Minelap GPX 5000

Yabgu

Bilgili Üye
Merhaba Arkadaşlar, Minelap GPX 5000 kullanan, kullanmış arkadaşlar var mı acaba? Tavsiyeler nelerdir... Teşekkür ederim.

Turko

Uzman
Türkiye topraklarına duyarlı değilmiş, bugün bu konuda uzman biriyle görüştüm, aynen yazdığınız cümleyi kurdu. Teşekkürler.
Türkiye coğrafyası dünyanın en genç topraklarına en verimli topraklarına sahip mineral geçişleri doygunluk seviyesi çok düşük hala toprak sömürmeye devam ediyor doymadı gitti bu çeşitlilik te hangi dedektör neyi bulacak çok zor 10 yıldır söylüyorum her fırsatta eğer dedektör ile altın arayacaksınız kırma kum gibi olan renk tonu kahve ile kırmızı arasında geçiş yapan mıcır olmayan taşı az olan yerlerde arayın başka türlü hangi cihaz olursa olsun çok zorlanır 10 cm e kadar altını gümüşü görüyor ise 20 cm e kadar da ne olduğu belli olmasa da metale tepki veriyorsa hem cihaz iyidir hem alan doğru alandır. Dedektör seçimi buralarda zor iş. Yok ben illaki alacağım kardeşim dedektör diyorsanız memleketinizde nerede arama yapacaksanız üşenmeyip doldurun şeker torbasına o topraktan gidin satıcıya hangi cihaza karar verdiyseniz dökün toprağı uygun alana yahut adamların test bahçesi falan varsa atın ceyrekligi içine deneyin cihazı başka türlü çıkılmaz işin içinden.