L Cubuklarda sır yeni kullanma tekniği

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Ustam s.a bu kedi bentonitini sulandırıp çubuğun haznesine koysak olrmu,yada asitle karıştırp.yani hazneye ne ile karuştırıo koya biliriz ?
Arkadasim cubuğun icine koyacaklarinizdan ziyade kullanimina alişin başta.daha sonra ilaveler yaparsiniz tecrubelerinize göre..bentonit hazneye konur ama en makbulü avuç içine sulandirarak kullanmaktir.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Selam HİTİTLİ ustam, Kedi kumu ( BENTONİT ) internetten bakdım çok çeşidi var Hatta bazılarınada çesıt kokular katmışlar, kafam karışdı, Siz hangisini tavsiye edersiniz ,Ben almak istiyorum benim çubuklarım var. Kil kullanıyordum ama formülünü bilmiyorduk, Şimdi Sedagor üstadın ve sizin yazılarınızı tesadüfen okudum ,inanın şok oldum, Ben MAGNEZYUM çubuk aldım hiçbir ise yaramadı, Sonra L çubuk aldım bununla kendi.kendime eğitim yapıyorum, Benim ticaretle filan işim yok, Keşke iyibir sonuç.alsamda herkese tavsiyede bulunsam,
Sedagor ustadansa Siz HITITLİ dende hangi cins kedi kumu siparış veriyim, Yardımcı olursanız çok sevinecegim, Şimdiden Teşekkür ederim Saygılar
Arkadasim hititli usta uzun zamandir sitede değil.bentonit herhangi bir petshopta veya markette %100 bentonit yazani alabilirsin skkinti yok..

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Hazneye koymanız kafi sulandırmaya gerek yok.
Hazne kenarları içerik olarak arada bir bağ kurar.

freeman

Yeni Üye
Acaba bölge yakınindaki su için vurulan sondajdan çikan maddeyi kullansak işe yararmı?Ayrıca kendi yaptığim pirinç çubuklar ile sadece bentonit kullanarak kaya mezari ve sarnıç tespiti yapabilirmiyim?

pro

Member
arkadaşlar bentoiti gecin bence tamam işe yarıyor en fazla yüzde 20 hepsini denedim.şu an favorim buzdolapcıların kaynak tellinin kendinden bor luları var yani bor madenli ama coğunda yoktur borax kullanır kaynak yaparken ..direk kıvırın kullanın kundak yapmayın bence cok iyi tanesi en fazla 5 tl dir

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Minerali hiç görmeyen karışım yaptım. Acayip bi formülüm var diyen kişiye şunu diyebilirim ;
* Hiçbir formül doğadaki tüm mineralleri sıfırlayamaz.
* Minerali görmeyen çubuk asıl aradığını da bulamaz.
* Mevzu, minerali görmeyen çubuk değil, noktalama yapmadan olduğun yerden aldigin sinyalin mineral mi yoksa metal mi olduğunu anlayabilmendir.
* Her metal özünde önce mineral, cevherdir ve kararlıdır.(Genel)
* Ve her işlenmiş metal, işlendikten sonra tekrar özüne yani cevherine yani kararlı hale gelmeye çalışır.
* Ve son olarak her metal, kendine özgü savunma sanatlarına sahiptir.

pro

Member
bu cubuklarda bir şey yapmanızı denemenizi isterim belki size biraz saçma gelecek ama ilk önce tutun ve işaretleyin.sonra cubuğu tutun deyinki burada gömülü altın .define olması mümkün değil boşu boşuna minerali kazdırcan bana deyin farkı göreceksiniz