Manastır

omerolmaz

Bilgili Üye
Selamın aleyküm ustalarım elimde bir manastır var manastır ve çevresi düzeltilmiş ama kapı girişleri beli 9 adet kolon yeri beli 3 adet kuyu tespiti yapıldı manastır altındaki Mahsen tespit edildi üzerine ev kurulmuş ? ilk kuyunun üstünde eski Ermeni evi vardı evin arka duvarından bir iranlının telkiniyle çalışma başlatıldı ama işin kötü tarafı İranlı emareleri Ortadan kaldırdı şimdi sırayla gidiyorum duvar altından 1 metreden yazılı bir taş çıkarıldı onun altından tandır yapımında kullanılan topraktan yapılmış bir anahtar anahtardan sonra orası kapatılıp 1 öt on tarafında çalışma başladı oradan 3 adet yılan dişi şeklinde 3 taş alındı orası örtüldü 1 metre önünde yeni yere başlandı orada 3 metrede içi oyuk oyuktarafı alta geliyordu bir taş çıkarıldı 4 metrede 2 ayrı taşa denk geldik ama devam ettirmedi İranlı orası kapatıldı 1 metre önüne devam edildi 6 adet yarım ay şeklinde tandır çıkarıldı bunlar l halfi şeklinde bir adette bütün tandır ve yan yatmış çalışmanın ilk noktasına ağzı bakar şekilde yan duran tandırın on tarafına başlandı ordan bir şömine şömine sokuldu onun hemen on tarafına yeniden başlandı burada bütün bir At iskeleti boynunda zinciri ile çıkarıldı hemen al tarafından kuyu açıldı ve bizim İranlı yan çizdi orası tamamen katıldı şimdi asıl konu 21 adımda bir olan kuyuların en sonuncusunun karşısında bir çalışma yapıldı 3 metrede normal bal arısının biraz büyüğü sadece bir arı çıktı 4 metrede aslan kafası videoda mevcut atılacaktır yarın bir gözü açık bir gözü kapalı pençeleri mevcut altı boş baktı yönde bir oda tespiti arkada bir oda tespiti aslan ve odaların üstünde eski yerleşim yeri yani ve çok gösterişli tabi şimdi yeler esiyor istihbarat 120 yaşında nine neyse velhasıl buradan bir şey alamadık bir şey hariç onu ayrı konuda görüşürüz sıkıntımız şu buyu olayı varmı burda yaşanılanlara göre

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
omerolmaz kolay gelsin arkadasim.ne iişi var o iranlinin delil karartmasimi yapmis yoksa buldurup buldurup yarim birakmis.sonra kendimi dewam edecek.sunu derimki ters oyuk tasin alt tarafinda ölcum.yapmani tavsiye ederim arkadasim .digerleri hakkinda ustalarimiz bisyler ekler muakkak..

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Büyü yok arkadaşım

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Selam omerolmaz
Bahsi geçen yerde bir çok ritüel iç içe
Bak sana şu kadarını söylim
Bu işi iranlılar kadar tecrübeli hiç kimse yapamaz diye biliyorum
O her ne yaptıysa bilinçli olarak yapmıştır
Ve yer altı işaretlerini sıralı şekilde çok güzel takip etmiş...

Ama ben bu adamda hainlik sezdim
Bunu anlamam için şu yazının içeriğini açmamız gerek biraz
Tane tane iskeleti bulunan at ile
Ariyi anlatirmisin ...?

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Birde bu iranlının ismini biliyorsan bana özelden yazabilirmisin ?
Ve sen söylemeden ben söyleyeceğimi soyleyeyim yanında tercüman varmıydı?

omerolmaz

Bilgili Üye
Birde bu iranlının ismini biliyorsan bana özelden yazabilirmisin ?
Ve sen söylemeden ben söyleyeceğimi soyleyeyim yanında tercüman varmıydı?
merhaba ustam sana şunu söyleyim olayı biraz açayım sana İranlı tercüman kullanmıyordu ama at iskeletine kadar görüntülü konuştu at olayından sonra hattı değişip görüşme yapmadı tabi bizimle çalıştığı süre içerisinde bütün masrafları kendisi karşıladı hatta çalışmayı bile kendisi yapardı birde şöyle bir durum var döviz bürosuna sürekli ismine para gelirdi 2000,1000,500 dolar şeklinde bunlar bizim çektiklerimiz gelelim at ve arı olayına at şömine çıkar yerin 1 mt ön tarafında kuyunun hemen üstünde çıktı ve bütün bir at boynunda zinciri ile birlikte çıktı kaburga kemiklerinde yazıya benzer şeyler vardı ama pek dikkat etmedik ayrıca atın kuyruğu vücudun üst tarafına doğru yatırılmıştı altındanda kuyu çıktı gelelim arı olayına açılan kuyunun ve atın çaprazında bahçe köşesinde bir yerde çalışma başlatıldı orada 3 metrede arı çıktı arının büyüklüğü normal bal arısının hemen hemen 3 katı büyüklüğünde diyebilirim eşek arısı değil bal arısı kesin bizim buralarda o türden arılar mevcut altında 4 metrede Aslan kafası çıktı aslan kafasının hemen altında sıralı sel taşları çıktı dün açtığım konuda video mevcuttu kaldırılmadan önce inşallah görmüşsünüzdür.

omerolmaz

Bilgili Üye
Selam @omerolmaz
Bahsi geçen yerde bir çok ritüel iç içe
Bak sana şu kadarını söylim
Bu işi iranlılar kadar tecrübeli hiç kimse yapamaz diye biliyorum
O her ne yaptıysa bilinçli olarak yapmıştır
Ve yer altı işaretlerini sıralı şekilde çok güzel takip etmiş...

Ama ben bu adamda hainlik sezdim
Bunu anlamam için şu yazının içeriğini açmamız gerek biraz
Tane tane iskeleti bulunan at ile
Ariyi anlatirmisin ...?
ustam ayrıca şunu sana açık söyleyebilirim aracı aralığı ile geldi ve at iskeletinden sonra aracıları aradan çıkarın teklifinde bulundu bizde kabul etmedik tabi ihanet yakışık almaz o sebepten yan çizip bıraktı.Ayrıca 120 yaşındaki ninenin anlatıklarına göre bölgedeki manastıra rütbeli rus askerleri çok sık ziyaret ederlermiş buda ek bilgi olsun.

Son düzenleme:

Kamhi Leonard

PiSaGoR
merhaba ustam sana şunu söyleyim olayı biraz açayım sana İranlı tercüman kullanmıyordu ama at iskeletine kadar görüntülü konuştu at olayından sonra hattı değişip görüşme yapmadı tabi bizimle çalıştığı süre içerisinde bütün masrafları kendisi karşıladı hatta çalışmayı bile kendisi yapardı birde şöyle bir durum var döviz bürosuna sürekli ismine para gelirdi 2000,1000,500 dolar şeklinde bunlar bizim çektiklerimiz gelelim at ve arı olayına at şömine çıkar yerin 1 mt ön tarafında kuyunun hemen üstünde çıktı ve bütün bir at boynunda zinciri ile birlikte çıktı kaburga kemiklerinde yazıya benzer şeyler vardı ama pek dikkat etmedik ayrıca atın kuyruğu vücudun üst tarafına doğru yatırılmıştı altındanda kuyu çıktı gelelim arı olayına açılan kuyunun ve atın çaprazında bahçe köşesinde bir yerde çalışma başlatıldı orada 3 metrede arı çıktı arının büyüklüğü normal bal arısının hemen hemen 3 katı büyüklüğünde diyebilirim eşek arısı değil bal arısı kesin bizim buralarda o türden arılar mevcut altında 4 metrede Aslan kafası çıktı aslan kafasının hemen altında sıralı sel taşları çıktı dün açtığım konuda video mevcuttu kaldırılmadan önce inşallah görmüşsünüzdür.
Aklımdan geçen olmuş
Hainlik sezdigimi söylemiştim
Ama sezinti deyil yapmış olduğu işlemler
Dogrutusunda normal şartlarda iyi yada kötü
Sizi bir noktaya bağlaya bilirdi
Benim bu yapılan işlemlerden anladigim kadarıyla
Bu adam burya kasıtlı gelmiş bu 1...
Bütün işaretleri doğrulayıcı işaretlerin hepsini elden geçirdi ve hepsini oynattı Bu 2...

Bahsi geçen aranın çıktığı yeri mesafeyi nerden biliyor bu madem biliyor neden temkinli davranmamış Bu 3....

Hesaba aktarılan o paralar finansman Neden Ni için siz hiç oturup düşündünüz mü?
Buda 4....

Burdan bu saatten sonra hiç kimse hiç birşey çıkaramaz yeri bağlamıştır büyük ihtimal ...buda 5

Kamhi Leonard

PiSaGoR
ustam ayrıca şunu sana açık söyleyebilirim aracı aralığı ile geldi ve at iskeletinden sonra aracıları aradan çıkarın teklifinde bulundu bizde kabul etmedik tabi ihanet yakışık almaz o sebepten yan çizip bıraktı.Ayrıca 120 yaşındaki ninenin anlatıklarına göre bölgedeki manastıra rütbeli rus askerleri çok sık ziyaret ederlermiş buda ek bilgi olsun.
Adam yapacağını yapmış
Benim bir kaç sorun olacak sana
Burayla ilgili ...

1 ... at iskeleti
Yapılan defin işlemlerinde
Sıkça kullanılır
Malzeme odaya gömülür
Emniyetli şekilde kapatılır

Içerden dışarıya
Gömü odası
Bekçi odası
Giriş

Giriş yani atın bulunduğu kisim
At iskeletinin konulması caydırıcı amaçla bırakılır ...
Kişi belki inatçıdır diye oda girişine doğru yapılan ilerlemede az miktarda malzeme bırakılır bazende at iskeletiyle bırakılır alıp gitsin diye ...

Konumuz bu at iskeletinin kuyruğu bilinçli olarak katlanmış kuyruk ne yönü gösteriyordu?

Düzeltme... atın başının baktığı istikamet ile zincirin ucu da dikkate alınmalı kısaca her detay

omerolmaz

Bilgili Üye
Adam yapacağını yapmış
Benim bir kaç sorun olacak sana
Burayla ilgili ...

1 ... at iskeleti
Yapılan defin işlemlerinde
Sıkça kullanılır
Malzeme odaya gömülür
Emniyetli şekilde kapatılır

Içerden dışarıya
Gömü odası
Bekçi odası
Giriş

Giriş yani atın bulunduğu kisim
At iskeletinin konulması caydırıcı amaçla bırakılır ...
Kişi belki inatçıdır diye oda girişine doğru yapılan ilerlemede az miktarda malzeme bırakılır bazende at iskeletiyle bırakılır alıp gitsin diye ...

Konumuz bu at iskeletinin kuyruğu bilinçli olarak katlanmış kuyruk ne yönü gösteriyordu?

Düzeltme... atın başının baktığı istikamet ile zincirin ucu da dikkate alınmalı kısaca her detay
değerli ustam baş ve kuyruk aynı yöne bakmaktadır baktığı yon kilisenin kapısının olduğu yöndür.Zinciri tam hatırlamasam da arkadaşlar net olarak hatırlayacaktır.Şimdi benim asıl sorum şu Başın ve kuyruğun baktığı yön kilide mahseni tespiti yapıldı 2.ci sorum bağlamış demişsiniz bunu özelden açabilme imkanınız varmı 3. cü sorum ise aynı zamanda iranlı beş ayrı noktadan bahsetmişti her ne kadar nokta söylemese de 2 nokta 3 ayrı cihazla tespit edildi biri 2x2 oda tunelleri bütün bahçeye dağılmış durumda oda aslan kafasının cıktığı noktanın hemen yanı aslan oraya bakıyor.diğer nokta kilise altındaki mahsen yani evin altı oda çok riskli ev yapılırken temel atılmadan yapılmış ve ev yeni yapılmasına rahmen çatlaklarla dolu buda altının boş olduğunun göstergesi cihaz olmasa da mantıken yol buraya çıkar.4.cü ve son soru olarak değerli ustam ben burdan nasıl çıkarım fikriniz tavsiyeniz nedir.Ayrıca yazılıç çizilenlere göre @Mal Bulanındır ustam tavsiyene hasret kaldım senin fikrin nedir.(Kilise Yazdığıma bakmayın burası manastır 9 ayrı sutundan oluşmakta ilk iranlıyı deneme amaçlı 6 demiştik adam çocukmu kandırıyorsunuz demişti tarihi belgelerle kesinlik kazandı ve 10 dönüm arazi.)

Son düzenleme:

Kamhi Leonard

PiSaGoR
değerli ustam baş ve kuyruk aynı yöne bakmaktadır baktığı yon kilisenin kapısının olduğu yöndür.Zinciri tam hatırlamasam da arkadaşlar net olarak hatırlayacaktır.Şimdi benim asıl sorum şu Başın ve kuyruğun baktığı yön kilide mahseni tespiti yapıldı 2.ci sorum bağlamış demişsiniz bunu özelden açabilme imkanınız varmı 3. cü sorum ise aynı zamanda iranlı beş ayrı noktadan bahsetmişti her ne kadar nokta söylemese de 2 nokta 3 ayrı cihazla tespit edildi biri 2x2 oda tunelleri bütün bahçeye dağılmış durumda oda aslan kafasının cıktığı noktanın hemen yanı aslan oraya bakıyor.diğer nokta kilise altındaki mahsen yani evin altı oda çok riskli ev yapılırken temel atılmadan yapılmış ve ev yeni yapılmasına rahmen çatlaklarla dolu buda altının boş olduğunun göstergesi cihaz olmasa da mantıken yol buraya çıkar.4.cü ve son soru olarak değerli ustam ben burdan nasıl çıkarım fikriniz tavsiyeniz nedir.Ayrıca yazılıç çizilenlere göre @Mal Bulanındır ustam tavsiyene hasret kaldım senin fikrin nedir.(Kilise Yazdığıma bakmayın burası manastır tarihi belgelerle kesinlik kazandı ve 10 dönüm arazi.)
Güzel bak tamda yukarda yazdığım şekilde ilerleme olacak senin burası
Bu iskelet hem caydırma amaçlı hemde yön veriyor size gideceğiniz istikameti vermiş
Baş ve kuyruk istikameti
Eyer bu dehlize ulaşa bilirseniz aşama asama ilerle yapılmasından yanayım
Diyer yerleri karıştırma siz önce bir yere girin bakın bakalım ne durumda
Dediğim gibi deyildir inşallah muhafak olursunuz
Bahsettigin 2 inci soruyuda sana oz3lden detaylı yazarım müsait zamanda