Surfer sisteminin geçerliği

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Dadas kardeşim’e
surfer ile boşluk ya da oda tespiti %60 ihtimal ile kesinlik barındırır. Bunu bizzat deneyimledim. Geri kalan %40’lık kısmı ise hala anlayamadığım hemen yakınındaki odayı görmemesi. Değerli tespitlerinde ise surfer malesef araştırmalarımca herhangi bir başarı sağlayamamıştır. Belki ileri de farklı bir Method ile bulunabilir fakat sistemin tamamen geçersiz olduğu kısmı doğru değildir.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bu konulara müdahale etmedik nedir ne değildir çözümünü bekledik . Öyle bile olsa sıkıntılı bir konu yer paylaşımı başlıca sorun bu işler ilerde çözüme kavuşsa dahi en mantıklsı insanın kendisi öyrenip uygulaması olucaktır . Bu tarz konular tarafımca takibe alınıp gereken yapılıcaktır bilginize .

Adam78

Aktif Üye
Bu konulara müdahale etmedik nedir ne değildir çözümünü bekledik . Öyle bile olsa sıkıntılı bir konu yer paylaşımı başlıca sorun bu işler ilerde çözüme kavuşsa dahi en mantıklsı insanın kendisi öyrenip uygulaması olucaktır . Bu tarz konular tarafımca takibe alınıp gereken yapılıcaktır bilginize .
Mayhem usta surfer konusunun kapanmasınin sebebi, dün benim çektiğim hedef belirleme ve koordinat daraltinca surferin verdiği hata ve çekerken açıklamalı bir şekilde anlattığım (yer koordinat vs ) ile alakalı video mudur...

mayhem

Co Admin
Co Admin
@Adam78 kimseyle alakalı bir durum yoktur ortada Hem @dadas_25 konuyu gerektiği kadar inceledi ve başka arkadaşlarda gidile bildiği varılacak nokta belli .Çalışan bir program dahi olsa üyenin kendisinin sonuca varması gerek budurum söz konusu değil demekki üyelerin yerleri ifşa etmesi ve boşluğa düşmesindense konuya yasak getirmek daha mantıklı değilmidir . Öyrenile bilen ve sonuca gidilen bir durum oluncaya kadar böyle kimseye kordinat ve yer belirtmeyiniz çalışır bir program olunca nasıl çalıştığını kendiniz öğrenip uygularsınız ozaman yardımlaşma olucakdır tekrardan .

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Dadas kardeşim’e
surfer ile boşluk ya da oda tespiti %60 ihtimal ile kesinlik barındırır. Bunu bizzat deneyimledim. Geri kalan %40’lık kısmı ise hala anlayamadığım hemen yakınındaki odayı görmemesi. Değerli tespitlerinde ise surfer malesef araştırmalarımca herhangi bir başarı sağlayamamıştır. Belki ileri de farklı bir Method ile bulunabilir fakat sistemin tamamen geçersiz olduğu kısmı doğru değildir.
Değerli kardeşim bu konuyu açmamdaki asıl amaç herkesin birşeyler öğrenip kendi mekanlarını kendisinin incelemesiydi. Fakat gördümki hiçkimsenin arazi mahramiyeti kalmamıştır. Kendi çalışma alanınıza gittiğinizde başkalarını görmeniz veya siz arazide iken baskın yemeniz söz konusu iken buna dur demek zorundaydım. Bunun dışında gerçek manada inceleme yaptığınız da programda dengesizlikler olduğunu siz kendinizde gözmüş olmalısınız. Çünkü aynı alanda yaptığınz hiçbir çalışma aynı görsele sahip olmamıştır. Çünkü veriler gerçeği yansıtmamaktadır. O yüzden elle tutulur gerçek veriler elde edilmediği sürece sadece kendimizi kandırmış olmaktan ileriye gidemiyoruz. Gerçek verileride bizlere programı oluşturan firma ve bunu gerçek manada kullanan maden şirketlerinin mühendisleri verebilirler. Buyurun herkes araştırmasını yapsın ve imkanı olanlar bu kişilere ulaşarak öğrendiklerini burada paylaşsınlar. Sonrsında gerçek verilerle elde edilmiş güzelbir çalışmayla yolumuza devam edelim.

Benim açıklayacağım bu kadardır. Yinede kendi mekanlarınızın ve mahremiyetinizin mesulu sizlersiniz. Neyi nasıl yapmak istiyorsanız yapabilirsiniz.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mayhem usta surfer konusunun kapanmasınin sebebi, dün benim çektiğim hedef belirleme ve koordinat daraltinca surferin verdiği hata ve çekerken açıklamalı bir şekilde anlattığım (yer koordinat vs ) ile alakalı video mudur...
Ustam seninle alakalı bir durum değildir. Sonuçta bir sistemi yaparken veya paylaşırken kararsızlıklarını da tespit etmek bizim en doğal vazifemizdir. Bunu gördüğümüz halde hala gerçektir dersek bu bizi sahterkarlığa sürükler. Bunun önüne geçmek için konuyu kapattım ve gerçek bilgileri ulaşınca sizlerle tekrar paylaşım yapılacaktır.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
durum bu hale gelmiş ise, konunun bireysel olarak devam edilmesi kararı gayet yerinde olmuş. teşekkür ederim. emeklerinize sağlık.

Adam78

Aktif Üye
Ustam seninle alakalı bir durum değildir. Sonuçta bir sistemi yaparken veya paylaşırken kararsızlıklarını da tespit etmek bizim en doğal vazifemizdir. Bunu gördüğümüz halde hala gerçektir dersek bu bizi sahterkarlığa sürükler. Bunun önüne geçmek için konuyu kapattım ve gerçek bilgileri ulaşınca sizlerle tekrar paylaşım yapılacaktır.
Dadaş usta o zaman top sizde, bu program ise yarıyor ve yeraltındaki boşlukları tespit edebiliyorsa bunun nasıl yapıldığını öğrenmek ve bize de öğretmek sizin göreviniz haline geldi... bu program boşluk vs tespitinde bulunamıyor ise yine bunu bizlere bildirmek sizin göreviniz, gorevinizde başarılar.

saftilki

Moderatör
Moderatör
konuyu alt katagoriye gömüp katılım isteği ile girilebilir olmalı, ziyaretçiler görme'meli
kordinat görüntüsü yada rakamsal paylaşım yasak olmalı,
abi burada ne var aşamasına nice sonra geçilmeli,
ciddi anlamda istişareye aşamasına girilmeli,
dadas usta sen yerinde bir karar almışsın ama bu konu çürütülemez her yerde çıktı konuları açılır heryerden hortlar,

şahsım adına matarial mineral vb tespitini kafamdan attım zaten 1 ay oldu,
şaşı dizili tesbih misali 1 mt ara ile deniz menzili yükseklik değerleri ile sırası ile denemeler yapılmalı,
neyse sen bi kara ver düşün taşın görüşelim

Erkan55

Member
Zemin üstü haritalama kusursuz olurken zemin altı hatırlama yapiliyorsa surferla sorun varsa bu bizimle alakalıdır:) firmayla görüşüp bilgi alan varsa paylassında bizde bilelim ne diyorlar lisanslı programı alsak zemin altı verileri nasıl ne yöntemle kullanabiliriz ve işimize yararmı ingilizcesi iyi biri yazsa cevap verirler heralde
Ben sağsın adına veriler boşluk vs vs goruluyor diyerek kesin katttiı bir kanıdayım.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Daha önce yazmıştım arkadaşlar adamların vardığı ve bilinen proflar tarafından açıklandı uydu üzerinden toprağın altını görmek mümkün değil şekil şema programın bir yansıması belirli yaşam alanlarındaki araştırmalardaki bu bilgisayarlar kaçımızda vardır bence yoktur hadi olsun bir kaçınızda dış yüzeyden yukardan bakıldığı için yapının şekli belli oluyor bu kadar yaklaşabiliyorlar şimdi siz hangi bilgisayarı kullanıyorsunuzda odaları yada metali anlıya biliyorsunuz . Bir kortinatın yakın çekimini bile yapamazken yerin altı için uğraşmak ilginç . artık yazarım her konuya öncedende yazdığım gibi .

saftilki

Moderatör
Moderatör
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...