Sormayın bu merakim dedem ve dayimdan sanirim

BilgiliAnne

Member
Dedem rahmetli 100 yasinda vefat etti bir kac yil once
Definecilerden gitmedigi bilmedigi yer yoktu hep anlatirdi yerleri gitdigi ciktigi isaretli taslari ben ise 13 14 yaslarindaydim.. Rahmetli dayim 55 yasinda vefaat etti ve oda eski eşkiyalardanmis hem definecilik yaparmis hem çete eskiyaymis annem de az cekmemis... Anlayacaginiz ailede tek merakli benim ve bunu kimse bilmez? ama sanirim onlardan bulasti kiii her dagi tasi tepeyi deligi vs dikkatimi ceker incelerim..... Ben bir bayanim ama vallahi bekar olsam 2.3 de arkadasla dag tepe gezerim biraz fazla cesaretliyim asiri gibi.... bu isi ogrenecegim galiba cok yer var supelendigim ammaaa gel gelelim ben ne ugrasabiliyorum ne bakabiliyorum ne yapacagim hicccc bilgim yok??

Son düzenleme:
@BilgiliAnne bu bilgi zaten genetiğinde kodlama mevcut... Gezememeni Evli olduğunu suçlama, belki bu bile seni sıkıntılardan korur, az zaman olsun sağlıklı bereketli olsun... Bu defineciliği kavradına Allahın sevgili kuluymuşsun ondan... Başarıların devamı olsun

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Içinizdekini susturamıyorsunuz alın bir dedektör tek tek arayın pikniklerde. Eş, çoluk çocuk ortak edin doğada olun bol bol.. Akilli telefon kullanıyorsanız onu hayli hayli kullanırsınız.
Ailemi karıştırmam diyorsanız da altın günlerini piknik günlerine çevirin :)
Börek, çörek, çaylar derken doğanın tadını çıkarın..

BilgiliAnne

Member
Içinizdekini susturamıyorsunuz alın bir dedektör tek tek arayın pikniklerde. Eş, çoluk çocuk ortak edin doğada olun bol bol.. Akilli telefon kullanıyorsanız onu hayli hayli kullanırsınız.
Ailemi karıştırmam diyorsanız da altın günlerini piknik günlerine çevirin :)
Börek, çörek, çaylar derken doğanın tadını çıkarın..
Dedoktor isteyince kayitlara geciyormu resmimi oluyor yani atiyorum internetten istedim sikinti olurmu?

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Geçmiş zaman bu hobiyle uğraşan bir bayanla tanıştıydım bu uğurda jandarmaya bile yakalanmış :)
Hem anlatıyor hem gülüyor :)

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Dedem rahmetli 100 yasinda vefat etti bir kac yil once
Definecilerden gitmedigi bilmedigi yer yoktu hep anlatirdi yerleri gitdigi ciktigi isaretli taslari ben ise 13 14 yaslarindaydim.. Rahmetli dayim 55 yasinda vefaat etti ve oda eski eşkiyalardanmis hem definecilik yaparmis hem çete eskiyaymis annem de az cekmemis... Anlayacaginiz ailede tek merakli benim ve bunu kimse bilmez? ama sanirim onlardan bulasti kiii her dagi tasi tepeyi deligi vs dikkatimi ceker incelerim..... Ben bir bayanim ama vallahi bekar olsam 2.3 de arkadasla dag tepe gezerim biraz fazla cesaretliyim asiri gibi.... bu isi ogrenecegim galiba cok yer var supelendigim ammaaa gel gelelim ben ne ugrasabiliyorum ne bakabiliyorum ne yapacagim hicccc bilgim yok??
Merak ayrı sizin içinizde var ☺
Sizin gibi meraklı ve hevesli 3 bayan arkadaşla bir argem oldu
Ilk sıralar 4 gün boyunca keşfe çıktık bunlarla
Gittiğimiz yerlerde geçtiğimiz yerlerde dikkat etmedik inceleme dik taş bırakmadılar ...

Cin deresi diye bir yere gittik en son gün
Seytanin bile aklına gelmeyecek bir yerde bir tanesi bir isaret buldu
Işaret OYMA kuş görünce aklım gitti desem yeridir
Ama çok uzaktı oraya bir daha gitmek nasip olmadı

Bunlarla bir çalışmamız olmuştu bir seferde
Kazı yaparken inanın bizden çok daha iyilerdi
Hem kazma kurekte hemde toprak analizinde her detayı
Öyle bir incelik ve titizlikle kontrol ettiler ki sorma gitsin

Demem o ki istedikten sonra herşey olur
Merak ve heves olarak deyil hobi edinin bu işi
Ilk başlarda arazi keşfine çıkın devamı gelir :)

Emre41

Member
Bayanlar dikkatli çalışır yoğun çalışır ama sen merakta kal boşver abla jendermeler rahat bırakmıyor sen şuan nezle gibisin bu işi gribe çevirip kurtulunmaz bir hastalık etme kendine :)

Her zaman Söylerim definecilik hastalık işidir başladın mı bağlandın mı bırakamazsın bazılarımız hobi der ama bence hastalık bu iş sen hasta olma ??