Surfer İcin Gerekli Programlar Nelerdir .?

Siva

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Surferi hic kullanmadim yeni baslayan ve baslayacak olanlar icin konu actim .Surferin hangi surumleri bastan assagi ve gerekli tum programlari bilgisi olan link adres gerekli site ne varsa bilgi vermesini ve gereksiz yere yorum yapilmamasini bilgi veren arkadaslarmizin nasil yaptiklarini yazi yada video ile bir ogretmen nidasinda en ince ayrintisini ve karsidakinin anlayabilecegi sekilde ogretmesini herkesin birbirinden bilgi alarak surferin gercekte ne oldugunu ogrenmesini istiyorum . Saygilar herkese ... Define Sohbeti, Define İşaretleri Soruları ve Cevapları

Temucin

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Herkese selamlar arkadaşlar. Surfer ve kurulumu ile ilgili birkaç linkleri attım.
Surfer'in orjin sitesi: Surfer® | 2D analysis software for scientists and engineers
Üçretsiz deneme sürümünü veya satın alma işlemini bu linkten yapabilirsiniz.
Kurulumunun nasıl yapılacağına ilşkin içerik indirme dosyasında mevcut.
Surfer'in kurulumu yapıldıktan sonra aşağıdaki lorenzin sitesinden scripter ve data logger kurulum dosyası ve kuruluma ilşkin açıklama mevcut:
Data Logger LORENZ, GPS support, software

Son düzenleme:

kabakburgiba

Super Moderator
Süper Moderatör
[MENTION=12255]Siva[/MENTION] kardeşim teşekkürler.çok güzel.sıfırdan başlamak için gayet açıklayıcı.

İSKORPTİX

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
surfer bu konuda mantıklı mı

Siva

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[video=youtube_share;rmie7HsWxFU]https://youtu.be/rmie7HsWxFU[/video]

Karınca yuvalari )

160 donume yakin tahmini bazi ayarlardan gecilmis sapma uzerinde calisilmamis egimli egimi degisen bir arazi. Bana gore buyuk alanin bile sapmasi duzeltilebilir ama bu sadece program uzerinde calismakla duzeltilemez belli x noktalarin yeri ile ortak calismadan gecer . Her katman ayri ayri data verir . Karinca yuvalarini yaklasririnca goruntude belli ediyor ) .

Siva

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[video=youtube_share;WjcMOT8D0ec]https://youtu.be/WjcMOT8D0ec[/video]

Siva

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Her definicenin bir surferi olsun ...

okm

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ben 1 ay kullandim egitim videolarinida izledim arazimizin koordinatini surferde hazirladım. Yeralti goruntuleme degil yer ustundeki agac, taş, çok ot, az ot, kayalar, alçak ve yūksek yerleri 3 boyutlu hale getirerek dūzgūnleştiriyor. Mesela tarlamizdaki agaçlari ve az ot yeşeren yerleri kareleştirmiş. En alçak yūzeyleride mavi renkte gösterir, yūksek yerleride kırmızı gösterir. Örneklerim altta var.

Ekli dosyalar

Siva

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ben 1 ay kullandim egitim videolarinida izledim arazimizin koordinatini surferde hazirladım. Yeralti goruntuleme degil yer ustundeki agac, taş, çok ot, az ot, kayalar, alçak ve yūksek yerleri 3 boyutlu hale getirerek dūzgūnleştiriyor. Mesela tarlamizdaki agaçlari ve az ot yeşeren yerleri kareleştirmiş. En alçak yūzeyleride mavi renkte gösterir, yūksek yerleride kırmızı gösterir. Örneklerim altta var.
Ezbere sistemle bu dediklerini gorursun . Ezbere sistem cope yeni sistem zamani gelince paylasacam para ile bakanlara inat paylasacam Allahin izniyle . Okm hala inanmadiysan okumaya takip etmeye devam. Tskler.