Maden suyu şeklinde tadi olan kirmizi renkte akan su

Tenkit

Bilgili Üye
bu mevzunun aslini tahlil yaptirarak cozebilirsiniz. yani bu konuyu bu kadar uzatmaya gerek yok ki. tahliller sonucunda neyin ne oldugunu evrakli bir sekilde sunarlar zaten.
Tecrubeli ve konu hakkinda bilgisi olanlar yorumlariyla çözüm hakkinda bilgi veriyor. Ragip ustanin analiz yaptirip univeriste de nelere iyi gelecegini ogrenebilirsin diye fikir vermese, hiç aklima gelmemisti mesala. Yani demem o ki bazi konulari uzatarak, herkestem bir fikir alarak ortak karara variyosun. Swninde bir gorusun varsa anlat dinleyelim, yoksa yapilan yorunlari oku bilgi almaya bak guzel kardesim

TANRIDAGI

Engellendi
sevgili kardesim, amacim mevzuya limon sikmak falan degil. fakat su an ortada olmayan ve sadece yazdiklarindan yola cikarak tahminlerde bulunulan bi materyal uzerinde fikir yurutuluyor. zaten boyle bi sonuca ulasilmaz. olmasi gereken buysa bundan sonra tek resimle define isaretine yorum ve yardim isteyen arkadaslara kizmamaliyiz. ustelik sendeki materyelin resmide yok. uzun lafin kisasi havanda su dovuyoruz. ben gormedigim koklamadigin tatmadigim bir sivi hakkinda nasil fikir yuruteyim. tum bu yazdiklarima haksizsam haksizsin de...

Tenkit

Bilgili Üye
TANRIDAGI fotograflar kismetse yazin bolgeye gittigimde yukleyecegim. Sitede gercekten deneyimli ve bilgili arkadaslar var, benim anlatimim uzerinden verdigi fikirler bile bolgeye gitmeden kafamda neleri yapacagimi sekillendirdi.

ByYuAnS

Member
Değil kardeşim, tokat'ta burasi
Tamam o zaman bu su ile ilgili güzel bir konu aylar önce hatta 1 yıla yakı zaman önce işledik.
Bu su ileride temiz su ile birleşiyor dedin.
Bu birleşmeden sonra aşağıda dereye doğru mu iniyor?
Dereye gelmeden önce suyun biriktiği bir havuz var mı?
Ayrıca saçma gelebilir ama buraya en yakın türbe ne kadar uzaklıkta?

Tenkit

Bilgili Üye
Bu suyun 5 metre yukarsin kaynak tatli su cikiyor. Hemen 2 metre altinda irmak var. Hepsini resimleyecegim. Turbe koyde var, o da yaklasik 8 km bu suya. Koy halki bu suyun oldugu yerede adak adayip tekke gibi saygi gosteriyor

ByYuAnS

Member
Bu suyun 5 metre yukarsin kaynak tatli su cikiyor. Hemen 2 metre altinda irmak var. Hepsini resimleyecegim. Turbe koyde var, o da yaklasik 8 km bu suya. Koy halki bu suyun oldugu yerede adak adayip tekke gibi saygi gosteriyor
Heh işte duymak istediğim "Koy halki bu suyun oldugu yerede adak adayip tekke gibi saygi gosteriyor."
Şimdi kardeşim bu adak adılan yerin arka tarafında doğru 3 adet büyük ağaç olacak. suyun geldiği yönde.
o ağaçların birinden su daha yakın geçiyor. Ağaçların arasında 21 ile ilgili rakamsal bir oran olmalı.
Ağaçların biri diğerlerine oransız olacak onun hemen su tarafına 7 adım önünde elenmiş toprak var.
1 metre civarını kazdığında kireç gibi toprak çıkacak, bembeyaz. Sonra yarım metre daha olmadan ufak bir kutu eline geçmiş olacak.
Hatta cihazın varsa çok güzel tespit yapabilirsin.

Tenkit

Bilgili Üye
Heh işte duymak istediğim "Koy halki bu suyun oldugu yerede adak adayip tekke gibi saygi gosteriyor."
Şimdi kardeşim bu adak adılan yerin arka tarafında doğru 3 adet büyük ağaç olacak. suyun geldiği yönde.
o ağaçların birinden su daha yakın geçiyor. Ağaçların arasında 21 ile ilgili rakamsal bir oran olmalı.
Ağaçların biri diğerlerine oransız olacak onun hemen su tarafına 7 adım önünde elenmiş toprak var.
1 metre civarını kazdığında kireç gibi toprak çıkacak, bembeyaz. Sonra yarım metre daha olmadan ufak bir kutu eline geçmiş olacak.
Hatta cihazın varsa çok güzel tespit yapabilirsin.
Ben fotoğraflandirinca senin yorumlarını yeniden alıyım. Bölgeye bu gözle hiç bakmamıştım. Makina konusunda da kararsizim. Bu konuda bir önerin varsa onuda paylaşırsan sevinirim

ByYuAnS

Member
Ben fotoğraflandirinca senin yorumlarını yeniden alıyım. Bölgeye bu gözle hiç bakmamıştım. Makina konusunda da kararsizim. Bu konuda bir önerin varsa onuda paylaşırsan sevinirim
Bu konuda önerimden çok tecrübem var kardeşim. Yapılan işlem sonucu ufak da olsa birşeyler çıkmıştı ama sonra büyük malzeme için zamanımız olmadı. Farkında isen, sen daha o bölgede halkın bir şeye tapma ya da bulunma olayını söylemeden söyledim.
Bu suyun yanlızca tekbir yerden çıkma şansı var.
Şunu asla unutmayın define vs. gibi malzemelerin tek bir yerden çıkma şansı var. Aradığınız bölgede 4 Element yoksa sadece yaşanmışlık vardır. 4 element varsa buluşma noktasına yakın sistematik olarak malzeme koyulur.

Selametle..

Tenkit

Bilgili Üye
Bu konuda önerimden çok tecrübem var kardeşim. Yapılan işlem sonucu ufak da olsa birşeyler çıkmıştı ama sonra büyük malzeme için zamanımız olmadı. Farkında isen, sen daha o bölgede halkın bir şeye tapma ya da bulunma olayını söylemeden söyledim.
Bu suyun yanlızca tekbir yerden çıkma şansı var.
Şunu asla unutmayın define vs. gibi malzemelerin tek bir yerden çıkma şansı var. Aradığınız bölgede 4 Element yoksa sadece yaşanmışlık vardır. 4 element varsa buluşma noktasına yakın sistematik olarak malzeme koyulur.

Selametle..
Evet, özellikle ermeniler gömülerinin olduğu yeri tekke veya kutsal bir yer olarak gösterip bölge halkına adeta bekçilik yaptırmışlar. 4 element varsa buluşma noktasına yakın malzeme konulur demissin bu konuyu biraz edermisin.

ByYuAnS

Member
Bu konu burada normal lisan ile anlatılması zor ve gerçekten çok sıkıntılar verecek durumların ayyuka çıkması ile sonuç verebilir.
Bir şeyler arayan arkadaşlar sadece bilmesi gereken, O 4 element o bölgede yoksa, malzeme de yoktur.
Unutmayalım bizden önce bu topraklarda hristiyanlık vardı. Ermeni - Rum - Yunan vs. gibi ayırmıyorum.
İnsan ve hristiyan olarak bakın olaya, mesela ermeni evinde ocak(Ateş) diyoruz, bahçede kuyu (Su) diyoruz, bahçedeki şu ağacın (Toprak) altı diyoruz, içeride gizli oda ya da kuyudan odaya (Hava) giriş diyoruz.

Ateş - Su - Toprak ve Havanın olmadığı yerde yaşam olmaz. Peki sistematik olayı neye göre yapılır. Bunu öğrenmek gerekir.

ByYuAnS

Member
@Tenkit şimdi bazı arkadaşlar diyecek ki, ben dağın tepesine çıktım tümülüs vardı. Burada 4 element yok.
Aramızda kaç kişi tümülüs'e girdi? Oradan eksik olan element i söylesin. Bende ona cevabını vereyim.