Ustalar sizce var midir bir manasi ve çözümü

@ibrhm

Bilgili Üye
İLK DEFA ,BU GÜN METRAJLA YER VERDİM ,KONULARI OKURSANIZ GÖRÜRSUNUZ.
GENELDE ÖYLE BİR ŞEY YOK.
RAHATSIZ OLDUYSANIZ BANLARSINIZ.
OLUR BİTER BİLEN BİLGI PAYLAŞMASIN ÖYLEMİ?
BİLDİĞİM KONUYA BİLMİYORUM'MU DİYEYİM. Konu sahibi anlatıyor ,sorularım karşılık buluyor, CEVAP VERMEYEYİMMI?
BİLİMDEN BAHSEDIYORUM EVET...
BİR SULTA VAR AŞILAMAYAN!!
KAÇ KİŞİ NASIL OLDUĞUNU SORA BİLDİ?
BİLGİ SUNMAK AMAÇLI AÇTIĞIM KONUDA
SİZ ve Bir kişi daha ön kesmek için çırpındınız... Kimse farklı bilgisini paylşamıyacakmi? Ama genel bilgiler yazdığım konular içerişnde var.
EVET ARKADAŞLAR BİLİM ve ÇUBUK konulu yazıda biraz karmaşık ama çaba gösteren bu eşiği aşar. ve Yine başka bir arkadaşın açtığı Çubuk konusunda detay.
Rahat çözmek için kundagınizi ,aynı metalden ,, bir yay gibi sararak kundak yapın.. Ve bu konuya inanırsanız başarırsınız..
NEREDEN BİLIYORSUNUZ YANLIŞ YÖLERDİĞIMİ. YANIMDAMISINIZ??

Son düzenleme:

@ibrhm

Bilgili Üye
BİLDİĞİM KONUYA BİLMİYORUM'MU DİYEYİM. Konu sahibi anlatıyor ,sorularım karşılık buluyor, CEVAP VERMEYEYİMMI?
SİZ ve Bir kişi daha ön kesmek için çırpındınız... Kimse farklı bilgisini paylşamıyacakmi? Ama genel bilgiler yazdığım konular içerişnde var.
EVET ARKADAŞLAR BİLİM ve ÇUBUK konulu yazıda biraz karmaşık ama çaba gösteren bu eşiği aşar. ve Yine başka bir arkadaşın açtığı Çubuk konusunda detay.
Rahat çözmek için kundagınizi ,aynı metalden ,, bir yay gibi sararak kundak yapın.. Ve bu konuya inanırsanız başarırsınız..
Birde şu bilgiyi vereyim ,Çubuk kullanan ,arkadaşlar, Mutlaka bir şekilde Elmas,zümrüt, yakut ve safir Taşının Çubukta verdiği işareti öğrenin.
KALİTELİ YERDE TEYİDİNİZİ KOLAYLAŞTIRACAKTIR.....SAYGILAR.

Son düzenleme:

Metalicvoice

Operatör
Usta profilinde konulara olan yorumlarına yeni baktım da @Trakyalı81 ustanın dediği gibi Metraj mesafe bilgisi çok vermişsin.
İşte bu sebeple şu işin detayını yaz demiştim daha önce. bu konuda yazdıysan konunu bulamadım. Ya konuna yorum yap yeniden listelensin ya da yeni konu aç da detaylarıyla fotodan çubuk meselesini senden dinleyelim. herkesin anlayabileceği şekilde anlat bizlere bakalım kafamıza yatıyor mu? sonuçta yeni bir seyden bahsediyorsun ve aklen uygun görünmüyor. konuyu ispatlamak sana düşer. yoksa bu konu boş bir safsata damgası yer. durum bu...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Buraya tekrar giderseniz,
En gorunen yere bakiniz:
İscilik varsa, sagli sollu kayayi guzelce tel firca ile temuzleyiniz.
Sonra da usulune uygun fotograflayiniz.

Ozun ozu bir bilgi vereyim size:
Misal burada bir mahzen var.
Olmasi yeter mi?
Yetmez.
İci dolu mu, boş mu?
Boş olan yer ile ugrasmanin gereği yok.
Bu nedenle bir yerin dolu olup olmadigini anlayacak bir cihaz/cubuk vs.olmasi lazim. İhtimal uzere yapilacak her islemin sonunun husran olacagi aşikardir. Bosuna zaman, emek ve masraf yapilmamalidir.

Basa donersek;
İyi bir fotograflama yapilacak.
Muhtemel yerler isaretlenince
Tespit yapilacak;
Var mi?
Dolu mu boş mu?

Kolay Gelsin

@ibrhm

Bilgili Üye
Usta profilinde konulara olan yorumlarına yeni baktım da @Trakyalı81 ustanın dediği gibi Metraj mesafe bilgisi çok vermişsin.
İşte bu sebeple şu işin detayını yaz demiştim daha önce. bu konuda yazdıysan konunu bulamadım. Ya konuna yorum yap yeniden listelensin ya da yeni konu aç da detaylarıyla fotodan çubuk meselesini senden dinleyelim. herkesin anlayabileceği şekilde anlat bizlere bakalım kafamıza yatıyor mu? sonuçta yeni bir seyden bahsediyorsun ve aklen uygun görünmüyor. konuyu ispatlamak sana düşer. yoksa bu konu boş bir safsata damgası yer. durum bu...
Metraj mesafe ölçüsü çok vermişim ?
Çok derken bir ölçüsünü var? Varsa bilelim.
Sizin yerleriniz olsa metraj versem yine aynı konuşurmuydunuz?..
Konuyu sordunuz sadece size göre zaten safsata. Merak etseydiniz araştırsa idiniz şimdiye yüz kere soru sormuştunuz. Konuya sizde bir şeyler yazıp öne çıkarabilirsiniz.
O günden sonra içimden gelmiyor konu üzerinden bilgi sunmak...

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Konu sahiplerini bu şekilde yönlendirmeniz doğru değil. Ve bu yorumlariniz %80 böyle.

Santimetre santimetre, merdiven merdiven oturduğunuz yerden resme bakıp cubuk tutarımla bu insanları bu kadar yanlış yonlendiremezsiniz.

Ben yorum yaparim isteyen kale alır isteyen kale almaz degil bu iş.

Cogu üye yeni ve bilinçsiz. Ne derse sorgusuz sualsiz yapabilecek bir çok temiz yürekli insan var bu forumda.

Bu bir değil, iki değil , üç değil, beş değil !

Sizin yorumunuza göre 3 m3 taş toprağı aktaracak ve yok deyince ne olacak ?
Ben merdiven varsa dedim diyerek kenara mı cekileceksiniz ?

Her islemin öncesi size göre tespit degil mi ?
Yoksa sizin oturduğunuz yerden pc başınızdan yaptığınız sizin icin yeterli mi ?
Bu konuda ciddi ciddi tespit kriterlerinizin ne olduğunu bilmek isterim ?

Tespit yapılmayan bir taş yığınına bakıpta hangi özgüvenle o kadar taşı toprağı kaldır diyebilme cesaretine sahipsiniz?

Bilinçli ve yardimci olmaya çalışan bir üye neden önce TESPİT yapılmasi gerektigini vurgulamaz?

Sizin konu sahiplerine olan fütursuzca yorumlarinizi şiddetle kınıyorum.

Açtığınız konularda bilimden, manyetikten, ışınımdan bahsedip, satır aralarında resme bakıp bilimin hiçbir tarafına bağlanamayacak sekilde yön göstermeniz ciddi derecede rahatsızlık verici.

Bilin istedim!
Başka söze gerek yok ,aynen katılıyorum.

Metalicvoice

Operatör
Metraj mesafe ölçüsü çok vermişim ?
Çok derken bir ölçüsünü var? Varsa bilelim.
Sizin yerleriniz olsa metraj versem yine aynı konuşurmuydunuz?..
Konuyu sordunuz sadece size göre zaten safsata. Merak etseydiniz araştırsa idiniz şimdiye yüz kere soru sormuştunuz. Konuya sizde bir şeyler yazıp öne çıkarabilirsiniz.
O günden sonra içimden gelmiyor konu üzerinden bilgi sunmak...
Kardeş seni kınamak veya dalga geçmek veya aşağılamak için veya kavga etmek için demedik. Böyle bir yorumumuz kimseye karşı olmamıştır. Rencide olduysanız kusurumuza bakmayınız.
Biz gerçekten kullanılan yöntemi merak etmiştik. Bu işi bu site üzerinden öğrenmek istememiz bu işi bilen bir ustadan duymak istememiz kadar doğal ne olabilir. Ayrıca bunu merak edenler veya yalanlayanlar için bir fırsat değilimdir? Siz bilirsiniz...

ersen0010

Bilgili Üye
Konu sahiplerini bu şekilde yönlendirmeniz doğru değil. Ve bu yorumlariniz %80 böyle.

Santimetre santimetre, merdiven merdiven oturduğunuz yerden resme bakıp cubuk tutarımla bu insanları bu kadar yanlış yonlendiremezsiniz.

Ben yorum yaparim isteyen kale alır isteyen kale almaz degil bu iş.

Cogu üye yeni ve bilinçsiz. Ne derse sorgusuz sualsiz yapabilecek bir çok temiz yürekli insan var bu forumda.

Bu bir değil, iki değil , üç değil, beş değil !

Sizin yorumunuza göre 3 m3 taş toprağı aktaracak ve yok deyince ne olacak ?
Ben merdiven varsa dedim diyerek kenara mı cekileceksiniz ?

Her islemin öncesi size göre tespit degil mi ?
Yoksa sizin oturduğunuz yerden pc başınızdan yaptığınız sizin icin yeterli mi ?
Bu konuda ciddi ciddi tespit kriterlerinizin ne olduğunu bilmek isterim ?

Tespit yapılmayan bir taş yığınına bakıpta hangi özgüvenle o kadar taşı toprağı kaldır diyebilme cesaretine sahipsiniz?

Bilinçli ve yardimci olmaya çalışan bir üye neden önce TESPİT yapılmasi gerektigini vurgulamaz?

Sizin konu sahiplerine olan fütursuzca yorumlarinizi şiddetle kınıyorum.

Açtığınız konularda bilimden, manyetikten, ışınımdan bahsedip, satır aralarında resme bakıp bilimin hiçbir tarafına bağlanamayacak sekilde yön göstermeniz ciddi derecede rahatsızlık verici.

Bilin istedim!
Sağol ustam ağzına eline sağlık düşüncelerimi yazmışsın.

@ibrhm

Bilgili Üye
İşaretli tepenin konumunu silerek uydu görüntüsünü verebilirmisiniz.
Bu çalışmanın bu günki teknoloji ile bir bağı yok. Uydu görüntüsü derken elimdeki telefonu zor kullanıyorum. Bana kuru fotoğraf olsun onu analiz ederim. Fark etmez tepe,düz bildiğiniz bir maden, petrol, gaz ,sıcak su termal vs sahası'da olabilir. Sizin değerlerini bildiğiniz yer çevresini fotoğraflayın yaklaşık değerleri veririm.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu çalışmanın bu günki teknoloji ile bir bağı yok. Uydu görüntüsü derken elimdeki telefonu zor kullanıyorum. Bana kuru fotoğraf olsun onu analiz ederim. Fark etmez tepe,düz bildiğiniz bir maden, petrol, gaz ,sıcak su termal vs sahası'da olabilir. Sizin değerlerini bildiğiniz yer çevresini fotoğraflayın yaklaşık değerleri veririm.
Tamam usta bir ara haberleşiriz, konu açarım sizin için. Selametle

Bafra55

Bilgili Üye
Hepinize tşk ederim paylaşım ve görüşleriniz için trakyalı 81 ustam sizin görüşünüzü de almak isterim fotoğraflarimla ilgili