KUYUDAKİ ZİFT

İstnblaybrs

Aktif Üye
Fotolama imkanımız var lakin şimdilik bazı sebeplerden yayınlayanıyorum.evet dışına gidiyor aslında dışıda değil avlu yada bahçesi gibi

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Fotolama imkanımız var lakin şimdilik bazı sebeplerden yayınlayanıyorum.evet dışına gidiyor aslında dışıda değil avlu yada bahçesi gibi
İstnblaybrs attı gol olduu:)

iyi iyi ;) :giggle:

avluda halı saha maçı tertipleyin inş
veriler şimdilik doğru rotada

İstnblaybrs

Aktif Üye
13 metre ciddi derinlik
zehirli gaz ihtimaline karşı tedbirli olmalısınız
en tabanda kumdan sonra doğal toprak yapısı varsa kuyu/sarnıç olarak düşünebilir miyiz ?
ziftin doğal bir çürüme sonucu akan bitkisel bir kaynaktan mı geldiğini netleştirmek lazım
en güzel ihtimal de kapalı bir kasa gibi düşünün, içinde ziftle kaplanmış pirinç bir sandık olur
uzun uçlu bir hiltiyle yoklanabilir
çalıştırmak için jeneratör kullanılacaksa karbonmonoksit zehirlenmesine dikkat edin
hayırlısı
Üstadım son iki üç metrede baş koku ve baş dönmesi başlayınca hem maske hemde körük yoluyla havalandırma yapmaya çalışıyoruz.enaltta çanak şeklinde bşr taş ortası çukur onu kırdıkran sonra toprak zemin çıktı yani aşağıya doğru bu toprak yani çamur diyelim zeminde başka oynama belirtsi kalmadı kum çakıl küp parçası vs.. Gibi.bu son zemine 3 4 metre kala kilise tarafındaki yönden zift akıyor sızıyor daha doğrusu bu akan ziftin tam karşısında 30 a30 yada biraz daha büyük olabilir içeri doğru bir oyukluk var ama doğal görünüyor ziftle karşı karşıya.
Bunu belirttiğimi sanıyordum giril yazımda ama belirtmemişim lütfen kusurabakmayın.

kaynak

Kuyuyu bırakın kardaşım işi bitik sayın oranın

Bahçeye yönelin araştırmayı avluya kaydırın inş

kaynak