sarı göl

Kabo beg

Yeni Üye
S.a burdan biri bana yardımcı olabilirmi abiler kardeşler

Murat 68 bakan

Yeni Üye
Ustadlar vezir tepenin dogusundaki sari golu ariyorsan nigde kkoyunde veya batisindakini sari golcugu okuzler
eyakin olaniariyorsan aksaray a.koyune.saygilar

Get closer!

Member
Senden başka veri isteyen olmadı, yalan yanlış bilgi verme millete yeter..
orada bir tane niş gösteremezsin yok çünkü ?
sadece doğusu yüksek kayalık, ben sana göl ve doğusu dahil yüzlerce resim gösterebilirim, ne niş var nede manastır, başkalarının verdiği manastır bilgiside yanlış. Herkes kulaktan duymayla sallıyor..
ben burada bir ana keklik 6 tanede yavru kekliğin resmedildiğini bile kanıtlayabilirim. Öyle milletten duyma sözlerle değil
usta iki fotoğraf yükle de göynümüz açılsın merak ettik.

balkaya34

Bilgili Üye
Selam arkadaşlar.Sarı göl diye bir işaret Açık da yok zaten olmayacak,Sarıgöl kapalıdır SARI GÖL 2 demir çubuk ucu ile bulunacak bir işarettir.Yani SARI GÖL kapalıdır.Asıl aranması gereken göl sazlı göl bu göl sazlı göl.idi biz buna SARI GÖL adını koyduk der.Herkim ben SARI GÖL gördüm derse o başka bişiydir. İncelenmesinde fayda var ama bu SARI GÖL derseniz işte bu olmaz.Saygılar.

megamoon

Member
Sazlı gölü ziyaret ettim.Üzerinde ne varsa hepsi gözümün önünde. Bir sorum var: bu gol hakkinda bilgisi olan arkadaşlar göl kac tane suyun gozunden beslenir?

balkaya34

Bilgili Üye
Selam arkadaşlar.Sazlı göl Rengi Siyaha uyan bir dağın etegindedir, Sazlı göle harici bir şu girmez, Şu kendi kaynağıdır ve sazlı gölden akan su killi bir zeninden derey e süzülür gemi kayanın eteklerinde gelen çok azsularlada birleşip Balıkların olduğu şelaleye gelir arası biraz uzak da olsa şu bu şelaleye gelir mecburdur başka yol yok ve burada 3 KİREÇ kuyusunun yanından şelaleye gelir ve bu şelalede o meşhur Birisi sedece iskelet olan ve diğeri normal balık resmi olan şelaledir bu şelaldende akan şu tek bir degirmene gider asıl değirmende budur.Bu dere şeytan deresi dır bu dere aşağıda harami dereyle karışır.Saygılar

Son düzenleme:

balkaya34

Bilgili Üye
Selam arkadaşlar.Sazlı göl Rengi Siyaha uyan bir dağın etegindedir, Sazlı göle harici bir şu girmez, Şu kendi kaynağıdır ve sazlı gölden akan su killi bir zeninden derey e süzülür gemi kayanın eteklerinde gelen çok azsularlada birleşip Balıkların olduğu şelaleye gelir arası biraz uzak da olsa şu bu şelaleye gelir mecburdur başka yol yok ve burada 3 KİREÇ kuyusunun yanından şelaleye gelir ve bu şelalede o meşhur Birisi sedece iskelet olan ve diğeri normal balık resmi olan şelaledir bu şelaldende akan şu tek bir degirmene gider asıl değirmende budur.Bu dere şeytan deresi dır bu dere aşağıda harami dereyle karışır.Saygılar
Bir işareti unutmuşum . Sazlı gölün dogu tarafinda. 9 adım bir yarma kanal var asıl sazlı göl budur.

megamoon

Member
Selam dostum bir yazıdan okumak var birde gorerek konuşmak var.
Haricten su gelmiyor.sazlık icinden cikan kac adet sudan besleniyor.? Suyun kapasitelerini anlaman icin gormen lazim.Göl icerisindeki beyaz bir taştan bahsetim...onun hakkinda bilginiz var mı? Kanal dogrudur.sazliga cikan suyun binde biri o kanaldan akiyor.
(Ayrıca aşağıdaki şelaleye inemedim. Cok zor bir tabiat)
(Zamaninda bu gölde yasayan baliklarin cinsini soyler misiniz?)

murat5164

Bilgili Üye
Senden başka veri isteyen olmadı, yalan yanlış bilgi verme millete yeter..
orada bir tane niş gösteremezsin yok çünkü ?
sadece doğusu yüksek kayalık, ben sana göl ve doğusu dahil yüzlerce resim gösterebilirim, ne niş var nede manastır, başkalarının verdiği manastır bilgiside yanlış. Herkes kulaktan duymayla sallıyor..
ben burada bir ana keklik 6 tanede yavru kekliğin resmedildiğini bile kanıtlayabilirim. Öyle milletten duyma sözlerle değil
Kardeşim esip gürledin resim koyar kanitlarim frlan diye ama lafda kaldi ortaya bisey koyduğun yok sadece lafta koyuyosun.şu reaimleri koydansa kanitlasan bazi seyleri.