Taşta pirit mi var değerli hocalarim

nemo45

Yeni Üye
1.secenekten takilirim diyosan.ben sana osmanli zamaninda ingiliz ve almanlarin anadoludaki maden yataklari haritasina bak konuyu oku derim.ziraa bize cekici gelmiyor artik maden isi.
Yok sen beni anlamadin varsayalım sen evinin krokisini yolladin nerde altinin var nerde gümüşün var söylesem merak etmez misin gidip bakmakmisin. Doğrumu diye maddi değil anlican

nemo45

Yeni Üye
Keşke almasaydın, kendin basitçe bükseydin,
Forumda Alakalı konuları okusaydın. Ve oku tatbik et.
Birde çubukların katkılıysa emek verip öğrenmek istiyorsan hemen o çubukları bırakmalısın. Her çubuk üzerine tuttuğun maddenin işaretini ve onun tanımını yapar.
Vallah çubukları birakmaya niyetim yok ama keşke sizin dediginizi yapsaydım. Kendim bukseydim olacakmış Biraz aceleye geldi. Ben burda analize gitmeden hocalardan onay almak için yazdim.tesbit edilen ile bulunan ayni mi diye sadece meraktan

nemo45

Yeni Üye
Uydudan tespit diye birsey yok. Altini da ulkemizde bir tasin uzerinde taneler seklinde yapismis altini bulma ihtimilaniz (yuzeyde maden) neredeyse imkansiz.
Uydudan tespit diye bir sey yok diyene mi inancam buldunan madenlere mi size birakin turkiyeyi dunyanin herhangi bir yerinde maden var mi yok mu diyeyim. Siz sadece gidip ne madeni diye bakarsiniz oda meraktan

jeolog

Co Admin
Co Admin
Uydudan tespit diye bir sey yok diyene mi inancam buldunan madenlere mi size birakin turkiyeyi dunyanin herhangi bir yerinde maden var mi yok mu diyeyim. Siz sadece gidip ne madeni diye bakarsiniz oda meraktan
Siz bulana inaniyorsunuz, ve dunyanin her neresindeyse istenilen madeni bulacaginizi iddia ediyorsunuz. E o zaman demezler mi ne isin var Define sitesinde, gidip Maden sitesinde takil diye...

nemo45

Yeni Üye
Siz bulana inaniyorsunuz, ve dunyanin her neresindeyse istenilen madeni bulacaginizi iddia ediyorsunuz. E o zaman demezler mi ne isin var Define sitesinde, gidip Maden sitesinde takil diye...
Maden site nerde dur ben oraya takılayim sağol hocam ilginiz için hersey define ile başladı ondan burdayım

nemo45

Yeni Üye
Maden site nerde dur ben oraya takılayim sağol hocam ilginiz için hersey define ile başladı ondan burdayım
Bana öğreten hocamın dediği noktaya geldik turkiyede bize inanmadıkları için yurt dışında faliyet gösteriyoruz demişti. Oturduğun yerden nerde maden var nerde su var nerde cehver var bilinmekte tabi bunları elin kolun sallayarak gidip cikartamassin

jeolog

Co Admin
Co Admin
Bana öğreten hocamın dediği noktaya geldik turkiyede bize inanmadıkları için yurt dışında faliyet gösteriyoruz demişti. Oturduğun yerden nerde maden var nerde su var nerde cehver var bilinmekte tabi bunları elin kolun sallayarak gidip cikartamassin
Siz inanmissiniz zaten kim ne derse desin fikriniz degismez. Elinizdeki kucuk taslari analize gonderin. Cikan sonuclara gore de maden arama ve isletme ruhsati almaniza degecek cevher rezervine de insallah ulasirsiniz.
Bazen yanan bir sobanin sicak oldugunu soyleyerek koruyamayiz, o sobaya eliniz degmeli ki sicakliginin miktarini yasadiginiz aci ile anlayabilesiniz.