Türbeler ve Yatırlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yönetmen

Member
Bu işi kimin yaptığı ortaya çıkmadan kimse kimseyi suçlaması provakasyona gelmeyin. Amaç bu zaten. Böyle Br işi kimse kolay kolay yapmaz. Bekleyin kokusu çıksın bir

Dagalantis

Member
Ben İzmir yakın bir yerde oturuyorum arkadaşım İzmir'e gitmiş gelmiş İzmir çok bozuk dedi bende kardeşim İzmir'e her yerden her türlü insan geliyor göç alan yerler ahlaki olarak bozuluyor dedim sonra güldü ne oldu dedim bizim yaşadığımız yerde top lakaplı biri vardı İzmir'de onla karşılaşmış travesti olmuş dedi ondan sonra haklısın hilafet diyor 1983 gelince biz de yazları camiye gidip imamdan din eğitimi alıyorduk ayrıca yaşadığım yerde 2tane yatılı yurt vardı Enza 10arkadasim orada kalıyordu hatta orta okula oradan gelip gidenlerden vardı 1982ye gelince önce camiden duyuru yapıldı ruhsatsız silahlar ve diyanet in yayınları haricindeki kitapları cami avlusuna bırakılması söylendi bırakanlar a birşey yapılmayacağı söylendi saat dolunca polis evlerde arama yaptı benim ablam diyanetin Kuraan kursunda eğitim görüyordu 1979dan beri onun kitaplarını görünür vaziyette ortaya koyduk ptolis baktı ve gitti yine 1992de ben nakşibendi cemaatinin sohbet ve zikirlerinde bulundum yaklaşık 1yil düzenli katıldım hatta bizim kendi yakın çevremde oturanlar olarak toplanirdik bazen biz başka ilçe veya mahalle sohbetlerine giderdik bazen bize misafir olurlardı gittiğimiz yerde kapı kilitlendigini gördüm niye kilitlendi dedim baskın olmasın dediler biz hiç kilitlemiyorduk bu zaman zarfında ben hiç baskın yaşamadım tabi bütün bunlar demek değildir ki Türkiye'de İslam dinini güzel yaşamaya çalışanlara kızan yok demek değil nasıl ibadetlerini yapmayanlari düşman gorenler varsa ibadetini yapanlarida düşman görenler var zaten Türkiye'yi birlik içinde görmek istemeyenlerin istediği bu bize düşen ibadetini güzel yapmak vatana vergini güzel ce ödemek ortak kullanım alanlarına milli servete sahip çıkmak hovarda adı altında başkasının namusunla el uzatan başkasının helaliyle kazandığı malına göz diken insanlari dışlamak uyuşturucu satıcılarını devlete bildirmek

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İzmirli kardeşim bu doğru mu bi teyit edermisin ,
İhtilal dönemlerinde jandarma köye baskın yaptıklarında sarı kafayı yakalayın diye emir verildiğinde üstüme üç beş kat giyer ve altınada defter kitap falan koyardım yediğim jop darbelerini biraz bertaraf edebilmek için. Kenan evren ne demişti;bir onlardan bir diğerlerinden,hak geçirmeden idam ettik. Bahsettiğiniz;herkes elindeki kitapları silahları getirip teslim etsin dediklerinde babam kapının önündeki ocağa ateşi yakıp iki çuval dolusu kitabı tek tek ateşe atarak yaktı ve sadece dört ciltlik bir kitap bıraktı birde uzun namlu toplu bir tabancası vardı onuda yadigar bıraktı,teslim etmedi. Ceza evlerine alınıp işkence görenlerin ne denli işkenceler gördüğünü anlatsam mideniz kaldırmaz. Şimdi tekrar o günleri getirmek ve siyaseti şekillendirmek isteyen birkaç provakatif mafya yapılanmasının oyunlarına düşecek kadar cahil olmak isteyenler birazcık araştırsınlar neler dönüyor instagramda youtubede kimler kimlere racon kesiyor. Belki kafalar basar kimin ne yapmak istediğini ve kimin kime hizmet ettiğini ve kimlerin neleri sömürdüğünü Türkiyede önümüzdeki süreçte neler olacağını diyeceğim ama yine nato kafa nato mermer sonuçta herkes bilmeden fikir sahibi,ne okuma ne araştırma. Şunu unutmayın;Türkiyenin iktidarınıda muhalefetinide dış güçler belirler ve az biraz aklı olanlar zaten bunların kimler olduğunu bilir. Bize bırakılan sadece onların istediğini oylamak ve hangisi iktidar hangisi muhalefet olmuş hiç önemli değildir sonuçta hepsinide onlar yönetir. Bize bırakılan ise;alevi evlerin kapısına kimler çarpı işareti atmış,kimler camiden çav bella veya dombra çaldırmış. Aklı bari olanlar bunlara kanmaz ve buda okuma araştırmadan geçer. Tek temmennim okuyup araştırıp doğru olanı görmeniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...