rüya tabirine ihtiyacım var

neronero

Aktif Üye
neronero kardeşim öncelikle seni tebrik ediyorum
İlim ehli kimselerle haşırneşir olman onlarla beraber sohbetlere katılman onlardan bilgi alman güzel 1 şey bu çoğumuzun hiç yapmadığı 1 şey hatta diyebilirim ilim ehli kimsenin yanına hiiiiiiç gitmemiş kimselerde vardır... Senin sanırım mürşidinde vardır. Sanırım sanırım ı abarttım galiba. Çünki ilim ehliyle beraber olan kişinin mürşitsiz olmayacağını bulmuştur ..
Şimdi sana 1 yol göstereceğim bunu uygula.. Ve sonucu burada bildirmenide rica edecem.
Şimdi mürşidinde yanına gittiğin vakit sen biraz.. Ama biraz kenara çekil ve rüyayla alakalı mürşidinde rabıta yap.. Uzaktan yap demiyorum. Orada canlı yap.. Gör bak ne olacak. Sonucu burada bizlerede söylersen memnun olurum..
tebrik almak için yazmamıştım güzel kardeşim.
ulu orta bu tür şeylerin alenen yazılması adaba aykırıdır bilmeyenler için dedim.
rüya sahibide zarar görür malumunuz...
yanlışsa söyleyin.
Allah ilim meclisine "Allah rızası" için gidip nasiplenenlerden eylesin.
Allah, herkesin kalbine hidayetini nasip eylesin.
deriz ilim mevzusuna girmeden.
mürşit konusunu burada konusmam dogru olmaz.
ki mürşit mürid hukuku apayrıdır malumunuz.. bundan mütevellit o konuda yazılmış ciltler dolusu kitaplalar mevcuttur Allah herkese okumayı nasip etsin.
keşif keramet rüya gibi hak olan unsurlar şeriatla çelişiyorsa bununla amel edilmez imam ı rabbani hz k.s böyle buyurur.İnsanı küfre götürür.
dedigim gibi bunun adabı var ulu orta bişekilde bu soru sorulmaz.
anlatabiliyorumdur inşaallah.

saftilki

Moderatör
Moderatör
syn : toyalp benim zaten sol kulağın duyusu % 5 ila 10, yani bi kafaya bi kulak yetiyor :) o halde sağ kulakla dinledim mecburen,
diğer yorumlara bişi diyemicem hiç duymadığım şeyler yeralıyor,

üstüne basa basa bir ayrıntıya değinmek istiyorum, bazı rüyalar vardır'ki anlatmak zorundasın'dır hemde anlatabildiğince fazla kişiye,
bir örnek vereyim, birçok hocanın mekruh dediği, birçoğunun kesinlikle günah dediği aslen günah oldu kesin olan bir durum,
forum sitesinde bunu nasıl açıklarım bilmiyorum, mekruh bildiğin bir günaha girersin,
Eğerki rüyanızda 3 kadının sizinle konuştuğunu uyardığını görürseniz bu rüyayı saklamayın..! anlatın,
peki ayıpsa namahrem'se ne yapayım? dini yazarlara ve hocalara anlatın, vaaz veren hocalara,

bu 3 kadın'ın sadece yüzünü görürsünüz, vucut bütünlüğünü göremezsiniz,
ve yine siz ona cevap veremezsiniz,
bu ahiretle ilgili uyarı,

neredeyse yarım hafız'lığa kadar ulaşmıştım, kur'an kursu hocasının yüzünden kurstan kaçtım bir gece vakti :) yatılı idi
ALLAH bana ilim sahipliği nasip edecekti biliyorum, ama ben ne yaptım,

Rüyaların çeşitleri olduğu gibi salih rüyalarda da çeşitli mesajlar vardır,
rüya ile amel olurmu? yerine göre olur, çünkü cinniler aynı rüyayı tekrarlattıramazlar,
bunu bir örneği çanakkalede bir çiftçi tarafından yaşanmıştır,

çiftçi tesadüfen bulduğu şehidimizin üzerinden matara, cep saati ve madeni paralarını alır gider, 3 defa üst üste rüyasına giren şehit matara ve saatini geri ister,
3. rüyasında şehid'e sorar çiftçi, sen ne yapacaksın artık onlara ihtiyacın yokki der,
şehit cevaben, mataram'la abderst'imi alıyorum saatimle'de vakitleri tutuyorum der, geri ister baya kızgındır,
ve çiftçi uyanır uyanmaz cami hocasına gider anlatır,
hoca o emanetleride görmek ister, ve saate bakar saat hala çalışıyor, hemde cami saatiyle aynıdır,
adam emanetleri şehid'in kabrine koyar ve yetkililere haber verir,
bu vak'a henüz yaklaşık 8 yada 10 yıllık,

şimdi benim gördüğüm rüya rahmani mi ruhani mi anlamam için bayramda açacağım yerden ne çıkacağına bakmam gerek,
bana söylenen şeymi çıkacak bakıcam artık, çünkü o nokta pınar koltuk ve baca üçüde mevcut,

YAA NASİP

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Hepimizin hakkında hayırlı olan olsun inşaEllah. Senin de hakkında hayırlı olan olsun inşaEllah. Hayırsız olanları bile Rabbim hayra vesile kılsın inşaEllah. Selametle kardeşim

eski

Editör
Bir gece rüyamda bir tanıdık, define ile alakalı görmediğim bilmediğim başka şehir merkezinde bir yere götürdü.
Ertesi gün rüyanın etkisinden çıkamadım. Öğlene kadar işlerimi bitirip, öğleden sonra baya bir kilometre yapıp, rüyamda gördüğüm yeri gittim buldum.
rüyamda nasıl gördüysem aynı yer...
Rüyaları takip etmekte fayda var. Allah cümlemize hayırlar versin ...