Önce Konuya, Kısmetse Çalışmaya Son NOKTA!!!

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Selamun Aleykum,
Videonun 0.28 saniyesinde solda gozuken kaya bir insan seklinde mi?
Ben beceremiyorum, videodan resim alip yuklerseniz daha net gormus oluruz.

Burada yapilan islemler hep ihtimal uzerine yapilmis. Cubugun ve cihazin sinyal verdigi heryerde ön islem yapilmis. Buralarda ancak tek tek yapilabilir. Cok iyi cihaz varsa detayada bakikabilir.

Asil yerler kayaliklar.
Bey ağa paşa kral ne varsa kayaliklardadir. Arastirmalarin bu kayaliklarda yogunlastirilmasi gerekir.
İmkan varsa zifiri karanlik bir gecede ultravio bir fenerle kaya yuzeyde kilcal catlama ve renk farkliliklarini tespit etmekte yarar olabilir. Ayrica gunun degisik saatlerinde ayni yerleri gozlemlemekte ve kapak, kapi olacak kapamalari tespit etmeye calismak da lazim.

Hastaniza da Allah cc sifalar versin.
Gecmis olsun.

grndga

Member
Sayın arkadaşım , bir konu açtın güvenlik veya gerek gördüğün yerlerde cevap vermeyebilirsin, ama konuyu zorlarsan durmadan soru gelecektir. Senden yinede özür dilerim,,tatsızlık oldu . Beni yanlış anlama burdaki genel amaç bir nebze yardımımız dokunurmu gayretindeyiz. Üçgenleri araştırırken aynı fotoları başka sitede görünce ,dahada yanlış anladım. Şu'da bir gerçek diğer konudaki uzak çekim üçgenle, bu konudaki üçgen fotoları yanyana koyup incelemeni tavsiye ederim. Belki fotolar karıştı olabilir. Acemilik olur bu işaretlerin yerlerini açmak için her türlü profesyonel donanım gerekli, bir,iki kişi ile olacak işdegil ,ve acemi ,sıradan insanların başına her türlü sıkıntı getirecek yerler. En yakın on metre derinlik inilecek , içerisi uzun koridorlar göçük yada dolmamışsa ve açıkta bir şey yok ufak,tefek her şey içerde yine gizli. Bir okadarda içerde çalışma gerektirir ve en büyük tehlike gaz. Bunları aşacak donanımi önce saglaman gerek.
Kıymetli dostum.
Söylediğin herşeye baştan sonuna kadar katılıyorum. Evet benzer olabilir aynı olabilir.ama diğer sitelerdekini Ben görmedim.
Ama konuya kesin bir sahtekarlık gözüyle yaklaşmadan, daha açık sekilde sormuş olsaydın, istediğin herşeyi yanlış anlaşılmaması adına cevaplardım.
Evet yerler sıkıntılı ve problemli.Bilgisiz yapılan herşeyin sonunda bir bedel olacağı için buradaki dostlardan fikir ve yardım istedim.Bu işlerde uzaktan yakından alakam yok.Ama virüsten dolayı dağda taşta durmak daha iyi. Teşşekkür ediyorum cevap vermekten kaçmak yerine, erdemli bir davranışta bulunup cevap yazdığın için. Selametle

grndga

Member
Selamun Aleykum,
Videonun 0.28 saniyesinde solda gozuken kaya bir insan seklinde mi?
Ben beceremiyorum, videodan resim alip yuklerseniz daha net gormus oluruz.

Burada yapilan islemler hep ihtimal uzerine yapilmis. Cubugun ve cihazin sinyal verdigi heryerde ön islem yapilmis. Buralarda ancak tek tek yapilabilir. Cok iyi cihaz varsa detayada bakikabilir.

Asil yerler kayaliklar.
Bey ağa paşa kral ne varsa kayaliklardadir. Arastirmalarin bu kayaliklarda yogunlastirilmasi gerekir.
İmkan varsa zifiri karanlik bir gecede ultravio bir fenerle kaya yuzeyde kilcal catlama ve renk farkliliklarini tespit etmekte yarar olabilir. Ayrica gunun degisik saatlerinde ayni yerleri gozlemlemekte ve kapak, kapi olacak kapamalari tespit etmeye calismak da lazim.

Hastaniza da Allah cc sifalar versin.
Gecmis olsun.
Vealeykumselam
Evet orada görünen bir adam figürü oraya isim bile taktık. :)
Videodan et olabilecek resimleride yüklerim..

Bura ikinci alanımız, bu bölge Yukarı bölgenin devamı. Orası daha derli toplu ama birazz uzak.Kimse kafasına göre gelemediği için tahribat az.
ULtravio fenerleri bulabilirim ama ben ve çevremdekiler anlamadığı için sadece bakarız. Bir karara varamayız.. Kapı ve kapak denilecek çook yer var. Ama odaklanılacak hangisi olacağını bilemiyoorum.
Kayalık yüzeye uzaktan yay şeklinde işaretler aralıklı mesafelerle her işaret arası 3 5 metre şeklinde geliyor kayalıkta bitiyor. Onu buldum ama ne olduğğu anlamadım. Uzun ve temiz bir arge çalışması yapılması gerekiyor.

Allah sizden razı olsun. Herkesin hastasına ALLAH şifa verir inşallah..

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Öncelikle emek verip video çektiğiniz için çok teşekkür ederim, Lâkin size bı eleştirim olucak keşke daha kapsamlı ve yavaş çekim yapsaydiniz videoyu. Ustaminda dediği gibi anıt mezar simgesini bı gördük bidaha göremedik balık deseniz hakeza, üçgen deseniz yine hızlı. Yer zengin bı yer sizinde belirttiğiniz gibi sizler bu işin başındasiniz o yüzden biraz zor olucak.

Metalicvoice

Operatör
Vealeykumselam
Evet orada görünen bir adam figürü oraya isim bile taktık. :)
Videodan et olabilecek resimleride yüklerim..

Bura ikinci alanımız, bu bölge Yukarı bölgenin devamı. Orası daha derli toplu ama birazz uzak.Kimse kafasına göre gelemediği için tahribat az.
ULtravio fenerleri bulabilirim ama ben ve çevremdekiler anlamadığı için sadece bakarız. Bir karara varamayız.. Kapı ve kapak denilecek çook yer var. Ama odaklanılacak hangisi olacağını bilemiyoorum.
Kayalık yüzeye uzaktan yay şeklinde işaretler aralıklı mesafelerle her işaret arası 3 5 metre şeklinde geliyor kayalıkta bitiyor. Onu buldum ama ne olduğğu anlamadım. Uzun ve temiz bir arge çalışması yapılması gerekiyor.

Allah sizden razı olsun. Herkesin hastasına ALLAH şifa verir inşallah..
Diğer konudaki resimleri tekrar yüklesen iyi olacak usta. yeni resimlerle beraber tabi.
Konuyu yeni gören ustalar olabilir...

grndga

Member

AVCILAR

Aktif Üye
Büyüklüğünüzü terbiyenizi edebinizi olgunluğunu zu tebrik eder saygılarımı sunarım her iki tarafa da ??. İnşaallah tez zaman da çözüme kavuşur alan . TÜM HASTALARA DA ACİLEN ALLAH TEALA DAN ŞAFİ İSMİNİN HÜRMETİNE ŞİFA DİLERİM..

matrax33

Aktif Üye
İyide ustam sen bu zamana kadar bu kadar çevreyi detaylı görsellemiş olsan bu konu bu kadar uzamazdı. İşaretler yerleşim yerinin bizzat içinde. Bu işaretler mezar işareti olacağını sanmıyorum. Burda işlem yapılmaz. Zaten heryeri delik deşik etmişler. Kazildikca temel bulunur. Diğer paylaştığın @vakko ustanın okuyup kadın mezarı demiş olduğu bölge nekropol alanı olmalı. 3-5 km mesafe ötede demiştin. Bence orası daha uygun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör