Tılsımlı gömü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Definecikız

Member
arkadaslar yazılarınızı okudum ama burda cınlerle ılgılı bek acık bişey yok yazılmıyor defınenın oldugu alanda neyle karsılaştınız ilk onu yazın kurbagamı bastı arımı cıktı yoksa köpekmı saldırdı yada ugultulu rüzgarmı bırden esıp agaçların yabrak hışltılarınımı duydunuz önemlı olan bunları tespit etmenız neyle karsılaştınız köpek cıkan yer genelde hiristiyab bekçi köpeği bağlarlar oraya cınlerı yönlendırırler yanı orayı bır papazın bakması ilgilenmesi lazım yani bunu her papazın yıyecegı nane degıl sorunun cözmek ıstıyorsanız neyle karsılaştıgınız önemlıdır herşeyin ayrı tılsımı ve duaları vardır bır papaz gereken yerler iki ıbranıce ve suraynıce edılen dualar ermenıce okunmus yerler buralardan mal almak zordur dıkkat edın kolay gelsın
Kimse karşılaşmamış demekki define sırasında ama ilk başladığımında ve çogu kişi gibi saçma seylere inanabiliyorux çünkü ortada bir sürü zeka gerisi var hikayr anlatan. Sizde masum temiz kalpli iseniz inanıyorsunuz. Boşuna insanın aklını meşgul ediyorlar. Cinler insana çok farklı şekillerde geliyor ve mutlaka sebeble gelir ama definede bence gelmiyor. Adamlar gölgesinden korkuyor sonra bide gerçekmiş gibi anlatıyor ağzını burnunu kırasım geliyor artık düşün ne kadar bezmişim ?

Meltun

Bilgili Üye
Arkadaşlar biraz realist olun bunca yıldır arkeolog'lar kazıp duruyorlar bir zarar gören yokta sadece definecilermi zarar görüyor? Sadece bu ülkedeki define araniyor? Hayır dünyanın bir çok yerinde bu işe gönül vermiş hobi edinmiş insanlar var ve benim bir okadar farklı din mensubu arkadaşlarım var bu muhabbetleri onlarla paylaşınca kahkahadan yikiliyorlar. Bakın arkadaşlar yazımın başında dediğim gibi biraz realist olalım mubalasiz 27 senedir (44) (yasindayim ) işim gereği bu hobimi gece yaparım onlarca mezar açtım binlerce kere gece tek teke çıktım görmediğim hiç bir varlık beni rahatsız etmedi. Görmediğiniz hiç bir şeye inanmayın kendi kendinizi tribe sokmayın sizlere büyüğüm iseniz küçük tavsiyesi küçüğüm iseniz abi tavsiyesi. Yaklaşık 2 saat sonra daha tek teke çıkacağım ki her hafta sonu mutlaka keyfe keder yaparım bunu (tek başıma) domuzlar dışında bugüne kadar beni hiç bir varlık rahatsız etmedi.
Tutankamon'un Laneti

Mısır Hanedanı'nın 18. firavunu olan Tutankamon aslında Mısır tarihindeki önemli hükümdarlardan biri değildir ve 19 yaşında aniden hayatını kaybetmiştir. Onu bu kadar ünlü yapan 1922 yılında Krallar Vadisi'ndeki mezarlığının keşfedilmesidir.
Alıntıdır

Ekli dosyayı görüntüle 265305

Tutankamon'u mezarı keşfedildiğinde mezar hiç soyulmamış ve hazinesi yerli yerinde duruyordu. Bu Tutankamon'u diğer firavunlardan ayıran önemli özelliklerinden birisiydi fakat en önemlisi değildi. Çünkü en önemli özelliği mezarının açılmasıyla birlikte ortaya çıkan lanet dedikodularıydı.

Mezarın Keşfi

İngiliz arkeolog Howard Carter 1 Kasım 1922 günü Krallar Vadisi'nde hiç kazılmamış bir alan keşfeder ve şaşırtıcı bir şekilde bunun bir giriş olduğunu fark eder. 26 Kasım'da kızı Lady Evelyn ile birlikte içeri girmeyi başaran Carter, gördüklerine inanamaz. Mezar Mısır firavunu Tutankamon'a aittir ve firavunun mumyasının olduğu altın sandukanın yanında paha biçilmez hazineler durmaktadır.

Lanet Belirtileri

Ekli dosyayı görüntüle 265304

Howard Carter Tutankamon'un Lahitini İnceliyor

Bu keşifle birlikte esrarengiz olaylar da birbirini seyretmeye başladı.

1) Carter'ın çok sevdiği, uğurlu kanaryası nereden geldiği belli olmayan bir kobra yılanı tarafından yendi. Kobra yılanı Mısır hükümdarlarının simgesi olarak kabul edilir.

2) Mezarlığın bulunmasından birkaç hafta sonra kazıların finansal desteğini sağlayan İngiliz Lordu Carnavron'un sağlık durumu kötüye gitmeye başladı. Kan zehirlenmesi olduğu açıklanan Lord kısa bir süre sonra vefat etti. Eş zamanlı olarak Lord'un köpeği Susie'nin de ulumaya başladığı ve öldüğü söylendi. Lord'un ölümüyle birlikte lanet dedikoduları da şiddetlendi.

Bu dedikoduların en temel dayanağı ise Firavun'un mezarındaki hiyeroglif yazısıydı. Yazı şöyle diyordu:
''Firavunun mezarına her kim dokunursa ölümün kanatları onu saracaktır.''

3)
Amerikalı milyarder George Jay Gould, mezarı ziyaret etti ve aynı gün aniden ateşlenerek öldü.

4) A. C. Mace, Arkeolog Carter'ın yardımcılarından birisiydi. Ateş nöbetlerine tutulunca işi bıraktı ve 1928'de öldü.

5) Richard Bethell ise Arkeolog Carter'in bir diğer yardımcısıydı ve 45 yaşında kan dolaşımı yetersizliğinden öldü.

6) Radyolojist Archibald Reid, Tutankamon'un kaç yaşında olduğunu bulmak için X ışınları ile mumyada incelemeler yapıyordu. İngiltere'ye döndükten kısa bir süre sonra öldü.

7) Lord Carnavron'un arkadaşı da cenazeye katılmak için geldiği Mısır'da, firavunun mezarını görmeye gitti ve 12 saat sonra yüksek ateşten öldü.

Bu ölümlerin ardından mezarlarda zehir üreten bir tür bakterinin olabileceği iddia edildi ancak bu hiç bir zaman kanıtlanamadı.

Lanet Devam Ediyor

Lanet dedikoduları Tutankamon'un mezarına olan ilgiyi iyice artırdı.

Tutankamon'un mezar kalıntıları 1972 yılında Londra'da ve daha sonra Amerika'da sergilendi ve bu süre zarfında da gizemli ölümler yaşandı.

Mısır Eski Eserler Bölümü Müdürü Dr. Gamaleddin Mehrez, bütün bu gizemli ölümlerin insanları tedirgin edebileceğini, ancak lanete kesinlikle inanılmaması gerektiğini söylemişti. Mehrez'in bu sözlerinin üzerinden dört hafta geçti ve 52 yaşında hayatını kaybetti.

Yaşanan bu olayların üzerinden yıllar geçti fakat Mısır'ın en genç firavunlarından Tutankamon'un şöhreti gündemden hala düşmedi. Bu gizemli mezar hala birçok soruyu bünyesinde barındırıyor. Alıntıdır

Meltun

Bilgili Üye
Yazmak için yazayım.
Her yiğit yoğurdu kendine göre yer,
Bir gün bir ustayla rahatsız ettikleri söylenen bir yere misafir olarak gittik. yer güzel fakat yerin konumu dolayısıyla detaylı çalışma olanağı yok. Yer sahipleri mevkide korkutulduklarını rahatsız olduklarını anlattılar. Usta 2 şişe şarap aldırdı, şarapları açtı kendince bir şeyler okudu , şarapların 1.5 şişesini ağzıyla belli bir sistemde etrafa püskürtü , 2. şişenin kalan yarısını içti birkaç defada kendi üzerine püskürtü, dedim Afiyet olsun. Güldü. İşleri şimdi benimle herkes rahatına baksın dedi. kimsede korkmadı.
Hangi dilde ne okuduğunu soracaktım vazgeçtim sormadım benim işim değil.
Allah C.C, Maide Suresinde, şarabtan kaçının diye emreder..
“Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar ve fal okları şeytan işi birer pisliktir. Bunlardan kaçının ki, kurtuluşa eresiniz” Şimdi düşünelim müslüman kişide şarap ve dua ikisi bir arada olupta nasıl kabul görür.Hele de böyle bir şekilde insanların rahatsız edildikleri söylenen bir ortamda

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Aklıma Thalesin bir sözü geldi; Ο χρόνος είναι ο σοφότερος. γιατί φωτίζει τα πάντα. ( Zaman en bilge olandır çünkü her şeyi aydınlatır.)

Moderatör tarafında düzenlendi:

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Yöneticiden ricam l

Kadınlığın altına sığınmıyorum daha bugun vakko bir bayan arkadaşa git evde çocugunla kocanla ilgilen dediği için dedim. Daha benim ilk söylediğimi bile anlayamamış doğru düzgün cevap yazacak kapasiten yok. Ben bu konuyu ilk açtığımda tılsım konusında hiç bilgim yoktu aylar aylar ömce açtığıö konuydu biri tekrar yorum yaparak güncelledi ve benim en son güncel mesajlarımda da artık tılsıma inanmadığımı vurguladım sonra kalkmış beni milletle dalga geçmekle şucluyorsun. Erkeğinde abdabı olur hadsiz herif sende olmayan. Burada sabah daha başka kadının gereksiz laflar söylediniz. Kalkmış utanmadan kadınları karalama diyorsun. Senin gibi terbiyesiz bi adamla aynı sitede olmak bile istemiyorum. Daha tarihlere bakmadan içeriğini anlamadan yorum yapıyorsun. Adminden ricam bugun benim tüm konularımı silmesi ve üyeliğimi kapatması
Merhaba selamlar.O dediğiniz mesajı neden yazdığımı anlayamadıysanız ordaki şifreyi çözemediyseniz iyi bir defineci olamadınız ama iyi bir gözlemci olabilirsiniz.

Şimdi size soruyorum 2 gündür bayan dediğiniz kişinin konularına bakıyorum ordan burdan resim alıp sağdan soldan resimleri kırpıp sırf geyik muhabbeti olsun diye boş konu açan zihniyete ne dersiniz ?

Ve bu konular için bilgisi olan arkadaşlar değerli yorumlarını yazıyorlar ben dahil.O arkadaşın yaptığı dalga geçmektir burada insanlarla.
Bunlarıda geçelim.Açılan bir konu sonuçlanmadan diğer bir konu açılmaz..Ama konuyu açan dediğiniz bayan olduğunu kesinlikle düşünmüyorum konusu dışında geyikte başka konuda veya yeni konu açmaya devam ediyor.Siz dahil kimse burada kimsenin centilmenliği nezaketini eleştiremez.Google üzerinde yüzlerce site var gidin gezin buradaki verilen gerçek cevaplar ve konulara olan yaklaşımı hiç bir yerde bulamazsınız...Yorum yaparken biraz daha düşünerek yorum yapın.İyi forumlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...