sa hayırlı kandiller resimler hakkında düşünceleriniz nedir?

Smokin

Moderatör
Moderatör
Mihrap deforme edilmiş.
Bu resimlere istinaden yorum yapmak biraz zor. Yakın çekimler güzel lakin uzak çekim de bi o.kadar önemli.
Sırtını mihrap a verip sağ tarafa bak. Ve sağ tarafta boşluk bakmalısın . Zemin altı kaya mezar.
Diğer bir onerim de mihrabın sağ tarafını tıkladığınız oldu mu ?
Gidebiliyorsan bir daha güzelce resimle
Hayırlı kandiller
Selametle

Toraman

Member
Ekli dosyayı görüntüle 272905Ekli dosyayı görüntüle 272905
Mihrap deforme edilmiş.
Bu resimlere istinaden yorum yapmak biraz zor. Yakın çekimler güzel lakin uzak çekim de bi o.kadar önemli.
Sırtını mihrap a verip sağ tarafa bak. Ve sağ tarafta boşluk bakmalısın . Zemin altı kaya mezar.
Diğer bir onerim de mihrabın sağ tarafını tıkladığınız oldu mu ?
Gidebiliyorsan bir daha güzelce resimle
Hayırlı kandiller
Selametle
önü ağaçlık tam olarak birşey gözükmüyor.acaba işaretin olduğu kayanın içinde odalar olabilirmi yani küçük bir dramos şeklinde bir tünel ile kayanın içine doğru

@ibrhm

Bilgili Üye
Aleyküm selam Ustam burda çok geniş kapsamlı çalışmak gerek, Fotodaki mihraba göre , sol tarafından on metre kadar çevreyi, oradan mihrabın karşısından 25,30 metre alanı ve oradan hafif sağa kayarak üçgen oluşturacak şekilde 30 ,40mt ve oradan mihraba doğru videoya çek videoyu yükle,
Bu alanda bir çok işaret göreceksin , açık işaretlere göre daha net konuşulur.

Toraman

Member
Aleyküm selam Ustam burda çok geniş kapsamlı çalışmak gerek, Fotodaki mihraba göre , sol tarafından on metre kadar çevreyi, oradan mihrabın karşısından 25,30 metre alanı ve oradan hafif sağa kayarak üçgen oluşturacak şekilde 30 ,40mt ve oradan mihraba doğru videoya çek videoyu yükle,
Bu alanda bir çok işaret göreceksin , açık işaretlere göre daha net konuşul

alan sıkıntılı ağaçlık ağaç yaprakları her tarafı örtmüş bahsettiğiniz alanı temizleme gibi bir şansımız yok buraya sırtımızı verdiğimizde 40 metre altında 1 metre yükseklığınde taş yığma var üzerini komple temizledim fakat girişini bulamadım

@ibrhm

Bilgili Üye

Toraman

Member
yığmada bu şekilde ama girişi nasıl kuyu şeklindemi yoksa tünellimi orada muallakta kaldık.

Smokin

Moderatör
Moderatör

Toraman

Member
Mihrabın sağ ve sol taraflarını da görsek bir fikir beyan edebilirdik .
Mihrabın olduğu kaya nin sağ tarafı daha uygun görünüyor
o kısımda boşluk almadık günün her saati .ubuklarla baktım.sadece kazılmış olarak gördüğünüz kısımdan kaya içine doğru boşluk aldım başkada bulmadım birde 40 metre önündeki yığmadan boşluk aldım.

@ibrhm

Bilgili Üye
yığmada bu şekilde ama girişi nasıl kuyu şeklindemi yoksa tünellimi orada muallakta kaldık.
Yığma taşlar ve diğer yerlerinde dört yönünü fotoğrafla detaylı bir arkeolojik veri yok. Anca bu şekilde yol alabiliriz. Boşluk seni şaşırtmasın düzenli boşluk alamazsın çünki yerler derinde. Çubukla boşluk çizgileri üzerinde girişi tespit etmeye çalışacaksın.
Risk yüksek.