selamun aleyküm ustalar güzel yere benziyor ne dersiniz?

Cetin42

Member
ustalar yer orman içinde eski yerleşim alanı içinde muhtalif mezarlar mevcut el değmemiş burayıda arkadaşlar kurcalamış resimleri bana gönderdiler kafam karıştı sizlerle paylaşmak istedim birlikten güç doğar saygılar.
Usta çevre fotoğrafı paylasabilirmisin

Cetin42

Member
ustalar yer orman içinde eski yerleşim alanı içinde muhtalif mezarlar mevcut el değmemiş burayıda arkadaşlar kurcalamış resimleri bana gönderdiler kafam karıştı sizlerle paylaşmak istedim birlikten güç doğar saygılar.
Üçgen işareti kapalı bir alandan bahseder ve eğer mezarı temsil ediyor ise oda mezarıdır, parayı temsil ediyor ise kapalı bir yerdedir. Genellikle akarsu yataklarının yakınlarında denk gelinen bir işarettir.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Aleykümselam, mezarlardan örnekler görseydik en azından medeniyet ve dönemi hakkında fikir sahibi olurduk.
Şimdilik görülen genel eşkıya çizimleri.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Ustam 2. Fotodaki kayanin solu yuzeyini kirmislar. Buyuk ihtimalle X veya benzer bir isaret orada varmis (malum bu tip son nokta der dedikleri isaretleri hemen kirip altina bakiyorlar).
Arazide isaretlerin birbirleriyle olan mesafeleri nasilmis?

tunay_5454

Bilgili Üye
Üçgen işareti kapalı bir alandan bahseder ve eğer mezarı temsil ediyor ise oda mezarıdır, parayı temsil ediyor ise kapalı bir yerdedir. Genellikle akarsu yataklarının yakınlarında denk gelinen bir işarettir.
ağzına sağlık ustam varol.