Surfer'den Kordinatlara Filtreleme Yaparak Görüntü Elde Etmek

Adam78

Aktif Üye
Ustalar yorumlayabilirmisiniz? Fotoğrafların üzerine yazarak yorumlarsaniz makbule geçer bende hangi renk ve şekil ne anlama geliyor öğrenmiş olurum şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 186299
Az önce uyku hali ile arkadaşın paylasimini kendi paylasimim diye alıntı yapıp paylaştım ??? Nil usta daha önceden paylaştığım bir foto, kimse yorum yapma gereği duymadı herhalde gözden kaçtı... siz yorumlayabilirmisiniz.

Nil

Engellendi
:) kelle paça çorba misali olmuş
Az önce uyku hali ile arkadaşın paylasimini kendi paylasimim diye alıntı yapıp paylaştım 😅😅😅 @Nil usta daha önceden paylaştığım bir foto, kimse yorum yapma gereği duymadı herhalde gözden kaçtı... siz yorumlayabilirmisiniz.

Nil

Engellendi
özellikle bir sorun daha gördüm sizin video da söylemeyi unuttum hatta olmassa olmazıdır bu işin birazdan dönücem size bir arkadaşa yardımcı olmaya çalışıyorum şuan
Reference finnder deki elevation chat ida kullandim zira, surfer i ilk kullanmaya başladığımda herşeyi bu site üzerinden yapıyordum fakat yaşadığım sıkıntının aynısını chart i kullanirkende yaşadım... yani değişen birsey olmuyor... ya yanlış ve ya eksik yaptığımız birsey var yada program koordinati değiştirince olması gereken görüntüyü değil farklı bir görüntü veriyor.

Nil

Engellendi
Adam78 bu sizin çekim ikincisi ise olması gereken yani o adresler olmadıkça çekim hep sıkıntılı oluyor 100 koordinattan 2 yada 3 ünde bile adresler olmasın hep sorun yaşanıyor sizin çekimlerde o adresler hiç yok ustam. bazen konum almalar esnasında hatlarda sıkıntı oluyor ozaman o adresler çıkmıyor , konum almayı tekrarlamak gerekiyor . Ekli dosyayı görüntüle 186420 Ekli dosyayı görüntüle 186421

Adam78

Aktif Üye
Adam78 bu sizin çekim ikincisi ise olması gereken yani o adresler olmadıkça çekim hep sıkıntılı oluyor 100 koordinattan 2 yada 3 ünde bile adresler olmasın hep sorun yaşanıyor sizin çekimlerde o adresler hiç yok ustam. bazen konum almalar esnasında hatlarda sıkıntı oluyor ozaman o adresler çıkmıyor , konum almayı tekrarlamak gerekiyor . Ekli dosyayı görüntüle 186420 Ekli dosyayı görüntüle 186421

Nil usta bunun sebebi şu!.. ben neti telefon üzerinden kullanıyorum.. koordinat alacağım zama siteye gidip koordinat alacağım bölgeye geldiğimde gb ler yenmesin diye neti kapatıyorum sonrada koordinatimi alıp programa atıyorum... �� yani biraz pintilik yapıyorum. Net kapalı olunca da adresler görünmüyor fakat koordinat ta şaşma olmuyor.sizde deneyebilirsiniz herhangibir değişiklik olmuyor.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Selamun Aleyküm Arkadaşlar.

Surfer programında kullanılan verilerin ve filtrelerin tamamen yanlış olduğunu ve gerçeği hiçbir şekilde yansıtmadığını anladığım için konuyu kapatmaya karar verdim. Bu program hangi ffiltre olursa olsun şuan için geçerliliğini yitirmiş olup KENDİ KONUMLARINIZI HİÇKİMSE İLE PAYLAŞMAMANIZI ÖNEMLE ARZ EDERİM.

Bu konuda programın üretici firması ile birebir görüşüp elle tutulur gözle görülür bir veriye ulaşınca bütün bilgileri tekrar sizlerle paylaşacağım.

Şimdilik Allaha Emanet olun.

Arda_55

Yeni Üye
merhaba sitede yeni üyeyim, işlediğimiz görüntüyü surfer ve voxlerde renklendirerek detay görmek için yeni renk scalası lazım arkadaşlar, paylaşırsanız sevinirim.