Tek oyma

define48

Aktif Üye
Selam alekim ustalarım geçenlerde tarlada çalşırken yanımda alan taramamı götrdüm tarlamzn icinde büyük bi pinar ağacı var neyse isimi bitirdim aletin icine altın koyup bi araştraym dedim alet pinar ağacını gösterdi etrafnda döndüm yine ağacı gösterdi ağacın dibine vardm kendi etrafnda dönmeye başladı meğerse agacın dibindeki taşta bu oyma isareti varms bunun dibinde dönüyomus makine yani alet beni isarete götrdü şaşrdm kaldm siz ne dersiniz detaylı cevre resimleri gelecek saygılarla

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@define48 ustam tamam tek oymada bu haliyle hiç bişe anlaşılmıyor, biraz geriden sağını solunu görecek şekilde çevre resimleri yokmu? bu oyma doğal mı? işçilik varmı? onu bile anlayamıyoruz, çevre resimleri varsa ekleyin lütfen kolay gelsin

ömer z

Member
Alan tarama ağaç kovuğuna gidiyor. Benim başıma geldi 2 kez. Kesin gözüyle baktım. Ama boş çıktı. En sondakini anlatayım. Neredeyse 1 metre çapında ceviz ağacı. 750 metre civarı Yakınındada çok eski döneme ait kale var. Cubuklar Yaklaşık 300 metreden sinyal verip götürdü. Arada vadi derede akıyor.o haldeyken bile çubukları elimden alıyor neredeyse. Net sinyal. Dedim kesin bulduk. Ağaca götürdü. Ağaçta demlik kapağı kadar oyuk var. Oyuğu genişlettik biraz. Ağacın içi komple kovuk. İçine girsen rahat ayakta durursun. Girişi genişletip Biraz zemindeki siyah toprağı boşaltıkkı kovukta hava sirkülasyonu olunca sinyal tamamen kesildi. Bizim umutlar suya düştü

define48

Aktif Üye
Selam alekim arkadaslar hepiniz agac kovuguna odakli girdiniz ama yanldnız cnkü bu oyma agacn 2 metre civarı yanındaki köklü taşta alan taramanın kendi etrafnda döndgü yer bu tastaki isaretn arkasna denk geliyo yani agacla arasndaki mesafe 4 5 metreye ckyor ve taş kırılmş oyma zemine dik taşn üzerinde daire var ama yarsı kırlmş o krık daireden asagya bi kanal iniyo gbi ama tas krılms detaylı resim cekecegim

Phoenix00

Aktif Üye
Selam alekim arkadaslar hepiniz agac kovuguna odakli girdiniz ama yanldnız cnkü bu oyma agacn 2 metre civarı yanındaki köklü taşta alan taramanın kendi etrafnda döndgü yer bu tastaki isaretn arkasna denk geliyo yani agacla arasndaki mesafe 4 5 metreye ckyor ve taş kırılmş oyma zemine dik taşn üzerinde daire var ama yarsı kırlmş o krık daireden asagya bi kanal iniyo gbi ama tas krılms detaylı resim cekecegim
A. Selam usta aslında kimse yanılmadı siz burdaki herkese alan taramam agacın dibine götürdü ve etrafında döndürdü dediniz şimdi ise hepiniz yanıldınız diyorsunuz enterasan bi durum.