Pinpointer kullanan arkadaşlar...

gülbahçeli

Editör
25 kuruşu baz alırsak, yavaş yavaş yaklaştirsak kaç cm den algılayabiliyor acaba?
gurban tam olarak kaç çm den aldığını test etmedim fakat tahmini 25 kuruşu yerine göre 10 yerine göre 15 cm den rahat alır yani toprağa bağlı nemli kuru toprak çeşidine göre deyişebiliyor birde büyük bir parça denk gelince çıldırıyor o zaman parçanın büyük olduğu anlaşılıyor pinpointin daha iyisine denk gelmedim varsada bilmiyorum yaklaşık 100 tl çivarındaydı fiyatı

Ruzgarbeykoz

Member
Gönlümden geçen o hocam aslında..
Güvendiğim markadır.
Selamun aleykum be al....ex...pr...sden aldım 100 tl ye geldi çok derin değil hali ile gümüş yüzüğü 4,5 cm den guruyor internetde birini seyrettim pointin yanına içine kursun eski kiremit parçaları olan bir kap koyunca menzili 15 18 cimlere çıkıyor diyordu deneyemedim ama harddisk cd ve nedyum mıknatısları yanında belli bir mesafede konumlandirinca 4,5 cm yerine 9 cm e kadar çekim gücü çıkmıştı kaya kasa için değil ama tektekde çıkardığın toprağı araştırmak için ideal daha tektek yapmak nasip olmadı birgün lazım olur diye aldım nasip marka olarak birşey söyleyemem ustam youtup linkini bulursam burdan yazarım bi ustam allaha emanet hayırlı cumalar