Oyma hk

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Hangi medeniyetler geçmiş buradan bi araştırma yaptınızmı. Arkeolojik bi kazı yapılmış yer varmı alanda. Rastgele

Echibles

Member
Hitit, miletos, pontus, Roma kayıtlarda görünenler. Isaretlemis olduğunuz yerler 5 cm sıva gibi bir yapıya sahip. Arkasında anakaya var. Herhangi bir arkeolojik kazı yok.

gülbahçeli

Editör
Bölgede bu şekilde bir sikke bulduk. Linkteki sikke ile aynı olduğunu tespit ettik. Sel alma ihtimali yok ama rüzgarı bol bir bölge.
bulduğunuz para buysa yunan bölgesi olmalı 81 birinci sıradaki para acsearch.info - Auction research

Echibles

Member
Alanda kuyu olduğunu söyler oyma. Defin ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Kaya yapısı dalga dalga zımpara atılmış gibi muhtemel sel alan bir bölge sel değilse muhtemel fırtına tepesi gibidir rüzgar eksik olmaz.
Oyma duvar üzerinde. Yerde değil. Yaklaşık bir 50 cm kadar var. Daha ıçerisi toprak. Havalandırma olma ihtimali varmidir?

Echibles

Member
Olabilir. Çubuk cihaz vs arama yaptınız mı yok mu boşluk sinyal herhangi birşey.
Çubukla boşluk veriyor ama bir kaç noktada. Toprak minarelli. Cihaz olmadığı için güvenemiyorum. Bu işaret yerde değil 1 metrelik yatay bir anakaya üzerinde. Oymadan ziyade göz olarak goruyorum artik. Göz olarak değerlendirsek baktığı yerde zirvede olduğu için onlarca dağ tepesi var. Zirvede tarlalar var ve boşluk alıyorum 3x4 m ve 1x1 şeklinde giriş. Giriş olarak çubuğun gösterdiği yer güneyi tarafına bakıyor. Çubuğun birini düz diğerini yere çevirerek bu çizim cıktı. Doğrumu yaptım bilmiyorum. Ama ben kafayı buraya taktım.