Ustalar abiler yardım

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
@vakko çözer sanırım böyle bir konusu vardı .
Ermenice olsaydi hemen okurduk :).Ibranice yazilmis.Tercumesi sabah sayfada olur.Bu kitap kesinlikle bu sekilde cikmaz.Kitap Korumasi yok.Sayfa tutucaklari metal 1 gr pas yok.Hayali %80.. sabah tercumesini yapariz.Ne oldugu ortaya cikar.

Son düzenleme:

16tolga16

Aktif Üye
Bu seytanin adi lusifer incilde oyle geciyor.Fakat baska pagan inanclarinda dunyaya dusmus melek olarak gecer,ayrica isik sacan anlamina sokmuslar ve o zamanlarin en guclu hukumdari olan babil kralininda bu ismi kullandigi soyleniyor.Ordan bakarsak babilde akadca ve asurca dilleri kullanilmis ben oyle biliyorum ve cogumuzun bildigi kabala kitabinda yildiz ve lusifer aydinlanma olarak gecer.Lusiferin(seytanin) masonlarin rituellerinde sikca kullanildigini biliyoruz.Bunlar malumunuz buyuyle cok hasir nesirler.Buyu kitabida olabilir ve buyunun baslangic yerlerinden biride Babildir..Baglantiyi iyi yakalamak ve bu kitabin neye hizmet ettigi ve icerigi hakkinda ne demek isyedigini bulabilmek icin hangi dilde yazildigini bilmek gerek..Tabi sahte degilse..

Son düzenleme:

Harikar

Member
Ben size samimiyetle şunu belirteyim, orjinalliğinden şüphem var ama varsayalım ki orjinal. Define işinde buluntuyu elden çıkarmak zordur, ama kitap kadar değildir. Kitap işi çok zordur ve risklidir aynı zamanda şu ana kadar çoğunlukla yakalanıp hapis yatan bir çok insan var bu kitaplar yüzünden. Bir şekilde bulundu ise (Satınalmadıysanız birisinden) en doğru yol müzeye götürüp teslim etmektir. Ben aksi bir yönlendirme de bulunmam ve kendi şahsi görüşümdür.

Kitabın dili, ne anlattığı ve orjinalliği konusunda diğer arkadaşlar ne yorum yaparlar bilemiyorum.

Tavsiyeniz için çok teşekkür ediyorum ustam

Harikar

Member
Bu seytanin adi lusifer incilde oyle geciyor.Fakat baska pagan inanclarinda dunyaya dusmus melek olarak gecer,ayrica isik sacan anlamina sokmuslar ve o zamanlarin en guclu hukumdari olan babil kralininda bu ismi kullandigi soyleniyor.Ordan bakarsak babilde akadca ve asurca dilleri kullanilmis ben oyle biliyorum ve cogumuzun bildigi kabala kitabinda yildiz ve lusifer aydinlanma olarak gecer.Lusiferin(seytanin) masonlarin rituellerinde sikca kullanildigini biliyoruz.Bunlar malumunuz buyuyle cok hasir nesirler.Buyu kitabida olabilir ve buyunun baslangic yerlerinden biride Babildir..Baglantiyi iyi yakalamak ve bu kitabin neye hizmet ettigi ve icerigi hakkinda ne demek isyedigini bulabilmek icin hangi dilde yazildigini bilmek gerek..Tabi sahte degilse..
Ustam bu 10 yıldır elime çok farklı nesilde tarihi şeyler geçti fakat ilk defa orjinal olarak adlandırdığım birşey bu kitap oldu ve kitabın sadece resimli sayfalarını yükledim resimsiz sayfalarıda bulunmaktadır merak ettiğim şeyde bu kitap ne amaç için yapılmış

Harikar

Member
Ermenice olsaydi hemen okurduk :).Ibranice yazilmis.Tercumesi sabah sayfada olur.Bu kitap kesinlikle bu sekilde cikmaz.Kitap Korumasi yok.Kitap tutucaklari metal 1 gr pas yok.Hayali %80.. sabah tercumesini yapariz.Ne oldugu ortaya cikar.
Ustam minnettar olurum tercüme ederseniz

Harikar

Member
Masonların simgesi 7 kollu şamdan. Bu kitabı dayınız nerde bulduysa orda mabet yeri olabilir .
Ustam ben aslen ıraklıyım bu kitap dayım musul savaşında daeş {işid} adı altında bir adamın üstünden almış

vakko

Ustam minnettar olurum tercüme ederseniz
Eski ve gunumuz ermenicesi olsaydi okurduk.Ibranice oldugu icin brans disi kaliyor.Sabah konu icinde ne yazdigini aciklarim.Hikayesini de anlatin da bu kitabin sohbet edelim biraz.Nasil elinize gecti nerde buldunuz

Son düzenleme:

Harikar

Member
Eski ve gunumuz ermenicesi olsaydi simdi okurdum.Ibranice oldugu icin brans disi kaliyor.Sabah konu icinde ne yazdigini aciklarim.Hikayesini de anlatin da bu kitabin sohbet edelim biraz.Nasil elinize gecti nerde buldunuz
Ustam ben aslen ıraklıyım bu kitap dayım musul savaşında daeş {işid} adı altında bir adamın üstünden almış

vakko

Ustam bu 10 yıldır elime çok farklı nesilde tarihi şeyler geçti fakat ilk defa orjinal olarak adlandırdığım birşey bu kitap oldu ve kitabın sadece resimli sayfalarını yükledim resimsiz sayfalarıda bulunmaktadır merak ettiğim şeyde bu kitap ne amaç için yapılmış
Size ufak bir bilgi vereyim.Elinizdeki orjinal gozukmuyor.Bu tarz yazitlar en az 1000 1500 yilliktir.Hic yipranma yok kitapta.Renk solar bu tarz yazitlarda isleme uzerinde.Bu kadar canli renk olmaz yazitta.Kitap sayfalarini tutan yerler metal 1 gr paslanma yok.Fazla umit baglamayin derim ekinizdekine.

Harikar

Member
Size ufak bir bilgi vereyim.Elinizdeki orjinal gozukmuyor.Bu tarz yazitlar en az 1000 1500 yilliktir.Hic yipranma yok kitapta.Renk solar bu tarz yazitlarda isleme uzerinde.Bu kadar canli renk olmaz yazitta.Kitap sayfalarini tutan yerler metal 1 gr paslanma yok.Fazla umit baglamayin derim ekinizdekine.
Ustam sadece merak ediyorum yoksa satmam ne için yapılmış içindeki yazı neyin nesidir bilgisini alsam yeterlidir

vakko

Savasta tasinicak bir kitap degil bu.Yanlis anlamayin hikayesi inandirici degil kitabin.Sahteler zaten ordan geliyor turkiyeye.Yarin yazarim konu icinde kitapta yazanlarin turkcelerini.Iyi forumlar