sa hayırlı kandiller resimler hakkında düşünceleriniz nedir?

matrax33

Aktif Üye
Resimlerin bazılarında temeller görünüyor. Bir yığında taş var. Bildiğin yapı harabesi.

Zor bir yer nereyi kazsan bişi çıkar sonuç vermez. Ne kazmaktan vazgeçebilirsin ne istediğine ulaşırsın.

Senin de dediğin gibi o yapının amacını çözmeden işlem yapmak sıkıntı.

Bol bol hayal gücü ve antik empati gerek.

Allah kolaylık versin.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ne Akdenizmiş be :)
Dolguyu bulmakta kurtarmaz mı hocam onda da mı Ali Cengizlik var ciddi merak ettim ..
Sicak ve nemden dolayi sağlikli dusunme yetenegimizi bile yitirdik kardasim.Tuzdan goz kapaklarim yandi. 1 hafta ağrilar cektim. :)

Mezarlar ya kayada yada kumbetli odalarda.
Odalarin ic derinligi 1.40-1.70 arasi. Ne yon belli ne yer. Bunlar daha once acildigindan gormek nasip oldu. İsarete gore kaya mezar, amma orme mezar. :) Yamaca yapilan odanin zemini de yamacin izdusumu gibi. Yani zemin duz degil. Akil isi degil yahu :))

Dolgu olan bir yere denk gelmedim.
Duz yerde cok birsey yok. Tavsan gibi olmadan yamaclarda yurumek bile cok zor. Cikmak tirmanmak zulum, inmek ise soluksuz ölüm. :))

Bolge Akdeniz denince dizlerim titriyor. :((

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Sicak ve nemden dolayi sağlikli dusunme yetenegimizi bile yitirdik kardasim.Tuzdan goz kapaklarim yandi. 1 hafta ağrilar cektim. :)

Mezarlar ya kayada yada kumbetli odalarda.
Odalarin ic derinligi 1.40-1.70 arasi. Ne yon belli ne yer. Bunlar daha once acildigindan gormek nasip oldu. İsarete gore kaya mezar, amma orme mezar. :) Yamaca yapilan odanin zemini de yamacin izdusumu gibi. Yani zemin duz degil. Akil isi degil yahu :))

Dolgu olan bir yere denk gelmedim.
Duz yerde cok birsey yok. Tavsan gibi olmadan yamaclarda yurumek bile cok zor. Cikmak tirmanmak zulum, inmek ise soluksuz ölüm. :))

Bolge Akdeniz denince dizlerim titriyor. :((
Bire bir yaşamış kadar oldum hocam.
Tam belaymış anladım ?

Toraman

Member
Önünü ve etrafını ancak bu kadar çekebiliyorum.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Screen shoot alırken dikkat edin. Sonra Hüseyin'ler görüp demesin neden bizim ismimiz orada gözüküyor diye :)

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Bir ibadet yeri, şapel, küçük kilise olsa gerek.
Fazla bir beklentiye girip kendinizi yormayın.

Turko

Uzman
Mihrabın dibinden boşluk alıyorsun kayanın içine veriyor adım hesabı yapamıyorsun çünkü alanın kalmıyor kayanın üstüne çıkamıyorsun düz değil. Sağda solda boşluk alıyorsun ufak tefek ama net değil. Tipik Akdeniz. Mihrabın dibinden gir aşağı doğru blok kesilmiş kaya çıkana kadar, giriş mihrabın altına denk gelir belki 3-5 karış sağı veya solu çıkar. Klâsik Akdeniz Kaya mezarı. Rast gelsin.

ersen0010

Bilgili Üye
Sizin iş zor usta köstebeğe dönersiniz siz