Küçük mağara ...

Kara.dayı

Member
S.a dostlar.
Bir arkadaşın köyüne misafir gittim. Beni gezdirirken bir küçük mağaradan bahsetti. Beraber gittim. yüksek olmayan bi yerde köpek eşiği gibi bi küçücük mağara içine girdim balığa benzer bi çukur işaret gördüm duvarda ama ne balık ne kaşık üçgenimsi bi çukur auç içi kadar belki biraz daha büyük. Zemin ise yumuşak bi kumdu. Elimde kaldıkça ıslaklık hissediyor gibiydim. Mağaranın karşısı apaçık bir alan hiç bişi yoktu. Yamaçlar kireç taşındı sanırım kolay eşeleniyordu. Ne olabilir tahminimiz nedir. Fotoğraf çekemedim. Bi daha ne zaman giderim Allâh bilir.

D

deniz_efe

Misafir
O kadar kolay işlenebilen bir kaya yapısında işaret izlemek pekte mantıklı olmasa gerek.
Anlatımına göre mağara da pek ilgimi çekmedi.
Hele de başkasının köyündeyse unut gitsin bence.

Kara.dayı

Member
Eyvallah usta.da ilgi mi çekti ama. Yağmur yağdığında roma paraları görünürmüş o tepede köylüler öyle bahsedermiş . Onun için çıktık oraya aslında.

D

deniz_efe

Misafir
Eyvallah usta.da ilgi mi çekti ama. Yağmur yağdığında roma paraları görünürmüş o tepede köylüler öyle bahsedermiş . Onun için çıktık oraya aslında.
O zaman VLF bir dedektörle bol bol gezin oralarda.
Roma paraları sarıkız ise dadından yenmez de mi ?

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
aynen deniz_efenin dediğine katılıyorum iz üstüne git vlf bi cihazla belkide küpüne ulaşırsın bende öyle yapardım içeriyi iyice cihazla bak hangi noktada bulmuşlar onu iyice öğren saygı vede sevgiler