Selam arkadaşlar bu benim ilk gönderim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kdemirbolat

Member
Burayı kullanmamın amacı en çok buranın kullanılması ve benim sorunum çok önemli.

Arkadaşlar çocukluğumdan beri hep dindar biriydim fakat yavaş yavaş dinden uzaklaşıyorum bir kitaba inanmak saçma gelmeye başlıyor bana yardım edin ne yapabilirim.a

Şirvan

Operatör
Kardeşim bu dunyada şeytanin bir görevi var kıyamete kadar şeytaninda enikleri ve cinconları var bunlar allahın emirlerini yerine getirenleri yoldan çıkarmak. İtikadı ve imani sağlam.olanlar bu sınavdan geciyor zayıf olanlari yaz kampına çağırıyorlar orda bir ter attıriyorlar sonra teskereyi veriyorlar geri. Abdestli 7 şer kere subhaneke fatiha felak nas ayetelkürsi oku rahatlarsin

beyazzadam16

Bilgili Üye
Sana tavsiyem, bu işin sakasinin olmadığını anlaman, çevrende sana Allahi hatırlatacak insanlar olsun , diğer herkesi sil hayatından. Allah subhanu tealadan hakkıyla korka bilsek anlimizi secdeden kaldırmaya korkarız bu ahir zamanda. Allah yardımcın olsun. Hidayet ı veren Allah azze ve celledir.senin kalbinde belki senin bile bilmediğin sevgiye karşılık sana verdiği bu şansı iyi degerlendiremezsen ( ne kadar kıymetli olduğunu ve seni sevdiğini unutma ) hüsrana ugrayanlardan olursun, aman kardeşim ; nebi sav. Dediği gibi , ahir zamanda imanını korumak a
Elinde ateş topunu tutmaktan daha zor olacak.

Aman kardeşim SAKIN KAYBETME IMTIHANI

Vallahi bütün haramlari tatlı dir lezzetlidir zevkli dir, ne kadar güzel olurdu değil mi din olmasa !!! Istediğin gibi iç her gece gez alkolün uyuşturucunun dibine vur , fıstık gibi hatunlar la takil , kimseyi sallama saygı gösterme sadece kendin için yaşa, ilk fırsatını bulduğunda çal, istediğin herşey senin olsun bedavadan. Kumar oyna iddaa oyna kolay para , süper birşey, özgürlük gibisi var mi ya değil mi ? Kim uğraşacak yasaklarla içme çalma hak yeme yalan söyleme zina yapma abdest al her sabah her akşam öleceğin güne kadar namaz kil düşünsene . Bir tarafta eziyet bir tarafta sefa . Hangi akılsız eziyet çekmek ister değil mi ?? Sınırsız özgürlük varken !!@

Ama öldüğünde ya inanmak istemediğin o kelamlar doğru ise !!!

Bak yukarda saydıklarımin hepsini dibine kadar yaşadım güzel kardeşim hemde hayal edemeyeceğin şekilde ve servet içinde!!! Vallahi hepsi yalan sadece ve sadece rüya hayal ve anlık.

Ben insana güvenmeyi sevmeyi ve neden bu hayatın bana verildiği ni Hakkıyla Allah azze ve celleden korkan müslümanlar sayesinde anladım.

Son düzenleme:

beyazzadam16

Bilgili Üye
İbnu'l*Cevzî şöyle diyor:

"Ey kardeşim! Senden sonra durumunun ne olacağını*bilmek istediğinde, mezarlığa git ve görünmeycek durumda olan mezarlara bak. Mezarının da onların arasında*olduğunu farzet. Sonra bak, mezarda neye ihtiyacın olacak?
Mezarda kaldığın uzun süre boyunca en çok ihtiyaç*duyacağın şey, salih ameldir. Bunun dışındaki şeyler, şüphesiz kabrinde senin için bir yük ve keder olacaktır. Şu anda bulunduğun duruma bak; eğer*durumun ölüme ve kabre uygunsa, hayatına aynı şekilde devam et. Eğer bu ikisine uygun değilse, hemen Allah'a yönelerek tevbe et ve uygun olan şeye dön."

İbn Cevzî, bustânu'l-Vâizîn, Dâru'l -Kitâbi'l-Arabî, Beyrût, s.268

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Cok ince dusunerek yaradilmisligin nasil bir sey oldugunu anlamak icin kendi vucudunun calisma dengesini iyice dusun. Bu calismanin arkasindaki gucu ve devamliligi veren cok buyuk bir gucun oldugunu bunu goremesende sadece anlamaya calis. Fikrederek gorunen tum organlarimizi en kucuk doku parcalarina ayir.ve tekrar nasil bilestirilebilecegini dusunun.ve onlarin tekrar nasil calisabildigini akledin.etin kemige büründügü vucut denilen bu fabrikada her organin birbiri ile olan uyumunu dusunun. Bundan sonrada eller veyureginizi acarak yardim dileyin.rabbimiz istenilenleri bos cevirmez.o hakkiyla herseyi tam bilendir.siz sadece isteyin.

S:W:A:T

Editör
Kdemirbolat İlk girişiniz pek güzel değildi umarım sizin için bukadar çaba gösterilirken devamı gelmez .

Kdemirbolat

Member
Peki arkadaşlar Allah neden kendini saklıyor peygamber neden yollamıyor neden bir kitaba inanmamızı istiyor anlatmak istediklerini gökyüzünede yazabilir dualar neden arapça neden kur'anda hiç kadınlarla ilgili ayet yok cennet cehennem varsa neden burada cennet ve cehennemi yaşıyoruz?

Sordukça soruyorum aşırı derecede kuşguluyum ALLAH'a inanmak istiyorum lütfen kolay cümleler kurarsanız çok sevinirim

Kdemirbolat

Member
Teşekkür ederim ya orda kavga etmiştim de ondan asla böyle birşey demem yoksa

Kdemirbolat

Member
Günde 1000 salavat çeken dua eden cumaya giden namaz kılan ALLAH ın isimlerini söyleyen hergün insanlara yardım eden asla küfür etmeyen biriyidim.

Kdemirbolat

Member
Peki zaten kaderimiz belliyse neden yaşıyoruz belli zaten ozaman cennet veya cehenneme gideceğim

mayhem

Co Admin
Co Admin
Hoşgeldiniz @Kdemirbolat konu çok dağınık ilerliyor bu sorular bana tuhaf geldi açıkcası bilmeni isterim. arkadaşlar sorularınıza yanıt vericeklerdir din konuları çok hassasdır herşey açık ve netdir. Bir Psikoloğa gitmelisiniz öncelikle islam dinini yaşayıpta yada başka bir din mesubuyken dininizi sorgulamanız normal değil ataist olmanız gerek bu soruları sormanız için. bende fikrimi beyan etmiş bulundum sizde umarım nedemek istediğimi anlamıştırsınız iyi forumlar.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...