• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Ne güzel bir ilaç ne güzel bir gıda!

gülbahçeli

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
" Avm'de Bir fincan çaya 15 tl ödeyip, pazardaki köylünün ürünü için pazarlık yapmamalıyız! "

Bu sozunuzu cok begendim Kardasim.
Cok haklisin. Bu tur urunlere istenen ucret odenmeli ki devami gelsin. Pahali olmasi maliyetinden, zira en az 1 sene bekliyor. Maddi duruma gore azda olsa almamizda fayda var.

Ben Konyaya geleli 8 sene oldu. Kuflu peyniri bilmezdim. Konyada cok tuketiliyor. Yerel her market ve bakkalda rahatlikla bulabiliyoruz.
Ozellikle firinlarda ve toscularda bununla tostlar yapiliyor. Firinlardaki ismi YAGLİ EKMEK. Toscular hem sade hemde kavurma ile karisik tost yapiyorlar. Lezzet olarak mukemmel.
Bir husus var tuzlu olusu :) Muazzam tok tutuyor ve cok susatiyor. Yaziyi okuyunca aklima ve bilgime aykiri bir husus gormedim. O seferlerde tuz kaybi aşiri şekilde. İnsan dengesi bozulur normaldir. Hem tuz hem penisilin hem protein, o ortamin elbette vazgecilmezi olmustur.

Dadak zevkine uymuyor diye benim ehlibeyt de yemiyor, ortanca oglum haric. Konyaya gelen oldugunda bu lezzeti tatmasini tavsiye ederim. Kavurmali kuflu peynirli karisik yarim ekmek tost yenmesini tavsiye ederim.

Fazla tuzdan kolestrolu hemen firlayan bir lokma yesin. Fazlasi belki problem olusturabilir tuzdan dolayi.

GDO Allahu Alem, yecuc mecuc bile olabilir. Allah cc bu milleti nesillerimizi muhafaza etsin. Bas belasi bir durum.
gurban konyada divle obruk peynirinden yedinmi deriye basılır açıldıktan sonra küflenmeye başlar küflendikçe değerlenir doğal penisilin görevi yapar adeta denemediysen tavsiye ederim

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
gurban konyada divle obruk peynirinden yedinmi deriye basılır açıldıktan sonra küflenmeye başlar küflendikçe değerlenir doğal penisilin görevi yapar adeta denemediysen tavsiye ederim
Sorayim arkadaslara.
Yedigimiz peynirlerin icinde bu var mi?
Belki vardir, bu isimle ilk kez duydum.

The Thing

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ÜZERLİK TOHUMU

Hangi faydasını anlatayım ki...
İşin manevî boyutu var ki anlatmaya kalksam bitmez. Hem zahirî hem batınî hastalıklara şifadır üzerlik tohumu.
İçteki hastalıkları temizler. Bakteri virüs parazit vs...
Bedene kuvvet verir süper bir enerji verir. Mutluluk iksiridir bu.
Serotonin ihtiva eder yani mutluluk hormonu. Vücudumuz üretemiyor her zaman. Ama üzerlikte dolu dolu var, varsın üretmesin vücut.
Üçüncü göz dediğimiz kalp gözünü açıyor.
Resulullah efendimiz sav övmüş üzerliği..
Evliyalar evlatlarına tavsiye etmişler.
"Sabahlari aç karnına 40 gün 5 er Gr üzerlik tohumu yutanların kalbinde hikmet pınarları kaynar" buyurmuş efendimiz.
Hz Mevlana :" her yer karanlık oldu. Üzerlik tohumu karanlığı dağıttı ortalık apaydınlık oldu" demiş. Hikmet ehli zatlar bilirler üzerligin kadrini kıymetini..
Psikolojik hastalıkların cümlesine tek başına yeter üzerlik tohumu. Başka ilaç kullanmasınlar. Tabi zahirî ilaç olarak. Manevî ilaç Kur'andır, namazdır, zikrullahtır.
Ama size bişey söyleyeyim mi namaz kılmayan, Kur'an okuyamayan, zikrullaha devam edemeyenler kırk gün üzerlige devam etsinler. İlahi aşkın meczupları gibi her an her saniye ilahi duygularla nuraniyet kesbedecekler. Kötü enerjiler dağılıp gidince ibadet aşkı ve şevkiyle mutluluğun doruklarında olacaklar. Yerde yaşamayacaklar. Her yer bir tefekkür ufkunda Rahman'ın tecelligâhı olacak. Kur'an'ın o şerefli yakınlığına ve feyizlerine mazhar olacaklar. O zaman ibadetiin kadrini kıymetini bilecekler, hakikati görecekler.
Bizim batınımızdan gaflet perdesi kalkmamış ki. Bir açılsa...
Bir an bir saniye Rabbimizden uzak olmaya tahammül edemeyeceğiz.
Bizim basiretimizi haram gıdalarla kör ettiler. Doymadilar diş macunlarındaki florürle, sudaki klorla direk epifiz bezimize saldırdılar. Nedir epifiz bezi?
Ruh ile bedeni birleştiren, üçüncü gözün görmesini sağlayan hormonu üreten epifiz bezidir. O bez kireçleşmis bizde. Hak'tan hakikatten uzağız.
Hele üzerlik tohumu için bir göresiniz.. O bezin ürettiği maddeyi size direk olarak veriyor. Ve o bezi aktif ediyor.
Bedende zararlı ne varsa üzerlik hepsini bedenden tardediyor, kovuyor. Haramları, zehirleri, kimyasalları hepsini...
Ruh iksiridir bu. Hangisini anlatayım kurban üzerlik tohumu dedin mi bütün sular coşar.
Ne mübarek bitkidir ki nazar girmiş bedenden habis nazarı yakıyor yok ediyor. Manevî hastalara üzerliği yak tütsüsünü ver. Nazar değmişse iyileşir, cin musallat olmuşsa bedeni terkeder anında, büyünün ağırlıklarını alır atar.
Allerjik astım bronşit olmuşsa biri, kaynat tohumu buharını içine çeksin hemen nefes yolları açılır. Bu mübarek bitki mistik bir bitkidir. Eski şamanların Kam dedikleri din adamları bile kullanırlardı habis ruhları kovuyor diye. Astral seyahatlere çıkarlardı. Neyse bunları boşverin. Resulullah efendimiz sav tavsiye etmiş muhakkak ki hikmetleri vardır.

001.jpg

(ALINTI)

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ÜZERLİK TOHUMU

İşin manevî boyutu var ki anlatmaya kalksam bitmez. Hem zahirî hem batınî hastalıklara şifadır üzerlik tohumu.
Serotonin ihtiva eder yani mutluluk hormonu. Vücudumuz üretemiyor her zaman. Ama üzerlikte dolu dolu var, varsın üretmesin vücut.
"Sabahlari aç karnına 40 gün 5 er Gr üzerlik tohumu yutanların kalbinde hikmet pınarları kaynar" buyurmuş efendimiz.
Hz Mevlana :" her yer karanlık oldu. Üzerlik tohumu karanlığı dağıttı ortalık apaydınlık oldu" demiş. Hikmet ehli zatlar bilirler üzerligin kadrini kıymetini..
Psikolojik hastalıkların cümlesine tek başına yeter üzerlik tohumu. Başka ilaç kullanmasınlar. Tabi zahirî ilaç olarak. Manevî ilaç Kur'andır, namazdır, zikrullahtır.
Ama size bişey söyleyeyim mi namaz kılmayan, Kur'an okuyamayan, zikrullaha devam edemeyenler kırk gün üzerlige devam etsinler. İlahi aşkın meczupları gibi her an her saniye ilahi duygularla nuraniyet kesbedecekler. Kötü enerjiler dağılıp gidince ibadet aşkı ve şevkiyle mutluluğun doruklarında olacaklar. Yerde yaşamayacaklar. Her yer bir tefekkür ufkunda Rahman'ın tecelligâhı olacak. Kur'an'ın o şerefli yakınlığına ve feyizlerine mazhar olacaklar. O zaman ibadetiin kadrini kıymetini bilecekler, hakikati görecekler.
Bizim basiretimizi haram gıdalarla kör ettiler. Doymadilar diş macunlarındaki florürle, sudaki klorla direk epifiz bezimize saldırdılar. Nedir epifiz bezi?
Ruh ile bedeni birleştiren, üçüncü gözün görmesini sağlayan hormonu üreten epifiz bezidir. O bez kireçleşmis bizde. Hak'tan hakikatten uzağız.
Hele üzerlik tohumu için bir göresiniz.. O bezin ürettiği maddeyi size direk olarak veriyor. Ve o bezi aktif ediyor.
Bedende zararlı ne varsa üzerlik hepsini bedenden tardediyor, kovuyor. Haramları, zehirleri, kimyasalları hepsini...
Ruh iksiridir bu. Hangisini anlatayım kurban üzerlik tohumu dedin mi bütün sular coşar.
Ne mübarek bitkidir ki nazar girmiş bedenden habis nazarı yakıyor yok ediyor. Manevî hastalara üzerliği yak tütsüsünü ver. Nazar değmişse iyileşir, cin musallat olmuşsa bedeni terkeder anında, büyünün ağırlıklarını alır atar.
Allerjik astım bronşit olmuşsa biri, kaynat tohumu buharını içine çeksin hemen nefes yolları açılır. Bu mübarek bitki mistik bir bitkidir. Eski şamanların Kam dedikleri din adamları bile kullanırlardı habis ruhları kovuyor diye. Astral seyahatlere çıkarlardı. Neyse bunları boşverin. Resulullah efendimiz sav tavsiye etmiş muhakkak ki hikmetleri vardır.

Ekli dosyayı görüntüle 265471

(ALINTI)
ÜZERLİK TOHUMU

Ekli dosyayı görüntüle 265471

(ALINTI)
Güzel ve üzerine düştüğüm bir konuya değinmişsin ustam. Bir ara bu konuyu açmıştım ama ustalarımızın konuya yabancı olduğunu görünce ne diyeyim insan belli bir yaştan sonra bazı şeyler için kendini yormak istemiyor ve benimkide öyle oldu ve bende konuyu uzatmadım kapandı gitti. Örnek olarak paylaşımınıza ek şunu ekleyebilirim mesela bizim çocukluk dönemimizde köy düğünlerinde bir kabın içinde üzerlik tohumlarını yakarlar ve o yoğun bir duman çıkarırdı ve onu o kap içinde düğüne gelmiş kişilerin önünde gezdirirler o üzerliğin dumanını ağzından burnundan gözünden teneffüs ettirirlerdi :) maksat insanların kötü düşüncelerini kamufle etmek ve nazar olayını önleyebilmekti ve bu da dmt hormonu salgılayarak epifiz bezini harekete geçirmekle oluyor ama şimdi unutulduğu gibi artık sanki düşmanımsı birşeymiş gibi algılanıyor.

The Thing

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Güzel ve üzerine düştüğüm bir konuya değinmişsin ustam. Bir ara bu konuyu açmıştım ama ustalarımızın konuya yabancı olduğunu görünce ne diyeyim insan belli bir yaştan sonra bazı şeyler için kendini yormak istemiyor ve benimkide öyle oldu ve bende konuyu uzatmadım kapandı gitti. Örnek olarak paylaşımınıza ek şunu ekleyebilirim mesela bizim çocukluk dönemimizde köy düğünlerinde bir kabın içinde üzerlik tohumlarını yakarlar ve o yoğun bir duman çıkarırdı ve onu o kap içinde düğüne gelmiş kişilerin önünde gezdirirler o üzerliğin dumanını ağzından burnundan gözünden teneffüs ettirirlerdi :) maksat insanların kötü düşüncelerini kamufle etmek ve nazar olayını önleyebilmekti ve bu da dmt hormonu salgılayarak epifiz bezini harekete geçirmekle oluyor ama şimdi unutulduğu gibi artık sanki düşmanımsı birşeymiş gibi algılanıyor.
Ustam bu tohumun maneviyatıda varmış ama oradaki şey nedir bende bilmiyorum,
İnşallah bilen bir ustamız konunun detayları aktarır bizlere.
Çok faydalı ve şifa veren bir bitki olduğunu okudum bende ,
hoşuma gitti paylaşmak istedim tekrardan.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam bu tohumun maneviyatıda varmış ama oradaki şey nedir bende bilmiyorum,
İnşallah bilen bir ustamız konunun detayları aktarır bizlere.
Çok faydalı ve şifa veren bir bitki olduğunu okudum bende ,
hoşuma gitti paylaşmak istedim tekrardan.
Maneviyatı;epifiz bezinin çalışması ve kalp gözünün açılması.
hz. ali bir hristiyana misafir oldu.
adam üzüm getirdi.
hz. ali üzümü yedi.sonra üzümden yapılmış şarap
getirdi.
hz. ali buyurdu ki : haramdır.
hristiyan dedi ki : siz müslümanlara şaşarım.
üzüm helal ,içki haram.
halbuki bu, bundan yapılıyor.
hz. ali buyurdu ki : eşin var mı.
dedi var.
kızın var mı.
dedi o da var.
ikisi de gelsin buraya.
eşi ve kızı gelince
hz. ali buyurdu ki :bu kız bu anneden dir, ama
görüyorsun ki allah annesini sana helal, kızını ise
haram kılmıştır.
hristiyan dedi ki : şehadet ederim ki allah birdir
ve muhammed o'nun resulüdür.

Bilmem anlatabildimmi söylemek istediklerimi.

Son düzenleme:

The Thing

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Rahmetli dedem küflü peynir yerdi bizim şaşkın bakışlarımızı görünce ”penisilin bu penisilin” derdi. Yazıyı okuyana kadar maalesef unutmuştum bile.
Zaten ne yapmışsa en iyisini ejdadımız yapmıştır,
onca güçlük ve zorluklara rağmen yinede mücadelesini vermiştir.
Selam olsun.

The Thing

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Maneviyatı;epifiz bezinin çalışması ve kalp gözünün açılması.
hz. ali bir hristiyana misafir oldu.
adam üzüm getirdi.
hz. ali üzümü yedi.sonra üzümden yapılmış şarap
getirdi.
hz. ali buyurdu ki : haramdır.
hristiyan dedi ki : siz müslümanlara şaşarım.
üzüm helal ,içki haram.
halbuki bu, bundan yapılıyor.
hz. ali buyurdu ki : eşin var mı.
dedi var.
kızın var mı.
dedi o da var.
ikisi de gelsin buraya.
eşi ve kızı gelince
hz. ali buyurdu ki :bu kız bu anneden dir, ama
görüyorsun ki allah annesini sana helal, kızını ise
haram kılmıştır.
hristiyan dedi ki : şehadet ederim ki allah birdir
ve muhammed o'nun resulüdür.

Bilmem anlatabildimmi söylemek istediklerimi.
Eyvallah,
Birde ruhani tarafı vardı hafızamda kalan cinnilerle alakalıydı bu,
değişik bir yorumu vardı sanki.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mesela başka bir örneği;düşmanın attığı taş değil,dostun attığı gül yaralar bizi diye başlar ve şems in mevlana nın önüne atlayıp sorduğu soruyla devam eden uzun bir süreç :)

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Eyvallah,
Birde ruhani tarafı vardı hafızamda kalan cinnilerle alakalıydı bu,
değişik bir yorumu vardı sanki.
Anlatılacak çok husus var bahsettiğin konu hakkında ama bu birkaç cümleyle açıklanak konu değil. Şimdi biryerinden tutmaya kalkarız konunun ve yanlış anlaşılmalara sebep olur. Onun için ana başlıkları ver merakı olan kendi araştırır öğrenir.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu konular hakkında çok araştırdım yüzlerce kitap,makale okudum ve en son bilimin tıkandığı noktada sıra tevekküle geliyor. Mesela atomların hücreleri nasıl oluşturduğu konusunda bir ilmi makale bulamadım.
Ama bazısı paralel evrenler diyor
Bazısı çoklu evrenler diyor
Ama biz haala yumurta yaratlımı zararlımı tartışırken biride çıkıp diyorki insan yemeden yaşayabilir,derin nefes alıp vererek oksijen ile vücut ihtiyacını giderebilir vs vs..:)

The Thing

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam doğru dersin,
aslında bilmediğimiz işlere bulaşmamak en iyisi,
bir bilenin ağzından dinlemek daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum,
Yok paralel evren yok çoklu evren bizleri aşar oralar,
emin bir bilen aydılatır bizleri ve buradaki dostlarımızı.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Cocuklugumda bu ottan yapilmis ev suslerini iyi hatirliyorum. İnternete bakayim bulursam yuklerim, cogunuz hatirlayacaktir. :)

Ooooo üzerlik süsü yazinca hepsi varmis.
Atalarimiz inanin bizden cok sey biliyorlarmis. Sadece okur yazar degillermiş.
Screenshot_2019-12-13-17-46-09.png

Üst Alt