Rezistivite cihazindan anlayan yorumlayabilirmi

jeodek

Bilgili Üye
Dostum ilk önce arazi jeolojisinin ne olduğunu bilmem gerekiyor. Daha sonra arazide ne üzerine arama yapıyorsunuz

CooL

Bilgili Üye
Selam ustalar rezistivite cihazı arazide nasıldır bu cihaza ne kadar güvenebiliriz verdiği görüntüler ne kadar sağlıklıdır ustam

N@KKoZ

Aktif Üye
Kaç kazıklı ve marka modeli nedir ?

Bilal0619

Yeni Üye
Ustad kutusunda explorer yaziyodu cihazda da delta yaziyodu. Jeolojik yapi hakkinda bi fikrim yok cankiri cerkes ve kizilcahamam bolgesinde daglik ormanlik alan .

jeodek

Bilgili Üye
Ustad kutusunda explorer yaziyodu cihazda da delta yaziyodu. Jeolojik yapi hakkinda bi fikrim yok cankiri cerkes ve kizilcahamam bolgesinde daglik ormanlik alan .
Tamam kardeşim yarın ofise geçince o tarafların jeolojisi ne bakıp bir yorumlama yaparım

jeodek

Bilgili Üye
Selam ustalar rezistivite cihazı arazide nasıldır bu cihaza ne kadar güvenebiliriz verdiği görüntüler ne kadar sağlıklıdır ustam
Rezistivite cihazı standartları olan bir alet ve deneyimli bir mühendis ile yapılırsa oda tipi yapıları belirlemede en etkili yöntemdir. Yerdeki görünür ozdirencler hesaplanır.

jeodek

Bilgili Üye
Söylediğin çok geniş bir bölge olduğu için jeolojisini tam çıkaramadım. Fakat resimde gördüğüm beyaz taştan anladığım kadarıyla kireçtaşı yapısı gösteren bir yer. Rez tomografiyi 3 mt aralıklı çakılmış sanırım. Buda bir oda ve boşluk aramalarda pek tercih edilmeyen durum. Ben kaçırmamak için genelde 1 mt aralıklı çakarım. Bol bol yeraltı suyu tespiti yapmışsınız, başka da bir şey yok gibi