PC Çubukcusu @BulursamKader25

Hayrola

Member
Bayram abi bu diyeceklerim benim fikrim bir yerde çubuk boşluk attı şeklini cizdigimde simetrik değilse yani kare veya dikdörtgen değilde bir kenarı uzun bir tarafı kısa bir tarafı zik zakli vs diyorum ki altta kaya var bu benim fikrim ,siz demişsiniz yumruk büyüklüğünde taş bile yok bunu nasıl anlayacagiz varmı püf noktası ,bunu niye soruyorum derseniz iki defa , boşluk diye bir kucak büyüklüğünde taş çıkardım da ayıptır söylemesi ?

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Kasitla saldirmamis da,
Laf sokusturmaktan geri kalmamis.
Testinin icinde ne varsa disina onu sizdirirmiş.
..
ustam sen zeki adamsin prim verme takilma boyle kolpacilara.istersen ben herturlu yururum onlari insan icine cikamaz hale sokarim

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bayram abi bu diyeceklerim benim fikrim bir yerde çubuk boşluk attı şeklini cizdigimde simetrik değilse yani kare veya dikdörtgen değilde bir kenarı uzun bir tarafı kısa bir tarafı zik zakli vs diyorum ki altta kaya var bu benim fikrim ,siz demişsiniz yumruk büyüklüğünde taş bile yok bunu nasıl anlayacagiz varmı püf noktası ,bunu niye soruyorum derseniz iki defa , boşluk diye bir kucak büyüklüğünde taş çıkardım da ayıptır söylemesi ?
El emegi olmayan kayalar, kendisini hemen belli eder. Once yapman gereken toprak altinda kalan, belki bir kismida gozuken bir duvar veya buna benzer yer bulacaksin. Yavas yavas duvara yaklas. Tam duvarin ustunde cubuklar nerede iyi bak. Duvarin ustu bosluk degil. Dahada yavasla ve duvarin bitimine yani boslugun baslangicina gel. Cubuk tutan ellerin dahil bosluk icinde olsun cubuklar. Cubuklarin yaptigi caprazi net gor. O noktayi elektrik bandi ile isaretle. Her iki cubugu da. Bunu en az 6-7 defa tekrar et. Bosluga girdiginde iki bant ustuste gelmeli. Gelirse bosluktur. 1 cm. dahi ileride kalsalar BOŞLUK DEGİLDİR. Bu 1 cm. Kayadir, toprak katmanidir vs.

Arazide boyle bir yer bulamiyorsan apartmanda oturuyorsan ayni islemi salon kapisinin esigini baz alarak da yapabilirsin. Arazi daha nettir bu islemde.

Cubuguna bu sekilde bant yapistirmayan, işaret koymayan çok yanilir.

Ayni durum altin, gumus vb.metallerin yaptigi isaretlerde de gecerlidir. İsaret TAM ve NET olacak. Yarim yamalak isarete TESPİT DENMEZ.

Bu yazdiklarim o kadar kiymetli ki ah bir anlatabilmis olabilsem :)))

akıltopağı

Operatör
Selamun Aleykum Kardaşlarim,
Sabahin hayri hepinizi kusatsin.

Bir kardesimiz baska bir define sitesinde hakkimda yazilanlari gorunce uzulmus ve link atarak haber verdi.

Ben baska sitelere cubukla alakali konularini okumak gayesiyle hic girmedim ve youtube dahil olmak uzere hic video izlemem.
Baska bir sitede yillar once tanistigim;
Cok kiymetli @ikizceli ve @bornovali ustalarimizin yazilari benim icin cok kiymetlidir. Onlari otorite kabul ettigim icin ne yazdilarsa okudum. Onlarda uzun suredir artik yazmiyorlar. Haklilar, bazan hakikaten edeb adab bilmeyenlerin hezeyanlari insani cileden cikariyor. Bir noktada yetsin artik diyebiliyorsunuz. Sitemizde de cok kiymetli ustalarimiz var; @Aliömer ve @Trakyali81 ve diger kiymetli ustalarimiz gibi. Cubukla alakali her yaziyi sitemizdeki muhakkak okumaya calisiyorum. Soyleneni ve yapilani kendi acimdan dogru bulmazsam lehte ve aleyhte hicbir sey yazmiyorum. Bu benim prensibimdir. Bana uymayan mutlak dogru demek olmadigindan dolayi. Hedefe ulasan herkesin yontemi dogru bi yontemdir. Ben olaya boyle bakiyorum.

Mezkur sitedeki yonetici ve site sahibi arkadas benden bahsederken "pc cubukcusu" demis. Olabilir, bu arkadasimiz bizi tanimadigindan, yazilarimizi okuyarak, yazilarimizdaki eksik ve kendi dogrularina gore, yanlislarimi gorerek boyle bir kanaate varmis olabilir. Bunu kendimize yapilan bir kucumseme olarak gormeyiz. Bizim acimizdan sorunda teskil etmez.

Oyleyse neden bu konuyu actim?
Sebebi şu: Bu arkadas ayni zamanda youtubede videolar cekerek cubuk satisi yapmaya devam ediyormus. Ufak bir arastirmayla bu bilgilere ulasinca bazi aciklamalar yapmaya kendimi mecbur hissettim. Zira yazdiklariniz googlede kaybolmuyor.

1- İlk cubukla tanisali 22 sene oldu. Dortlu bakir cubuktu.

2-İlk hocam Kirşehirli Metin Hocaydi.

3-Bir merakla basladim. Define bu sureçte sadece benim icin bir hobi oldu. Zira 19 yasinda ZENGİN OLMA arzusunu Allahin cc bir lutfu olarak gonlumden cikardim. Hala da boyle bir arzum yok. Kirmizi renk 4*4 arzumuzu zenginlik duygusunun disinda tutuyorum. Gerci bundan da vazgectim. Son kararim Bal Kopugu 4*4 Full 1.6 cc Dachia :)

4- Bu zamana kadar kimseden 1 lira alip hicbiryere gitmedim, tespit yapmadim. Gittiysem hep cebimden harcadim yol parasi dahil. Buna bu sitede uye olan en az 20 kardasim vardir, şahittir.

5- Cok kimseye cubuk hediye etmisligim vardir. Zaten bizim cubuklarin maliyeti sakiz parasi kadardir. Maddi olarak cok ucuzdur.
Cubuk yapip yaptirip 1 tane dahi satisim olmamistir. İsteseydim iyi para kazanabilirdim zira ben 20 senedir sosyal ağalarda dolasan birisiyim. Ne face vardi ne de Youtube.

6- Yazdiklarimizla ve anlattiklarimizla bu cubuk saticilarinin isine comak soktuk, yaptigimiz en hayirli islerden birisi budur. İnanin son 3-4 senedir cubuk fiyatlarini artiramadiklari gibi devamli kampanya yapiyorlar. Zira satamiyorlar, aldatamiyorlar eskisi gibi. Satamayacaklar. Dussunler artik bu definecilerin yakalarindan. Yeter.

7-Tum cubuk kullananlarin, acemi olsun usta olsun elestirilerine ust perdeden de olsa açiğim. Amma cubuk satmaya devam edenlerin elestirisini "haklida" olsa kabul etmem. Önce insanlara fahis fiyatla cubuk satmaktan vazgecsinler, niyetleri duzgun olsun. Gerisinde sorun yok.

PC CUBUKCUSU. .....25
Seklinde bile aniliyorsak dogru yoldayiz. Az kaldi tum nefeslerini kesecegiz insallah :))
[/usta nasipten öte yol gitmez allahım sizlere önce sağlık huzur mutluluk versin.sonra daster versin sebebini de beni etsin.bizlere dua kıl.☺

Mehto61

Member
Kiymetli Kardaslarim,
Yazdiklarinizla bizi mahcup ettiniz.
Allah cc cumlenizden razi olsun.
Akibetinizi hayreylesin.
Helalinden bol riziklar nasip etsin. Amin.

İnanin ben hic uzulmedim.
Okuyan kardasimiz biraz uzulmus.
Kafaya da takmis degilim.
Yazimda dedigim gibi;
Yazilanlar kaybolmiyor.
Cubuk diye aratilinca googlede,
Yazilan hersey karsimiza cikiyor.
Bu yazilanlari okuyacak bircok kardasimiz,
Bunlarin eline dusmekten kurtulacak.
Gayemiz budur.
Yeter artik diyoruz:
Kimse define isiyle kiyisindan kosesinden ugrasanlari kandirip fahis fiyata cubuk satmasinlar. %500 %1.000 kar marji hangi sektorde kaldi?
Hemide gercekleri saklayarak,
Yalanlar soyleyerek..
İnsan karpuz alsa, ham ciksa hayvani varsa ona yedirir yoksa cope atar. Zarari az olur. Altin bulur diye satiyorlar, buna inananlari kostebek yapiyorlar tesbihde hata olmasin. Cok buyuk maliyetlere sebep oluyorlar. Cubuga verilen paranin belki 10 kati 20 kati masrafa neden oluyorlar. Zaman ve para kaybina yol aciyorlar. Yazik degil mi ummeti Muhammede..???

Cubukla bosluk bulmada mahir olunca, cogu yerler eleniyor. Bu buyuk bir kazanctir. Kendimden ornek vereyim:
Oda/bosluk YOK dedigim hicbir yerde oda/bosluk cikmamistir. Cikmaz da. Bundan eminim ve iddaliyim. Oda/Bosluk var dedigim yerde ise azda olsa, onlarca sebeplerden dolayi YOK olma ihtimali her zaman vardir. Hal boyle de olsa bu ahval bile kazanctir.
Bugun whatsupdan yazmislar:
Bir yere bakmistim 2 hafta once. 4 oda var demisler.Hatta bana mala ile baktirdik dediler. Ben aleminyumla dolastim, asagida bir kaya bile yok, komple toprak dedim. Tereddut yasadilar orada. Zira baktirdiklari cihazdan oda kacmaz bende biliyorum. Kendilerine; cihaza birsey demem amma kullanicisi yetersiz olabilir dedim. Biz parasiz islem yaptigimizdan kiymeti olmuyor herhalde :) Ozel araziydi. Bugun jsb sokup dalmislar. Hakikaten yumruk biyuklugunde bir kaya bile cikmamis. Durum budur. Bu tespit az birsey midir? Bence degildir. Bu is 6 liralik aleminyum cubukla oluyor. 1.000 liraya cubuk almama gerek var mi? Yok. Bildiginiz uzre meselenin tamami cubukla da alakali degil.
Cubuk sevgisi ve gercegi farkli bir olay.
En kiymetli dedektoru ve alan taramayi satin alsam, kac yerde kullanabilecegim. Her bagaj kontrolunde basima bela olmayacak mi? Cihazsizda aslinda bu isler tam olmuyor. İlla cihazda sart. Amma memleketimizin sartlari da malum.
Cubukla bul,
Cihazla tespiti onayla.
Prosuduru yerine getir
İslem yap.
Siralama boyle olmali.
Lakin her zaman olamiyor maalesef.
Cubukla alakali bir bilgiyi tekrar ederek konuyu kapatayim insallah:

Cubuk tuttunuz.
Bir yere goturdu sizi.
Tam ustune geldiginizde ALTİN sinyali verdi. Mineral testi yaptiniz yine sadece Altin isareti verdi.
Bosuna ugrasmayin.
Asagidaki farkli bir mineral
Yada demirdir.
Altin varsa da orada degildir.
Uzaginizdadir.
Bulamazsiniz.
Bir kardesimizin tespitiyle;
6.400 metre kare icindedir.
İnat etseniz bu 6.400 metrekareyi adim adim dolassaniz yine de noktalama yapamazsiniz. Onlarca sebebi var.
Biz cubukcu olarak altini bulamayacak miyiz? Bulacagiz insallah. Biraz daha zamani var herhalde. Hep beraber sabrimizi muhafaza etmemiz gerekiyor.
Bosluk bulmaya devam.
O bosluklarin birisinde zaten altinla bulusacaksiniz. Buna inaniyorum.

Hepinize saygi, sevgi ve hurmetlerimi sunuyorum.
Varliginiz yeterli benim icin.
Haklısın ustm benim çubuk üzerinde yaptığım araştırma ve arazideki kendimce teapitlermle su konuya vardım evet ama simdi mevcut toprak yapısında 90 çeşit mineral var ben ise her arazide yaptığım çalışmalarda çıkan mineralli taş veya kaya ve bununla kalmayım MTA dan aldığım ana temel 11 çeşit minerali kırıp toz haline getirip cubuğa ekledim ve arazide tepki verdiği yerlerde tekrar kullandığımda hiç tepkmeye girmedi ve arazi boş dedi bu tabiki benim yapmış olduğum çalışma ve tercübelirimle tabiki her tercübe sahibine göredir ama ben minerali bu şekilde elemeyi başardım evet suan bir çalışma üzerindeydim bu cubuk konusunda olumlu aldığım çalışma sonucunda eğer verim aşmışsan sizlerle paylacagım benim isteğim sizinde dediğiniz gibi aşırı para verip milleti kndırmamıza gerek yok ustalarıma saygılarımla

BulursamKader25

Haklısın ustm benim çubuk üzerinde yaptığım araştırma ve arazideki kendimce teapitlermle su konuya vardım evet ama simdi mevcut toprak yapısında 90 çeşit mineral var ben ise her arazide yaptığım çalışmalarda çıkan mineralli taş veya kaya ve bununla kalmayım MTA dan aldığım ana temel 11 çeşit minerali kırıp toz haline getirip cubuğa ekledim ve arazide tepki verdiği yerlerde tekrar kullandığımda hiç tepkmeye girmedi ve arazi boş dedi bu tabiki benim yapmış olduğum çalışma ve tercübelirimle tabiki her tercübe sahibine göredir ama ben minerali bu şekilde elemeyi başardım evet suan bir çalışma üzerindeydim bu cubuk konusunda olumlu aldığım çalışma sonucunda eğer verim aşmışsan sizlerle paylacagım benim isteğim sizinde dediğiniz gibi aşırı para verip milleti kndırmamıza gerek yok ustalarıma saygılarımla
Cubukta 2 mesele var %100 aşilamayan:
1- Minerale yakalanmak, minerali eleyememek. Mevcutta misalen 3.000 mineral olsa 2.995 tanesini eleyebilsek geriye kalan 5 tanesi dahi cubukcuyu perisan eder. %100 eleyen bir sistem bulunmalidir.
2-Meral tespitini ilmi bir temele oturtmak.
Bu meseleyi ilmi olarak yazani daha sitelerde goremedik. Altin isareti alinan yerde altin cikmiyor. Amma en cok da arazide altin isareti aliniyor. Bu duvar asilmadan olmaz.

Tekrar hatirlatiyorum:
Elinizde sadece 2 adet cubuk var ve bir sistem kullanmiyorsaniz altin isareti aldiginizda islem yapmayiniz. Orada altin yoktur. Bisa yorulmayin, zaman ve finansal kayip yasamayiniz.

Mehto61

Member
Cubukta 2 mesele var %100 aşilamayan:
1- Minerale yakalanmak, minerali eleyememek. Mevcutta misalen 3.000 mineral olsa 2.995 tanesini eleyebilsek geriye kalan 5 tanesi dahi cubukcuyu perisan eder. %100 eleyen bir sistem bulunmalidir.
2-Meral tespitini ilmi bir temele oturtmak.
Bu meseleyi ilmi olarak yazani daha sitelerde goremedik. Altin isareti alinan yerde altin cikmiyor. Amma en cok da arazide altin isareti aliniyor. Bu duvar asilmadan olmaz.

Tekrar hatirlatiyorum:
Elinizde sadece 2 adet cubuk var ve bir sistem kullanmiyorsaniz altin isareti aldiginizda islem yapmayiniz. Orada altin yoktur. Bisa yorulmayin, zaman ve finansal kayip yasamayiniz.
Eyvallah ustam doğru ama genelde arama ve yanılma paylarını üste üste kullanarak kazanıyoruz ama ben bizim yöreye ait ana temel olan titanyumundan tutun da silisyum kadar bir çok minerali kullandım suan sadece işaretler doğrultusunda hareket ediyorum ama inanınki okadar fark ediyorki alanda mevcut olan hemen hemen çoğu minerali es geçiyor görmüyor ama illede görmeyecek diye bir durum yok tabiki ama bence bu sistemle minerali eleyeceğime inanıyorum tabiki deneyeceğim ck uzun süre yaptığım araştırma ve mineralle ulaşmam uzun sürdü üniv. ve MTA dan prça parç toplayarak ulaştım düşünün feldspat tan Muskovite Amfibol dan kalsite kadar bir cok minerali de içinde bulunduran silis ve silikat dahil ulaştım evet hepsini bulamadım ama bunlarla beraber neredeyse %85-90 oranda minerali eleyeceğime inanıyorum ve yaptığım cubukları mineralli toprak ve mineralli kayalık bölgede tes ettm ve hiçbir şekilde tepkimwyw girmedi suan üzerinde ugrastığım calışma sonucu netleitirecwğim

Mehto61

Member
Tabiki benim istediğim net bir netice sonucu alırsam paylaşmak olacak tabiki bilgilerimizi paylaşarak az maliyetle çok iş yapmaktır milleti kandırıp fazla para harcama gerek yok tabiki araştırmalarım bitmedi halen üzerinde araştırmalarım devam ediyor en sonunda tamamen minerali ayıklaya kadar Araştırmalarıma devam edecem ve elimden geldikce edindiğim bilgileri paylaşacağım sizlerle

BulursamKader25

Tabiki benim istediğim net bir netice sonucu alırsam paylaşmak olacak tabiki bilgilerimizi paylaşarak az maliyetle çok iş yapmaktır milleti kandırıp fazla para harcama gerek yok tabiki araştırmalarım bitmedi halen üzerinde araştırmalarım devam ediyor en sonunda tamamen minerali ayıklaya kadar Araştırmalarıma devam edecem ve elimden geldikce edindiğim bilgileri paylaşacağım sizlerle
Topladiginiz minarelleri cubugun haznesine mi koyuyorsunuz..?