Edit

Ulak

Yeni Üye
abilerim kardeslerim ustalarim sevgili hobiseverler romalilar......bu is anca boyle oluyor @Ulak

Bu örnekte gösterildiği gibi elinizde çok fazla yerüstü Ve yeraltı verisi bulunan homojen bir alanda uydu taraması yaparak yüzeysel farklılıkları algılalayabilecek iyi bir algoritmik kodlama desteğini kullanıp hedefe ulaşabilirsiniz. Aslında bu yazıda söylediklerimizle çelişen hiçbir şey yok. Bu forumdan 5 tane işin ehli usta Mısır gibi bir arkeoloji cennetinde keşfe çıksa şu kabak gibi tepeyi 3 gün inceleyip tüm topografik veriyi derleyip kodlasa uydu ile şehrin sokaklarını geçtim mezarda yatanın cinsiyetini bile uydusuz söyler :)

mesele nedir biliyor musunuz? Mısır’da Memfis nekropolü’nde yüzeyin 1 metre altındaki şehri bulmak değil. Onu kumsalda kumun altına yatan adamı 100 metreden farletmek gibi düşünün. Oysa Anadolu’nun küçük bir şehrindeki ücra bir köyde 2000 yıldır güneş ışığı görmemiş bir mezarda yatmakta olan satrap ve ailesinin vergilerden aşırdığı paralarla kendilerine öteki dünya için yaptıkları yolluğu bulmak gerçekten bambaşka bir iştir. Üstüne de çıksanız 1 metre altınızda olduğunu anlayamayabilirsiniz. Elinizde Türkiye’nin her 1 km’de değişebilen inanılmaz jeolojik zenginliğine dair geniş bir data yoksa uydu ile ancak yamaç paraşütü yapacak alanı bulursunuz.

Cemov

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar öncelikle açmış olduğum bu konu dedektör yeraltı görüntüleme cihazları ile ilgili değildir.Konu içeriği pc üzerinden oturduğu yerden defineyi odayı sandığı tüneli buldum muhabbeti yapıp işi maddiyata getirip insanlara tokat atma peşinde koşanlar içindir.Konuyu farklı yerlere çekmeyiniz.

Google veya x siteler üzerinde surfer tarzı programlar ile define yerini buldum açıyorum gibi binlerce konu ve video içeriğine denk gelmişsinizdir.Bu tarz programlarla koordinatlarla ve uydu aracılığı ile define bulmak imkansızdır.Kesinlikle itimat etmeyiniz.

Define bulucam diye bu ve bunun gibi boş işlere programlara zamanınızı ve paranızı harcayıp mağdur duruma düşmeyiniz.

Ücretli veya ücretsiz uydudan define bulma yer açma yeri bulma odayı gösterme odanın içindeki objeleri gösterme diye bir olay yoktur.Aşağıda paylaşmış olduğum video üzerinde surfer tokatçıları nasıl bu işleri hazırlayıp define işini bir umut kapısı olarak gören gariban insanları nasıl ağlarına çekiyorlar buyrun birlikte izleyelim.

Define işi bilgi ve araştırma işidir.Cihaz ise define işinde son aşamada teyit almaktır.
Tarafınıza gelen uydudan yerini açarım odayı mezarı tüneli buldum gibi mesajlara kesinlikle itimat etmeyiniz.

Usta senin anlamadığın konu ne biliyor musun. Onlarin arayıp bulduğu hazine yer altında değil yer yüzündeki enayiler.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Usta senin anlamadığın konu ne biliyor musun. Onlarin arayıp bulduğu hazine yer altında değil yer yüzündeki enayiler.
Ustam çok haklısın.Yanlız bu platformda olup bu tarz insanların duygularını sömürenler için bildiklerimizi yazmadan da olmuyor.Gelen resimlere bakıyorum arkadaşımız bir sikke bulmuş elleri parçalanmış, diğer arkadaşımız farklı şekilde bu arkadaşlarımızın sesi olmaya çalışıyoruz her ne kadar fikir ayrılıkları olsada elimizden geldiği kadar bilgimiz dahilinde doğruları söylüyoruz.

Ben bu tarz paylaşımları gördüğüm zaman sessiz kalamıyorum ve bu sektörde hiç bir arkadaşımın enayi keriz yerine konulmasını istemiyorum..Çeviri yaparlar para,yer bakılır para,yorum yaparlar para..Bizde her zaman dostluklar bakidir.Önceliğim her zaman dostluklar olmuştur.Bu sektöre umut bağlayan bir arkadaşımızın keriz enayi yerine konulmasını duygu ve umutlarının ticari faaliyet olarak kullanılıp nakite çevrilmesine üzülüyorum.Bu sektörde birlik olmuş olsaydı zaten hiç birşekilde kimse tokat işine başlamazdı..Ayrılıklardan doğar bu tarz yanlış işler.Olmayan birşey için var dersen cevap bekleyene de ihanet edersin.Osmanlı neden yıkıldı ? İçerdeki hainlerden dolayı..

Medyada çıkan haberlere bakın sürekli ihbar piyon.Neden ihbar edenlere ödül muhabbeti varya onun için..Ortaya bi yem attılar ihbarcıya ödül diye tüm deifineciyim kurnazım diyenler yeme düştü.Adam kendi arkadaşını piyon yapıyor.Ama hepsi hava alıyor sonra...Önceden defineci tilki gibiydi şimdi bak piyasada kürkleri dolu kaynıyor nasıl olucak bu işler ?

Şimdi herkez bu sektörde kovalıyor arıyor ama sistemden şikayetçi..Sistem için kaç kişinin fikir ve önerisi var ? Burada bir konu açsam kaç kişi imza atar yüzeysel araştırma serbest olsun kanun çıksın istiyoruz diye ? 50 kişi çıkmaz..Herkez şikayet ediyor yorumluyor ama icraat yok.Toplayalım bakalım bir 50/60 bin imza sonra neler oluyor hep beraber görelim.

Benim ülkemde keriz insan yoktur sadece her işareti define sanan kendini ifade edemeyen hakkını arayamayan emekçi vardır.Şahsım adına bu platform üzerinde doğruları yazmaya insanları doğru şekilde minimum risk ve masrafla bu işlerde nasıl başarılı olur bilgilendirmeye devam edeceğim.Hiç kimseden bir beklentimiz yoktur tüm hizmetlerimiz çeviri nümismat destek ve ekstra verilen bilgiler ücretsizdir.

Son düzenleme:

baykan

Bilgili Üye
Bende inanmazdim.
Daha once ilgili konuda da yazdim.

O sitede bir konu acmistim. O sitede tanistigim bir arkadasim bana ozelden o yerin koordinatini ver dedi. Verdim. 2-3 gun sonra orasi bos, malzeme yok yorulma dedi. İstersen sana o bolgeden birkac koordinat gondereyim dedi. Kabul ettim. 7 tane koordinat yazmis ve demis ki, biraz sapma olur sen cubukcusun biraz dolasinca bulursun dedi. O sene Ramazan Bayrami icin 3-4 gun once gittim. Tum koordinatlari ziyaret ettim. 2 tanesi uygun yerde degildi. Onlari eledim. 5 yerde odalari buldum. Dedigi gibi sapmalar vardi. Kendisine buralari nasil bildigini sordum. Ozel bir programimiz var dedi, ismini soylemedi. Yalniz sunu da soylemeliyim; bu arkadas uluslararasi bir firmada calisan arkeolog ve ayni zamanda cubuk marifetiyle maden tespiti de yapan bir kardesimizdi.
Sistemleri nasildi, program adi neydi, uydu baglantilari vs.varmiydi? Ben bilmiyorum. Amma yasadigim bu.

En kolay yere islem gittim. 5 dakika sonra ormanci geldi, yakalandim. Ayakustu 10 dakika kadar sohbet ettim. Amma anladi. Bagajdaki alet edevati gordu amma icraat uzerine gelmediginden gormpemis gibi yapti.
Gecen sene Agustosda tayin olup gitti.
Misait bir zamanda memlekete gidecegim insallah, memleketimi ozledim :)))
Uydudan yer belirleme ve içinde mal var mı yokmu bulmak var ustam doğrudur size katılıyorum. Hatta bu şekilde sonuçlanan bir yer gördüm.
İşaret olarak kabartma haç vardı. Tabi sonrasında yeri açanlar birbirine girdi o ayrı bir konu.
Yani uydudan yer bulma var ama her bulurum diyene inanmamak lazım. Herkes bu işi yapamaz.
@BulursamKader25 usta sizi kutluyorum bazı şeyleri biliyorsunuz sayılar ustam.

@ibrhm

Bilgili Üye
Radyoaktif ışı
Doğru üstadım. İklim, coğrafya, oşinografi gibi yerüstü araştırma alanlarda kullanımı haritadaki gibi gayet stabildir.
Ustam bu konuda pek bilgim yok. Fakat uydudan bakılan bölgede bilgisayarda bu bölgenin arkeolojik verileri olmazsa uydu bu konuda hiç bir yorum yapamayacak.
Anladığım kadarıyla.
Öyle olsa ,Devletler en verimli petrol,gaz ,elmas,zümrüt ,altın yataklarını bulur.
Bu aşamada canlıların ürettiği bio enerjiden güç alan en verimli aletin metal çubuklar olduğuna eminim.

bir.ihtimal

Yeni Üye
Konuyu açan değerli arkadaşım.Bir aydır veya daha fazla açtığınız konuları ziyaretçi olarak takip ediyorum.Bugün üyelik alıp yorum yazmak istedim.O kadar yazı yazmışsın millet neresiyle okuyorsa hala konu içinde uydudan görüntü alınır define bulunur muhabbeti yapan rahatsızlar akıl hastaları var.Allah öncelikle bu kafada define arayanlara yardımcı olsun.Sitede yaptığınız yardımlar şahane ama yaranamazsın anlamazlar.Böyle zihniyet her zaman tokata müstahaktır bir gram acıyorsam namerd olim.Bırak sende ne biliyorsa yapsınlar.O uydudan yer buldum bunu buldum açtım diyorsunuz bir görsel paylaşında görelim uydudan kim neyi bulmuşta açmış.?? İşiniz gücünüz boş kahve muhabbeti başka birşey değil.

Murat bakır

Yeni Üye
Uydudan yer belirleme ve içinde mal var mı yokmu bulmak var ustam doğrudur size katılıyorum. Hatta bu şekilde sonuçlanan bir yer gördüm.
İşaret olarak kabartma haç vardı. Tabi sonrasında yeri açanlar birbirine girdi o ayrı bir konu.
Yani uydudan yer bulma var ama her bulurum diyene inanmamak lazım. Herkes bu işi yapamaz.
Yorum yapmak icin mi yorum yaptiniz yoksa konu sahibine aksini iddia etmek icin mi? bizde bircok seyi görüyoruz ve duyuyoruz ama iş icraate gelince ikna olamıyoruz çünkü hep aynı seyler gördüm sahit oldum duydum gibi iddalarla karsilasiyoruz aklımız bulanıyor . sizde @vakko usta gibi yeni bir konu açarak bize uydu ile icinde mal varmı yokmu dediginiz konuyu ve bildiklerinizi bizimle paylasirmisiniz?

Esmer bey

Yeni Üye
Yorum yapmak icin mi yorum yaptiniz yoksa konu sahibine aksini iddia etmek icin mi? bizde bircok seyi görüyoruz ve duyuyoruz ama iş icraate gelince ikna olamıyoruz çünkü hep aynı seyler gördüm sahit oldum duydum gibi iddalarla karsilasiyoruz aklımız bulanıyor . sizde @vakko usta gibi yeni bir konu açarak bize uydu ile icinde mal varmı yokmu dediginiz konuyu ve bildiklerinizi bizimle paylasirmisiniz?
Görmekle duymakla ol
bazı şeyleri biliyorsunuz demişsiniz. Bu sizinde bildiğinizi gösterir ustam varsa bildiğiniz birşey bizimle paylaşın o halde bende uydu sistemine inanan biri değilim sizin iddianız büyük bana göre. duyduysanız yada gördüyseniz hayal ürünüdür kanıtla desem belki ben gördüm ama yapamam diyeceksiniz yani eğer öyleyse boşuna kimsenin aklını karıştırmayın derim. Kanıtlarım diyorsanız buyrun görelim @baykan usta

baykan

Bilgili Üye
Sizde vakko ustayı savunmak için mi yazdınız yoksa yorum yapmak için mi benimde aklım karıştı.
Ben vakko ustaya muhalefet için yazmadım. Vakko ustada insanları bilgilendiriyor.
Bu yalanlarla insanları tuzağa düşürüyorlar çok böyle canı yananlar var.
Şimdi denilseki herkese inanmayın bu yollar insanı tuzağa düşürmeye müsait herkes bu işi yapamaz sayılı insanlar bunu yapar amenna tamam derim.
Lakin böyle bir teknoloji yok demek de yanlış.
Böyle bir teknoloji aşikar olmaz gizlidir. Açıktan yapılsa vay yapanların haline.
Bunu sadece devlet kullanır. Başka kimse kullanamaz. Devlet adı altında yada devletin destegini arkasına alanların yaptığıda ama gizli ama deşifre olanlarda var.
Bunlar benim fikirlerim kimse katılmak yada inanmak zorunda değil. Günahıyla sevabıyla benim bildiklerim
Şimdi kanıtla diyenlere soruyorum kim bunu kanıtlayabilir.
Yada böyle bir deli var mı?

jeolog

Co Admin
Co Admin
Sizde vakko ustayı savunmak için mi yazdınız yoksa yorum yapmak için mi benimde aklım karıştı.
Ben vakko ustaya muhalefet için yazmadım. Vakko ustada insanları bilgilendiriyor.
Şimdi denilseki herkese inanmayın bu yollar insanı tuzağa düşürmeye müsait herkes bu işi yapamaz sayılı insanlar bunu yapar amenna tamam derim.
Böyle bir teknoloji aşikar olmaz gizlidir. Açıktan yapılsa vay yapanların haline.
Bunu sadece devlet kullanır. Başka kimse kullanamaz. Devlet adı altında yada devletin destegini arkasına alanların yaptığıda ama gizli ama deşifre olanlarda var.
Bunlar benim fikirlerim kimse katılmak yada inanmak zorunda değil. Günahıyla sevabıyla benim bildiklerim
Gizli teknoloji gibi mitolojik hikayeler bu sektorde yer almaz. Bir cihaz gelistirilirse gezegen yuzeylerine 5cm sondaj atan robotlar atilmaz. Hala su var ya da yok diyecek bir uydu bile yapamadik. Ancak farkli renk boyutlarini kullanarak tahmin yurutuluyorken...

Murat bakır

Yeni Üye
Devlet adı altında yada devletin destegini arkasına alanların yaptığıda ama gizli ama deşifre olanlarda var. Demişsiniz bundan öncede gözümle gördüm şahit oldum dediniz yani devlet yada devletin desteğini alanların size karşı deşifre olması da ilginç geldi bana neyse düşünceniz ve bilginiz için teşekkür ederim.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Merhaba arkadaşlar savunulmaya ihtiyacım hiç bir zaman olmamıştır..Açmış olduğum konuları isteyen dikkate alır istemeyen de daha önce söylediğim gibi istediği gibi arge yapabilir.Konuyu saçma sapan yerlere taşımayın.

Varsa bilgisi olan ben burdayım ispat bekliyorum. Uydudan yerin altını görüyorum defineyi buluyorum diyen tüneli buluyorum odanın içindeki malı görüyorum diyen kim varsa burada bu iddiasını ispat etmekle mükelleftir.

Ben surfer tokatçılarını ifşa ettim nasıl senaryo hazırlayıp milleti tokatlıyorlar diye.Varsa aksini ispat edicek babayiğit buyursun gelsin.Yorum değil ispat yapıcak çekicek video anlatıcak hangi programla uydudan yerin altını görüyor sır falan diyede çamura yatmasın kimse..Sonra devam edicek falanca yerdeki yer altının altında bulunan kaya mezarın içindeki şarap kapı bilezik sikke diye göstericek ispat edicek bir babayiğit lazım..