Oyma hk

Echibles

Member
Son fotoğrafları da ayrıca yorumlayabilir mısınız?

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bu yerler bilinen mekanlar belki vardır fazla derindedir ayrıca burda işlem yapamazsın bu yüzden başka daha yükseklere çıkmalısın .

Echibles

Member
Hocam burası zirve, üst tarafı düz tarla ve orman 150 metre kadar, benim kuzen küçükken küpesini kaybetmiş ve altınmış tarlada bakalım dedik. Küpe ararken 4 metreye 3 metre bir boşluk çizdik birde ona baglantili 1x1 yonu guneye bakan ve sola yaslı bir alan cizdik. Mezar olma ihtimali var midir?

Orayı aklımıza aldıktan sonra dedemin tuğla kırıkları var dediği bir 500 metre daha yürüyerek ilgili alana geçtik. 10x5 tuğla gibi kızıl kiremite benzer parçalar bulduk. Sonra hemen yakındaki tarlada 40 cm çapında bir çöküntü vardı. Üstüne gelince çubuk kapanıyor çıkınca geri dönüyordu. Elimizdeki küçük aletlerle yarim metre kadar eşeledik. Tuğla kırıkları, küp kulpu ve ve küp ağzı parçaları cıktı. Sonrasında nemli kazdıkça toz gibi olan gri mavi arasında renkli bir yapı cıktı, hala o noktaya adim attigimda kapanma yapiyordu. minarel olduğu düşünüp bıraktık. Çubuklar küp ve tuğlada tepki verir mi?

*çubuk karışmasın diye telefon götürmedim. O sebepten fotoğraflama yapamadım.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Hocam burası zirve, üst tarafı düz tarla ve orman 150 metre kadar, benim kuzen küçükken küpesini kaybetmiş ve altınmış tarlada bakalım dedik. Küpe ararken 4 metreye 3 metre bir boşluk çizdik birde ona baglantili 1x1 yonu guneye bakan ve sola yaslı bir alan cizdik. Mezar olma ihtimali var midir?

Orayı aklımıza aldıktan sonra dedemin tuğla kırıkları var dediği bir 500 metre daha yürüyerek ilgili alana geçtik. 10x5 tuğla gibi kızıl kiremite benzer parçalar bulduk. Sonra hemen yakındaki tarlada 40 cm çapında bir çöküntü vardı. Üstüne gelince çubuk kapanıyor çıkınca geri dönüyordu. Elimizdeki küçük aletlerle yarim metre kadar eşeledik. Tuğla kırıkları, küp kulpu ve ve küp ağzı parçaları cıktı. Sonrasında nemli kazdıkça toz gibi olan gri mavi arasında renkli bir yapı cıktı, hala o noktaya adim attigimda kapanma yapiyordu. minarel olduğu düşünüp bıraktık. Çubuklar küp ve tuğlada tepki verir mi?

*çubuk karışmasın diye telefon götürmedim. O sebepten fotoğraflama yapamadım.
Cubuklar , küp-kiremit parçalarına evet tepki verir. Bu tepkiyi verebilmesi için bazı durumların oluşması gereklidir. Bu durumlar çok komplike ve grifttir.
Özellikle paslı demir ile bir araya geldiklerinde , altına çok benzer tepkime gösterir.

Echibles

Member
Murç deliğin ölçüleri varmı elinizde?
Resimden murç karşıyamı yoksa yukarıyamı bakıyor anlayamadım?
Yönde önemlidir.
Kolay gelsin.
10 cm çapında yaklaşık 40 cm derinlik var. 1 metrelik bir kaya bloğunda. Yönü güneye bakıyor.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.

Echibles

Member
murca sırtımızı dayadığımız zaman sol ve sağ tarafın fotosu varmı?
Mavi ok ile gösterdiğim yer olmanın bulunduğu alan. Sol tarafı var ama sağ tarafını çekmemişim. Ilk fırsatta çekicem. Ordada üstüne çıkılabilecek bir taş var alt tarafı 4 metre kadar yükseklikte.

Emre41

Member
Cihaz etüdü ve boşluk etüdünü iyi yapmalısın Kaya mezar yapısı uygun ona göre hareket et takoz ile boşluk bakabilirsin

Echibles

Member
Bölgede bu şekilde bir sikke bulduk. Linkteki sikke ile aynı olduğunu tespit ettik. Sel alma ihtimali yok ama rüzgarı bol bir bölge.