Test Alaninda 150 gündür gömülü olan altınım var

Çok değerli ustalarım test sahamda yaklaşık 150 gündür gömülü olan bı altınım var bu alanda yarı çapı 2.5 3 metrelik bı dairesel alanda Çubuk her yeri noktaliyor bide dedektörüm hiç susmuyo bu alanda ,arazidede bazı yerlerde mesela Çubuk gümüşe yön alıyo gidiyo gidiyo tabi ben ite kaka götürüyom en son gidebileceği yerde Çubuk bocalıyo dedektörde aynı şekilde karış karış toprağa otuyo Çubuk desen elimdeki çapayı dahi tutuyo gümüş diyo altın diyo dedektör kafayı yiyo test sahamda da aynısını yapıyor hedefe yaklaştığımı düşünüyorum ustalarım bu sorunu nasıl aşabilirim siz değerli ustalarım biraz tüyo verebilirler mi @BulursamKader25 @Trakyalı81 @Aliömer ustalarım top sizde ?

SURE UZUN DEĞİL ETKEN OLAN ÇUBUĞU YÖNLENDİREN METALİN YOĞUNLUĞUDUR
Süre uzun değil ustamda arazide çubukla gümüşe gittim mesela en son bocaladigi yerde ölçüsünü alabiliyorsun yüzeyde belli dedektörle gezerken gümüşü iki metre ötede buldum mesela bu alanda metali nasıl noktalayabilirim kullandığım Çubuk alüminyum

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Bizim yer altında aradıklarımızda ağırlığı milyemi belli değil ustam
Süre yeterli arkdasim..onda sikinti yok.melet topraga düstukten 1 saat sonrada uyumaya geciyor zaten merak etme..tek sorun altini sakladigin yeri sen bilmeseydin cok daha gizel.olurdu.buyuk.ihtimalde 3 metreye kadar bile yaklasamicaktin.

Süre yeterli arkdasim..onda sikinti yok.melet topraga düstukten 1 saat sonrada uyumaya geciyor zaten merak etme..tek sorun altini sakladigin yeri sen bilmeseydin cok daha gizel.olurdu.buyuk.ihtimalde 3 metreye kadar bile yaklasamicaktin.
Ustam ben biliyor olsamda çubuğun götürdüğü yere gidiyom ben bildiğim halde iki üç metre yanına anca geliyo orlara noktaliyo ben de öyle bakiyom