Ustalar bir göz atın nedir ne değildir

Gleipnir

Yeni Üye
İyi akşamlar arkadaşlar. Bir arkadaşım bugun bir obje getirdi. Boyut olarak para ama daha önce hiç görmedim. Urfa Mardin yöresinden bulduğunu belirtti. Elinde sadece bir adet olduğunu söyledi. Satmak elden çıkarmak gibi bir gayesi yok anladığım kadarıyla. Dönemi ve hikayesi nedir. Gerçek midir sahte midir. Bilgi almak isterim sizden. İyi akşamlar.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Neler var şu alemde,
Hayret ki hayret.
:))
Vatikanın boş reklamları işte abim.Urfa Mardin yöresi ne alaka onu anlamadım bulunucak bir obje değil kesin orda birileri ?için bastılar arkadaşa denk geldi galiba oda.

Cemov

Aktif Üye
Vatikanın boş reklamları işte abim.Urfa Mardin yöresi ne alaka onu anlamadım bulunucak bir obje değil kesin orda birileri ?için bastılar arkadaşa denk geldi galiba oda.
Bu işte benim anlamadığım sahteninmi sahtesini üretiyorlar orjinalin sahtesinimi. Sonuçta bir kalıp olmalı ellerinde. Yukardakinin çimento bitmiş ortası delik kalmış. Ben olsam sakız yapıştırır o deliği kapatirdim.))

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Bu işte benim anlamadığım sahteninmi sahtesini üretiyorlar orjinalin sahtesinimi. Sonuçta bir kalıp olmalı ellerinde. Yukardakinin çimento bitmiş ortası delik kalmış. Ben olsam sakız yapıştırır o deliği kapatirdim.))
Orjinalin sahtesi bide aslı astarı olmayan hayali ürünler.Arkadaşın paylaştığı görsel gibi.Birisi hediyelik olarak kolye için yapmış bide isim vermiş Petrus Paulus Katolik Maneviyat Vatikan Yaldızlı Bronz Madalya kargo dahil 7$ diye sonra yapıştır gelsin devamı.

Gleipnir

Yeni Üye
Arkadaşım bugun beni arıyor “neymiş öğrenebildin mi” diye soruyor. Hikayesini anlattım kendisi de epey güldü para verip aldığını sanmıyorum yoksa bu kadar gülmezdi diye düşündüm. Bugünden çıkarılacak ders “her sakallı hacı değildir” ?