Mezar buldum

yusuf_0

Member
Merhaba arkadaşlar bölgemde frigler Romalılar yaşamış dere kenarında çubukla Bi mezar tespit ettim boşlukta veriyordu dere büyük mezar dediğim yer yamaçta Bi az Bi düzlükte bende rahat çalışayım diye 2 3 metre ilerisinden çalışmaya başladım 45 cmden büyük kayalar çıktı onları aldıktansonra 1 karış büyüklüğünde her yer küp kırığıydı. Küp kırıklarının altında dövme toprak vardı dövme toprağın içinde çoçuk isketi gibi küçük iskletler vardı ama eller ve ayakları yoktu hiçbirinin ve ok ucu gibi mızrak ucu gibi şeyler çıkıyordu ve 30 cm büyüklüğünde sutun çıktı ama daha boşluk aldığım yere 1 metreden fazla vardı ve ekip olarak korktuk acaba Bi hastalık falan mı vardı bunları böle gömdüler diye çalışmayı durduk 5. 6 tane iskelet çıktı dövme toprakta asıl yere varmadan sizlere sormak istedim acaba niye böle devam etmeli miyiz böle bişeyler karşılaştınız mı sizin değerli tecrübe fikrilerinizden yararlanmak istiyorum

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Merhaba arkadaşlar bölgemde frigler Romalılar yaşamış dere kenarında çubukla Bi mezar tespit ettim boşlukta veriyordu dere büyük mezar dediğim yer yamaçta Bi az Bi düzlükte bende rahat çalışayım diye 2 3 metre ilerisinden çalışmaya başladım 45 cmden büyük kayalar çıktı onları aldıktansonra 1 karış büyüklüğünde her yer küp kırığıydı. Küp kırıklarının altında dövme toprak vardı dövme toprağın içinde çoçuk isketi gibi küçük iskletler vardı ama eller ve ayakları yoktu hiçbirinin ve ok ucu gibi mızrak ucu gibi şeyler çıkıyordu ve 30 cm büyüklüğünde sutun çıktı ama daha boşluk aldığım yere 1 metreden fazla vardı ve ekip olarak korktuk acaba Bi hastalık falan mı vardı bunları böle gömdüler diye çalışmayı durduk 5. 6 tane iskelet çıktı dövme toprakta asıl yere varmadan sizlere sormak istedim acaba niye böle devam etmeli miyiz böle bişeyler karşılaştınız mı sizin değerli tecrübe fikrilerinizden yararlanmak istiyorum
mekaanin resimleri lazim.boyle alacagin cevaplar afaaki olur.busektorde heran hersey olabilir

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Fotoğrafları yükleyeyim ama yerde öle bişey yok. Bizi korkutan iskletler küçük ve el ve ayak kemikleri olmaması bi hastalık falan mı geçirdiler diye huylandık
hele 360 derece ic dıs yakin uzak resimleri bi gorek emin ol net cevap alirsin

Apollon01

Moderatör
Moderatör
indiğinizyer mezara giriş yeri olmalı yoksa mezara giremezsiniz, madem çubukçu var mezar içinde değerli bişe var mı? baktı mı? sadece boşluk için kazı yapılmaz, mezar tamam ise için de de bişe varsa devam deyin, yoksa kuru iskelet için boşa uğraşmayın derim

seler

Member
BBC news türkcede, buzullarda saklı hastalıklar tekrar canlanıyor yazıdan, ayrıca mumyalarda bazı bakteri ve mantarların 5000 yıl sonra canlandığı bilgisi var. dikkat etmek lazım yine de....

The Thing

C*
Süper Moderatör
Dövme toprağı nasıl geçtinizi merak ettim sert değilmiydi, ayrıca kile denk geldiniz mi, anlattıklarınıza göre son yerdesiniz, toprağı elemek kalmış sadece.

Bahhalebah

Aktif Üye
Kafa tası kırığı gibi küçük küçük kemikler varsa köstebek işidir en doğru cevabı buraya kemik ler kazdığınız yer ve çevre resmi dahil yüklerseniz ustalar doğru cevabı verecektir o kemikleride çubukcu görmüş olmalıydı denemelerinde bol şanslar