• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

TAŞLAR VE MİNERAL ÖRNEKLERİ.

kabakburgiba

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İlk örneğimiz,bu taş yapısında demir ve altın madeni vardır.numune olarak yanımda bulundururum.birçok defineci arkadaşımız bu minerallere çok yakalanır.@bulursam kader ustam ve diğer ustalarım kadar tecrübeli değilseniz,hani derler ya kas yapma işi.işte kazar durursunuz.18 m de inersiniz 20 m de.bu yere birçok dijital makina ile ve ücretli tesbiti yapılan yer.ve ŞAKÜL,ün başarısı.ücretli bakan şahıs a bundan numune götürülüp onaylatılmıştır.bakım ücretini iade etmem,iştir.
taş 001.jpg
taş 002.jpg
taş 003.jpg
taş 005.jpg

Ekli dosyalar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Mineral nedir diye soran arkadaslarimiz vardi. İste mineral ornekleri yukaridaki fotograflarda.
Metal ise bunlarin islenmis yani fabrikasyon hali.
Hem dedektor hem cubukla bunlarin farkini anlamak bizi basariya goturecektir.

İkiz kardesler var.
Geriden bakan onlari tanimayan birisi ayird edemez.
Mineral ile metal isi ikizlere benzer. Zira %100 birbirine benzemez. Farklari bilen tanir.

ed3434

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Yani hocam tam olarak nedir bu taşlar her toprak altından çıkabilir mi yoksa gömü üstü topraklarda rastlanan taşlardan mi? Ben bi mezar ararken bu tip taşlarla çok karşılaştım hatta bir katman ful bunlarla dolu

baykan

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
İlk örneğimiz,bu taş yapısında demir ve altın madeni vardır.numune olarak yanımda bulundururum.birçok defineci arkadaşımız bu minerallere çok yakalanır.@bulursam kader ustam ve diğer ustalarım kadar tecrübeli değilseniz,hani derler ya kas yapma işi.işte kazar durursunuz.18 m de inersiniz 20 m de.bu yere birçok dijital makina ile ve ücretli tesbiti yapılan yer.ve ŞAKÜL,ün başarısı.ücretli bakan şahıs a bundan numune götürülüp onaylatılmıştır.bakım ücretini iade etmem,iştir.Ekli dosyayı görüntüle 269340Ekli dosyayı görüntüle 269342Ekli dosyayı görüntüle 269343Ekli dosyayı görüntüle 269345
Tebrikler ustam azmin, emeğin ve çalışman için.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Moderatör
Ustam Merhaba. Bildiğiniz gibi altının minerali yok. Sizde direk maden olarak kendi var demissiniz zaten. Ama demir varsa cevher olarak vardır. Yani altin doğadan nasıl çıkıyorsa öyle kullanılıyor. Ancak demir elde etmek icin farkli islemler söz konusu.
Eğer taşta altın zerrecigi varsa iş başlı başına zora girer. Hacim olarak karşılaştırma veya belirli miktarın üzerinde olup olmadığını anlayamayan için tüm testler pozitif çıkar.

Elinizdeki numuneyi laboratuvar ortamında inceleterek mi altın zerrecigi olduğuna kanaat getirdiniz , yoksa gözle veya ev içi dedigimiz testlerle mi ?
Bunu merak ediyorum.

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
bir çok yere kasıtlı olarak bu mineralli taşlar konulmuştur, bazılarında tabaka şeklinde dökülmüştür, kazıda belli bir derinlikte rastladıktan sonra biraz zaman geçince tekrar ölçüm yapmak lazımdır, sonuca göre ya tamam ya devam denilir

ed3434

Member
Kayıtlı Kullanıcı
bir çok yere kasıtlı olarak bu mineralli taşlar konulmuştur, bazılarında tabaka şeklinde dökülmüştür, kazıda belli bir derinlikte rastladıktan sonra biraz zaman geçince tekrar ölçüm yapmak lazımdır, sonuca göre ya tamam ya devam denilir
Ustam mesela ben bi katmanla karşılaştım ful bu taslar toprak arasında harç gibi yapışmış ne dersin bu olaya

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam mesela ben bi katmanla karşılaştım ful bu taslar toprak arasında harç gibi yapışmış ne dersin bu olaya
resim de olsa görmem lazım, amabenim dediğime gelebilir konu, bilinçli olarak yapılmıştır belki, çubuk ile bakın, bilmiyorsanızöğrenin çok zor değil, bu sitede çubuk konusu enine boyuna bütün ele alınmış sizlerede faydalanmak düşüyor kolay gelsin

ed3434

Member
Kayıtlı Kullanıcı
resim de olsa görmem lazım, amabenim dediğime gelebilir konu, bilinçli olarak yapılmıştır belki, çubuk ile bakın, bilmiyorsanızöğrenin çok zor değil, bu sitede çubuk konusu enine boyuna bütün ele alınmış sizlerede faydalanmak düşüyor kolay gelsin
Teşekkürler hocam ilk sahsi cubuk deneyimimi pirinç çubukla yapicam

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@ed3434 ustam ben size aliminyum çubuk tavsiye ediyorum, boşluk uzmanıdır, yer altındaki bütün boşlukları kaçırmazsınız, elinize alın kanalizasyon borusu köprü bina bodrumları üzerinde dolaşın kendinizi keşfedin, tepkiler nasıl , çok para da vermeyin sakın hırdavatçı ya gidin aliminyum kaynak teli alın, 10 tl yi geçmez fiyatı, 3mm. kalınlıktan 8 mm. ye kadar hepsi olur, 1metre boyundadır, ortadan kesin 12 cm. ölçün ve ordan her ikisini 90 derece bükün. çubuk hazır, elinize sağ avuç içine bişe almazsanıız sadece boşluk bulur, sağ avuç içine çelik malzeme (mıknatıs tutmayan) saat kordonu olur, çelik yüzük olur, alırsanızi size tüm metalleri bulur, onun gitti ği çarpı yaptığı yerde bir metal var demektir, bunlar sitede çubuk konusunda var, takip edebilirsiiniz, takıldığınız yerde sorun cevaplarız, en uygun basit çubuk yöntemi, hepsi aynı işi görür, bildiğim kadarıyla minerale ençok giden çubuk pirinç tir, pirinç çubuk elinizde başka bişe olmadan bakarsanız siize su bulur, çok önemli bilgiler, faydalanmanız dileiğiyle başarılar

kabakburgiba

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam Merhaba. Bildiğiniz gibi altının minerali yok. Sizde direk maden olarak kendi var demissiniz zaten. Ama demir varsa cevher olarak vardır. Yani altin doğadan nasıl çıkıyorsa öyle kullanılıyor. Ancak demir elde etmek icin farkli islemler söz konusu.
Eğer taşta altın zerrecigi varsa iş başlı başına zora girer. Hacim olarak karşılaştırma veya belirli miktarın üzerinde olup olmadığını anlayamayan için tüm testler pozitif çıkar.

Elinizdeki numuneyi laboratuvar ortamında inceleterek mi altın zerrecigi olduğuna kanaat getirdiniz , yoksa gözle veya ev içi dedigimiz testlerle mi ?
Bunu merak ediyorum.
laboratuvar incelemesi.test yapıldı .yeterli çıkmadı.

kabakburgiba

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@Apollon ustam çok haklısın.her katmanda kontrol yapılmalı.ama buda tecrübe işi.çıkan tüm katmanlar mutlaka ama mutlaka dışarda test yapılmalıdır.önce dışarda,sonra içerde yapılmalı.

Üst Alt