Merhaba

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Hosgeldiniz.

Asagida yazacaklarimi unutmazsaniz mutlu olacaginizi umut ediyorum:

1-Bu isi HOBİ olarak yapiniz.
2-Bu iş daimi bir gelir kapisi olarak algilanmamalidir.
3-Duzenli bir isiniz olmali. Bu işi boş vakitlerinizde yapmalisiniz.
4-Borcunuz olmasin. Borçlu adam bu iste hirsli olur. Bu iste hirsa kapilan HERSEYİNİ kaybedebilir.
5-Mevcut aylik gelirinizin en fazla %10 kadarindan fazla masraf yapmayiniz.
6-Bu isle ugresirken esiniz ve cocuklarinizi ihmal etmeyiniz.
7-Bu isleri coluk coluk yaninda konusmayiniz.
8-Duyumlarla is yapmayiniz, bilgiyle is yapiniz. Hikayeleri dinleyiniz amma bilginizle karar veriniz.
9-Tespit yapmadan, ihtimale gore kesinlikle islem yapmayiniz.
10-Ahlaki duzgun adamlarin haricinde kimseyle araziye cikmayiniz.Sunu unutma:
ONCE REFİK, SONRA TARİK:
Önce Arkadaş, sonra Yol.
Yolda arkadas bulmayin.
Arkadas bulup yola cikin.
11-Define de RİZKA dahil oldugundan,
Rizki da Allah cc takdir ettiginden,
Rizkiniza yazilmayan hicbirseye ulasamayacaginizi bilmelisiniz.
Ancak rizkiniz olana kavusacaksiniz.
Bu durum Allahin cc kuluna bir lutfudur. Para herkese yarar getirmez. Neyin faydali olacagini kul bilmez, Allah cc bilir. Bu nedenle zorlama...
12- Define aramakla bulunmaz, amma bulanlar arayanlardir...Demisler. Dogrudur.

Herseyin hayirlisi olsun. Amin.

Deus Ex Machina

Yeni Üye
@gülbahçeli usta hoşbuldum, teşekkür ederim.
@dardanos usta hoşbuldum, teşekkür ederim. Yazdıklarınız kulağıma küpe olacak. Forumda yüzlerce fotoğraflı ve fotoğrafsız yorun okudum. Fotoğraflama mantığındaki gibi tüme varım ve tümden gelim bu işte de çok önemli görünüyor. Bilimde de bu iki yöntem çok mühim. Hiçbir olgu ve olay içinde bulunduğu çevreden ve çevre de içinde barındırdığı özden bağımsız değildir. Bütünlüklü ve ayrıntılı bakmak için ise önce asgari düzeyde bilgi gerekecek. Bu önce okuyup öğrenerek sonra pratikle mümkün. Öğrenmek için dediğiniz gibi sağlıklı ve huzurlu olmak gerekiyor. Sabırla ilerlemek niyetindeyim usta. Allah herkes niyetine göre versin usta. Yaşayalım görelim bakalım.

@BulursamKader25 usta, hoşbuldum teşekkür ederim. Sizin bu altın öğütlerinizi bir kez daha kendime hitaben okumak beni mutlu etti. İş ve aile hayatın dolayısıyla bu işle sadece senede birkaç hafta uğraşabileceğim gibi görünüyor. Aklımda sürekli olarak bir hobi olarak durmasına rağmen sizin de özellikle bahsettiğiniz alt metindeki gibi bu işi saplantıya dönüştürmeden, varlıkları için rabbime şükrettiğim ailem ve kıymetlilerimi ihmal etme riskinin bilincinde olarak ilerlemeye çalışacağım. Kısmetten ötesi yok derler. Hakkımızda hayırlı olsun ustam. Sağ olun var olun.

Deus Ex Machina

Yeni Üye
Böyle güzel giriş yaparak bir çok evreyi direkt geçtin zaten. Çekinmeden sorasın merak ettiğini.
Kolaylıklar dilerim..
Teşekkür ederim, hoşbuldum usta. Cevaz verdiğiniz için ayrıca sağ olun. Aklımda birkaç başlangıç sorum var, hepsini derli toplu bir başlıkta yazmadan önce daha evvel yazılanları kontrol edeceğim ki tekrara düşüp zamanınızı almayayım. Eninim başkalarının da çok işine yarayacak bilgiler çıkacaktır ustaların cevaplarından.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Hosgeldiniz.

Asagida yazacaklarimi unutmazsaniz mutlu olacaginizi umut ediyorum:

1-Bu isi HOBİ olarak yapiniz.
2-Bu iş daimi bir gelir kapisi olarak algilanmamalidir.
3-Duzenli bir isiniz olmali. Bu işi boş vakitlerinizde yapmalisiniz.
4-Borcunuz olmasin. Borçlu adam bu iste hirsli olur. Bu iste hirsa kapilan HERSEYİNİ kaybedebilir.
5-Mevcut aylik gelirinizin en fazla %10 kadarindan fazla masraf yapmayiniz.
6-Bu isle ugresirken esiniz ve cocuklarinizi ihmal etmeyiniz.
7-Bu isleri coluk coluk yaninda konusmayiniz.
8-Duyumlarla is yapmayiniz, bilgiyle is yapiniz. Hikayeleri dinleyiniz amma bilginizle karar veriniz.
9-Tespit yapmadan, ihtimale gore kesinlikle islem yapmayiniz.
10-Ahlaki duzgun adamlarin haricinde kimseyle araziye cikmayiniz.Sunu unutma:
ONCE REFİK, SONRA TARİK:
Önce Arkadaş, sonra Yol.
Yolda arkadas bulmayin.
Arkadas bulup yola cikin.
11-Define de RİZKA dahil oldugundan,
Rizki da Allah cc takdir ettiginden,
Rizkiniza yazilmayan hicbirseye ulasamayacaginizi bilmelisiniz.
Ancak rizkiniz olana kavusacaksiniz.
Bu durum Allahin cc kuluna bir lutfudur. Para herkese yarar getirmez. Neyin faydali olacagini kul bilmez, Allah cc bilir. Bu nedenle zorlama...
12- Define aramakla bulunmaz, amma bulanlar arayanlardir...Demisler. Dogrudur.

Herseyin hayirlisi olsun. Amin.
Evvela hoşgeldin
Rabbim muvaffak etsin
Ustam gerekeni izah etmiş. Nasibin bol olsun

Deus Ex Machina

Yeni Üye
eskiya isi disinda herturlu yururuz yeterki somut reel donelerle gel sefaalar getir hoş gel
Teşekkürler usta, hoşbuldum. Doğrusunu isterseniz eşkiya işi de barındırma ihtimali yüksek bir bölgeye ilgim var şu anda. Saha etüdü aşamasında ustaların değerlendirmeleri belirleyici olacak benim için.

Deus Ex Machina

Yeni Üye
Konu sahibi arkadaşa yardımcı olalım mutlaka. Üyelik ismi fotoğrafı çok hoş. Hatasız özen gösterilen imla , seçilerek yazılan kelimeler , eksiksiz Forum bilgisi, sahaya nasıl intikal edilir aksiyondan önce istihbarat , her türlü bilgi ile donanmış bir üye . Yardımı sonuna kadar hak ediyor.
Hoşgörünüz ve iltifatlarınız için teşekkür ederim usta. Uzun yıllar ekşi sözlük ve çeşitli oyun forumlarında bolca zaman geçirdiğim için formata aşinayım. Tekrar teşekkür ederim, sağ olun var olun usta.

Deus Ex Machina

Yeni Üye
@Turko ustam..nickname acilimi..daha çok dramalarda herşeyin düğümlendiği anda falan ortaya çıkıp herşeyi düzelten elemana verilen isim.
gökten inen makine tanrı.
zamanla anlariz su akar yatagini bulur göç yolda duzelir.
Doğru usta, etimolojik olarak yazdığın gibidir. Mot a mot çevirisi tanrı makinası’dır. Yunan tiyatrosunda, özellikle trajedilerde her şeyin umutsuzca kördüğüm olduğu anda Tanrıların veya elçilerinin gökten inerek her şeyi düzeltmesi için kullanılan düzenek/makina nın adıdır. Latince’dir. Fakat zamanla bütün görsel ve yazılı sanat dallarında hatta gündelik yaşamda kullanılan bir deyim olmuştur. Her şey bitti denildiği anda ortaya çıkan olağanüstü “şeyler” için kullanılır. Bir nevi tabir-i caizse “tanrının eli”‘dir.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Doğru usta, etimolojik olarak yazdığın gibidir. Mot a mot çevirisi tanrı makinası’dır. Yunan tiyatrosunda, özellikle trajedilerde her şeyin umutsuzca kördüğüm olduğu anda Tanrıların veya elçilerinin gökten inerek her şeyi düzeltmesi için kullanılan düzenek/makina nın adıdır. Latince’dir. Fakat zamanla bütün görsel ve yazılı sanat dallarında hatta gündelik yaşamda kullanılan bir deyim olmuştur. Her şey bitti denildiği anda ortaya çıkan olağanüstü “şeyler” için kullanılır. Bir nevi tabir-i caizse “tanrının eli”‘dir.
gercek hayatta oldugu gibi bazi isimleri tasimak zordur agir gelir.
sen sektore dair nevarsa akit gelsin.herkes birbirinden bisey ogrenecek kiyamete kadar