Tabut Gibi Kaya, Yardim edermisiniz lütfen

jeolog

Co Admin
Co Admin
Kumtasi formasyonu, oyuklar dogal olusum, bu kaya duvarlarinda dikdortgen, yuvarlak hatta ucgen puruzsuz yuzeylere ve koselere sahip oyuklar veya cikintilar gorebilirsiniz bunlar dogaldir. Dikkat ederseniz cokelmenin izleri mevcut. Nedir bu izler, yatayda birbirine paralel giden cizgiye benzer katmanlar. Eger birileri bu kaya icine bir oda veya mezar yapmis ise kapak niyetine olusturacagi yuzey bi cizgisel cokelme izlerini tasimayan duz bir yuzey olacaktir. Yani cizgiyi takip edin sonra (evlerimizde alci ile sivadigimiz deliklerin yuzeylerini hatirlayin) sonra da sivanmis yizeyi. Zaten bu tip kayalar islenmesi kolay oldugundan eger bir oda veya mezar olusturmak icin islem olduysa mutlaka bir grafik, sekil, yazi eklenmistir.

Zafir

Yeni Üye
Tuhaf ilkel bir alfabe ile yazilmis saniyorum bir kitabe var .cektigim fotoraflar kalitesiz olduğu için yüklemedim yarın kaliteli fotoraflarini çekip @vakko ustayı etiketleyecegim. Tesekkurler @jeolog abi

Zafir

Yeni Üye
Tuhaf ilkel bir alfabe ile yazilmis saniyorum bir kitabe var .cektigim fotoraflar kalitesiz olduğu için yüklemedim yarın kaliteli fotoraflarini çekip @vakko ustayı etiketleyecegim. Tesekkurler @jeolog abi
1. Ve 2. Resim kitabenin geriden hali .
3 4 5 . Resim kitabenin üçe bölünüp yakindan cekilmis hali
@vakko

Zafir

Yeni Üye
1. Ve 2. Resim kitabenin geriden hali .
3 4 5 . Resim kitabenin üçe bölünüp yakindan cekilmis hali
@vakko
6. Resim yazının tam üstü
7 8 9 yazının sağ yüzü
10. Resim yazılı kayanin en arka uc üstü şekli biraz yamuk görünüyor içi tam üçgen ucgenin bir ucunda net murc izi var

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Sadece @kazama usta değil abd baskani dahil tüm dunyayi devreye sokun mali bulmam lazım :)
Eger buranin genelinde iscilikler mevcutsa, karsiniza "medeniyet işi" cikar. Var mi birseyler?
Varsa derinlik ne.kadar?
Karsiniza cikacak islem; Toplu konut yapmaktan daha zor olacaktir.
Resmi izin almadan hedefe ulasilamaz.
Masrafin ne kadar olacagini simdiden soylemek imkansiz.
Umudunuzu yuksek tutmayin bu bahsettiklerimden dolayi.
Sonra huzun fazla olmasin.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ustam burada gayet farklı farklı alanlarda işin ehli ustalar var gerekli cevabı yazmışlardır. Ben burada insan yapımı birşey göremedim bu kayaçlar bundan binlerce yıl önce buranın deniz olduğunu gösteriyor. Kitabe dediginizinde kitabe ile uzaktan yakından alakası yok. Ama son attığınız resimlerde arka kare hoş görünüyor eğer buralarda yaşam olmuşsa daha ilerileri gezmeniz durumunda biseyler bulursunuz.

Zafir

Yeni Üye
Eger buranin genelinde iscilikler mevcutsa, karsiniza "medeniyet işi" cikar. Var mi birseyler?
Varsa derinlik ne.kadar?
Karsiniza cikacak islem; Toplu konut yapmaktan daha zor olacaktir.
Resmi izin almadan hedefe ulasilamaz.
Masrafin ne kadar olacagini simdiden soylemek imkansiz.
Umudunuzu yuksek tutmayin bu bahsettiklerimden dolayi.
Sonra huzun fazla olmasin.
Zaten ilk bakista baktigimiz zaman alanın en yüksek ve en kayalık bölgesi dusuncemiz büyük bir tapınak vb bişey tabikide büyük bişey bulabilmemiz için izin de vermeleri söz konusu bile değil capimizca biseler bulursak ne mutlu bize diye yola çıktık bide Ustam hem tecrube amaçlı hem gezinti için de çok ideal bi alan burda arge yi tamamlamak için gorusumce çok uzun zaman alır bir iki sene belki daha fazla