Sizce eskimi ve gerçekmi?

Turko

Uzman
İki ayak kırık mı öyle mi yapılmış , Eğer ayakları eksik şekilde yapılmış ise mezar malıdır sürgün edilen şahsi temsil eder muhtemel komutan dır.

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
heykellerden anlamam.ama bu yakın çağ döküm olduğu bariz belli hocam.degerli bir şey olsa 30-40 içinde muhakkak değerlendirilirdi.

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Vallahi hocam koklayınca mesela böyle sikkelerde olur ya hane ağır bir koku, bunda o kokudan var ama birazdaha yoğun gibi.[/QUOTE metallerin kendine has kokuları vardır.hele kapalı nemli ortamda kaldıysa bu durum daha bariz görünür.

GencKoleksiyone

Aktif Üye
Objenin döküm maddesini çıkaramadım.pirinç-tunç-bakır-bronz diyeceğim ama rengi bi türlü tutturamadım.fake ustam bel bağlamayın derim.
Hmm peki ustam. Sağolasınız bilgi için. Hayal kırıklığı yaşadım biraz ama zaten yandan bakınca dümdüz bir çizgi vardı, acaba fabrika yapımı olabilirmi diye düşünmedimde değil...

GencKoleksiyone

Aktif Üye
Herkese yorumları için teşekkür ederim. Banada sahte gibi geliyordu. Müsait olan varsa Dedektör ile ilgili soruma bakabilirse sevinirim.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İyi bir replika ise antikacılar değerlendirir. Tarihi bir obje değil. Tüm ustalar belirtmiş zaten

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Heykelciği bi inceleyin bakalım mühür yada imza tarzı küçük bişey görebilicekmisiniz.. Kalkana özellikle bakın.. Dedenizi kattığınız için depoda bekletilip özellikle eskitme yapılmış oksitlendirilmiş demiyorum. :)

GencKoleksiyone

Aktif Üye
Heykelciği bi inceleyin bakalım mühür yada imza tarzı küçük bişey görebilicekmisiniz.. Kalkana özellikle bakın.. Dedenizi kattığınız için depoda bekletilip özellikle eskitme yapılmış oksitlendirilmiş demiyorum. :)
Hocam tabiki gerçek olacak diye bir kural yok. Zaten kendiside bilmiyor gerçek olup olmadığını. Zamanında hep kazılara katıldı, Makedonlardan kalma kolyeler, sikkeler, takılar yine Roma dönemi, Bizans dönemi. Bu bulduğu heykelciğide yolda yürürken buldum diyor. Bunuda gerçek olabilir sanmış, hocam. Zira daha önceleri gerçek heykelciklerde bulmuştu ben küçükken. Müzeye verdi hepsini.