Kuyu ve krokisi, İşin içinden çık çıkabilirsen

Cemov

Aktif Üye
Uzaktan kumandalı hatta kumanda yerine kabloda kullanabilirsin arazi aracı gibi oyuncaklar var onlara kamera tak yolla kuyunun icindeki yola izle ne varsa. Şimdi kendinin girmesi tehlike zaten girince heycanlida olacaksın birçok şey gözünden kaçacak bunu video olarak kaydedip istediğin kadar izler daha net bir kaniya varabilirsin.

Uzaktan kumandalı hatta kumanda yerine kabloda kullanabilirsin arazi aracı gibi oyuncaklar var onlara kamera tak yolla kuyunun icindeki yola izle ne varsa. Şimdi kendinin girmesi tehlike zaten girince heycanlida olacaksın birçok şey gözünden kaçacak bunu video olarak kaydedip istediğin kadar izler daha net bir kaniya varabilirsin.
Doğru ustam akıllı sakin davranmak ve karar vermek gerekir kafamdaki 4-5 ihtimal den biri buydu tam olarak aklına ve ağzına sağlık

matrax33

Aktif Üye
Orda define olması gerektiğini düşündüren bulgu, iz, emare nedir ?

Orda define olması gerektiğini düşündüren bulgu, iz, emare nedir ?
İlk. Olarak doğada çıkabilen tüm degerlilerin bu tarz mekanlarda olmasıdır sevgili ustam , araştırmalarim uğraşlarim bana bunu diyor , sadece işaret veya iz bularak başlamak yerine direk kilise vs önemli noktalarda alt bölüme girmeyi düşündüm , böyle bir yer olunca da pek imareye gerek yok gibi geldi bana , senin fikrin nedir üstadım ne yapardin sen olsan , saygılar sunarım

Kuyu paraları en çok kuyu iç duvarlarında saklanmaktadır, kuyudan içeri baktığınızda yan duvarlarda diğerlerine göre daha kaliteli taş görürsün bu taş kapak taşıdır kolayca çıkarılabilir, el dirseğe kadar sokulduktan sonra bir kese altın buradan alınır.

Bu üste yakın taşlar için geçerlidir, bazı kuyuların mimari yapısı altı geniş üstü dar şeklindedir, bu tür kuyulardan alınacak bir taş kuyunun göçmesine neden olur bunların parası yüklü miktardadır lakin çok tehlikelidir, kuyuyu tamamen taşıyan gibi görünen taş paranın saklı olduğu taştır bu taş alınırsa kuyu göçer içinde kalırsınız. Allah korusun.

Diğer Tecrübe: 3 kuyu varsa paranın hangi kuyuda olduğunu söyleyen bir işaret vardır bu işaret kuyulara biraz mesafelidir bunu bulmadan paranın hangi kuyuda olduğunu anlayamazsınız.

Diğer Tecrübe: Kuyu eski ermeni evi yanında ise burada birde yaşlı ağaç vardır, para ya bu ağacın dibinde yada kuyu dadır, evin oturma odasına gir pencereden bak hangisini görürsen para oradadır.

Diğer Tecrübe: Kuyular kayıp olmayacağı var sayılarak gömü için bulunmaz hali hazırda işarettir, genelde hedef kabul edilerek gömü yapılır, kuyudan bakıldığında en iyi görünen yaşlı ağaç yada tek tepe malın yerini verir. bu belirgin kaya yada dikili taşta olabilir, bu saydıklarımın yanına gittiğinizde kuyu buradan net görünmektedir işte malın olduğu yer burasıdır. bu mantık pınar ve çeşmeler içinde geçerlidir. alıntıdır.
Teşekkür ederim ustam ağzına sağlık ,lakin sabit x . şeklinde kayalar var isretli , lakin yerinden oynatmislar ayrıca eski ağaçlar da var etüt aşamasına girdim , bolca resim atacağım buraya ,dediğiniz gibi aldatmaca olabilir mal yukarda biz dipte arıyor olabiliriz , fakat bu bilgileri tatbik edeceğim gidince inşallah , ağzınıza sağlık saygılar

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Tahmin ile değil tespit ile işlem yapılır.
Bir çubukçu bulup, kuyudan baska bir yere tünel v.b. gidip gitmediğini öğrenmelisin.
Değerli metal var mı bunun tespitini yapmalısın.
Tespitsiz riskli işlere girilmez.
Bunlar pozitif olursa o zaman alınacak riskler değerlendirilir.
Meraktan o kuyuya hiç inilmez..

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
İlk. Olarak doğada çıkabilen tüm degerlilerin bu tarz mekanlarda olmasıdır sevgili ustam , araştırmalarim uğraşlarim bana bunu diyor , sadece işaret veya iz bularak başlamak yerine direk kilise vs önemli noktalarda alt bölüme girmeyi düşündüm , böyle bir yer olunca da pek imareye gerek yok gibi geldi bana , senin fikrin nedir üstadım ne yapardin sen olsan , saygılar sunarım
o kiliselerin ve varsa alt bölümlerin üstünden içinden kaç medeniyet geçmiş kimler oralara girip yağmalamış yıkmış biliyormusun ? Her kiliside ve kuyuda para olduğunu kim söylüyor ? İşaret yoksa parada yoktur.Boş çekle bankadan para çekebilirmisin? Yanlış çalışıyorsunuz..Mesela kiliseden kaçış tüneli yapıyorlar bu tünele girdiniz ne bulmayı düşünüyorsun ? Tünel seni kiliseye götürücek kilise zaten belli git kiliseye çök tepesine tünelle ne işin var ? Örnek tüneli buldun sen çıkıştan giriceksin varsa öyle bir tünel.Çıkıştan içeri gelenler için o tünellerdeki hazırlanmış tuzakları biliyormusun ? Yanlış çalışma şekliniz var zaman kaybı.Paylaştığınız kuyu define ile alakalı veya sizin düşündüğünüz gibi tünelle sizi odaya götürücek bir kuyu değildir.​

o kiliselerin ve varsa alt bölümlerin üstünden içinden kaç medeniyet geçmiş kimler oralara girip yağmalamış yıkmış biliyormusun ? Her kiliside ve kuyuda para olduğunu kim söylüyor ? İşaret yoksa parada yoktur.Boş çekle bankadan para çekebilirmisin? Yanlış çalışıyorsunuz..Mesela kiliseden kaçış tüneli yapıyorlar bu tünele girdiniz ne bulmayı düşünüyorsun ? Tünel seni kiliseye götürücek kilise zaten belli git kiliseye çök tepesine tünelle ne işin var ? Örnek tüneli buldun sen çıkıştan giriceksin varsa öyle bir tünel.Çıkıştan içeri gelenler için o tünellerdeki hazırlanmış tuzakları biliyormusun ? Yanlış çalışma şekliniz var zaman kaybı.Paylaştığınız kuyu define ile alakalı veya sizin düşündüğünüz gibi tünelle sizi odaya götürücek bir kuyu değildir.​
Ağzına sağlık ustam saygılar

Bahhalebah

Aktif Üye
Vakko ve trakyalı81 ustalarım en doğru şeyi yazmışlar kiliseden girip tünelden çıkarsın fakat tünelden girip kiliseden çıkmak çok zor sadece şansa dayanır oda milyonda bir şans birşey bulmanız rast gele

matrax33

Aktif Üye
Tırmanış takımlarım ve eğitimim var. Aklımda kalacağına der ipi salar iner bakardım kuyuda ne var.