Edit

Lee

Aktif Üye
Sadece enlem boylam yukseklik degil hersey baska metodlarda var bundan baska.
mühendislik fakültelerinde genellikle seçmeli ders olarak verilen en basit harita çizim programı , sadece harita çizim işine değil,kesit almadan,arazi modellemesine kadar onlarca farklı işlemde kullanılır.her mühendis adayı öğrencinin öğrenmesi gereken bir programdır.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Sadece enlem boylam yukseklik degil hersey baska metodlarda var bundan baska.
Merhaba. Öncelikle iyi forumlar.
6 adet konunuz var;

* İlk konunuz : Büyük sunak olursa , hediye çok olur mu başlığı ile açmışsınız. Demek ki bu işlerde benim gibi çok tecrübesizsiniz.
* Bir diğer konunuz "istihareye yatmak" ile ilgili. Yani bilimsel olmayan ve maneviyat veya farklı yollar ile belirli bir şeye ulaşmak içeriği taşıyor. Elle tutulan gözle görülen bir şey değil demek istiyorum.
* Bir diğer konunuz "büyü ve tılsım" üzerine. Yani yine elle tutulup gözlegörülen bir şey yok ortada.
* Bir diğer konunuz "surfer" ile ilgili detaylı bilgi talep etmişsiniz vs..

Niye bunları yazdım?

Konuya yazdıklarınızı okudum. Kurduğunuz cümleleri anlamlandırmaya ve dayanak noktanız olup olmadığını değerlendirdim.
Bir şeyler var dediklerinizin altında "dolu" bir şey var mı diye irdeledim.
Sonra sizin nelere daha yakın olduğunuzu ve karakterinizle ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için profilinizi inceledim.

Mesela ben fiziği çok severim. Manyetik alan, enerji falan diye biri kelime ortaya attığında bilimsel makale bazlı etraflıca da tartışabilecek bilgi birikimine sahibim. Bu kelimeleri sizde sarfettiniz.
Ama neyi ifade ettiklerini ve kurduğunuz cümle içinde neyi anlamlandırmaya çalıştığınızı bilemeden ve dayanak noktanız olmadan. O yüzden irdelemeye gerek duymadım.

Sonuç olarak konu sahibi ortaya bir tez ileri sürmüş.
Ki bu tez, bilimsel verilerin ışığında kabul edilen ve bilimsel uygulamalardan haberdar olup yakinen takip eden kişilere göre; " ee ne var bunda? " denecek cinsten.

Siz oltacı olmayabilirsiniz. Art niyetiniz de olmayabilir.
Ama bir şeye inanıyorsanız sadece inanmanız yetmez. Bunu bilimsel veriler ile ispat ederek münazaraya devam etmelisiniz.

Aksi takdirde bu sarlatanliktan ceplerini dolduran üç kagitcilarin nemalanmasina katkı sağlarsınız.
Rast gelsin..

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Sacmalamak istediginizde uyduyla diyaloga girin o sizi daha iyi olanina yonlendirsin rengarenk bir ortam icerisinde kopmak serbest. Ileri duzey kullanicilar icin halusinasyon serbest...
Sesli güldüm.
???
Sabır şart ustam, sizde maşallah fazlasıyla var.

seler

Member
Varmı uydudan bu şekilde görüntü alan babayiğit ? Kim bana bu şekilde bir görüntü verebilir uydu üzerinden ? İçindekini falan görmek istemiyorum.Sadece yerin altındaki tünel veya odayı görmek istiyorum.

Alttaki görseldeki tünel ve tünelin sonundaki oda görüntüsü yüzeysel zemin altı tarama ile alınmıştır.İsteyen arkadaşa alttaki tünel ve odanın koordinatlarını verebilirim.Uydudan bana buranın altını göstericek kalibreye sahip kişiye.

bilgilendirme için canı gönülden teşekkürler, bu görüntü hangi cihazla aldınız ?

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Simdi uydu yu bir makina olarak dusunun sonucta oda adim basi atiyor bur resiztivide makinasi gibi . Simdi enlem ve boylamla yeri buluyoruz geriye yukseklik kaliyor bunu ben bulmuyorum uydu diyoki bak burasi su enlemde su boylamda Suranin noktasidir ama benim ozelliklerime bak zaaflarimvar cok uzaklardan gidecegin yere goturuyorum seni ayri benden birde yukseklik verisi alabilirsin diyor sana yer altini gostermiyorum yer ustunden insanin goremedigi dalga boylarini yer altinda olan tum olumlu olumsuz ne varsa yuzeye yansidigi icin benden aldigin yukseklik ile bunu anlayabilursin ve benden aldigin yukseklik ile azda olsa yeraltina nufuz etme sansinda var yani yuzeyde gormediginiz gokkusagi renglerini gibi sana bunu ben ( reng olarak veririm) (...... ) tam nokta veremem sana diyor alana yakinim daha iyisi daha iyi uydular. )))))) calis diyor kolay degil bu is . Ben ileri duzey bir kullanici olmadim daha neyse.
Ah be kardeşim sen rezistivite ile uyduyu hangi akla hizmet bir tutuyorsun. Her ikiside atıyor diyiyorsun ama ne attığını bile bilmiyorsun. Senin bu cevabın tüfekle sapanı bir tutmaktan farkı yoktur. Atmadan önce neyin nasıl çalıştığını, mantığını ve neler kullandığını bilmek gerekir. Rezistivite toprağa elektrik verip özdirencini ölçerek denk gelen veriye göre grafik çizer sana gerçeğe yakın veri verir. Ama uydu dünyaya senin görüp duyamayacağın boyutta ve şekilde sinyaller göndererek yansıma değerlerini okur ve referans değerlerinin bulunduğu kendi programlarını kullanarak verileri özel kullanıcılarıyla paylaşır. İleri düzey diye birşey yoktur kullanabilen, ulaşabilenler ve bu sisteme ulaşamayıp hayalini kuranlar vardır. Eeeee hal böyle olunca bu sistemi kullanabilen kişilerin kazandıkları paralarda onları define sektörüne sokmayacak kadar yüksektir.

Siva

Bilgili Üye

Ustam ben sistemin nasıl işlediğini çok iyi biliyorum.2 sene önce. x bir program aldım rus yazılım.Artı türkiyeye ait uydu veya google maps kullanmadım.Farklı ülkelere ait uydu ve bu uydu üzerinden istediğim verileri kullandım..Ücretli istediğim koordinat bilgilerini yurt dışından aldım.Denedim araştırdım 3D grafikleri kullandım arazi için ama yerin altını öyle görme falan yok yani.Sadece yüzeyde kalan yapı kalntılarını görebildik.Veya net bir şekilde tümülüsler höyükler.Bana yerin altı lazım.

Anlattıklarınız bana sadece hikaye gibi geliyor.Kesinlikle uydu üzerinden veri alma toprağın altını görme olayı yoktur..Yüzeysel cihaz destekli çalışma şart yerin altındakileri görmek için.Maden mühendisi prof. jeolog başta olmak üzere birçok insanlarla bu konu hakkında konuştum.Sonuç sıfır konuştukça ve daha fazla alanında uzman kişilerle bu muhabbeti yaptıkça komik duruma düştüm yani..Neden biliyormusunuz hepsinin verdiği cevap aynı.Yüzeysel cihaz desteği almadan yerin altındakileri göremessin oldu.

Veya size şöyle birşey söyleyebilirim bu işi ben yapıyorum uydu üzerinden verdiğin koordinatlarla istediğin bölgedeki yerin altında bulunan oda mezarları,tünelleri,ve bunların içindekileri sana gösteririm diyen kim varsa bu işin bedelini ödemeye hazırım..

Arkeolojik çalışmalarda bile yeraltı görüntü ve veri almak için yüzeysel cihaz desteği alıyorlar.Bu kişiler devlet kademesindeki kişiler gizli veya herkezin ulaşımına kapalı bu sisteme ulaşabilirler.
[ Böyle bir sistem varsa ] Neden uydu ile bu işleri çözmeyip her yıl milyonlarca parayı kazı çalışmaları için harcayıp 100 lerce kişiyle bu işleri yapıyorlar.Uydu ile anlattığınız gibi bu işler kolay olsa heryıl milyonlarca para devletin kasasında kalır.Yorumunuz için teşekkürler ama istediğim cevaplar değil.Teşekkürler iyi forumlar.​
Varmi guzel yerin yada isaretin 10 donum icinde kendi becerime gore bir calisma.yapayim bendeki ile benzerlik varsa sana olumsuz olanlari sirasi ile vereyim sende kendi imkanlarin ile verdigim noktalarda arastirma yap deneyim kazanalim ne kadar verim veriyor gormuss oluruz .

Siva

Bilgili Üye
Merhaba. Öncelikle iyi forumlar.
6 adet konunuz var;

* İlk konunuz : Büyük sunak olursa , hediye çok olur mu başlığı ile açmışsınız. Demek ki bu işlerde benim gibi çok tecrübesizsiniz.
* Bir diğer konunuz "istihareye yatmak" ile ilgili. Yani bilimsel olmayan ve maneviyat veya farklı yollar ile belirli bir şeye ulaşmak içeriği taşıyor. Elle tutulan gözle görülen bir şey değil demek istiyorum.
* Bir diğer konunuz "büyü ve tılsım" üzerine. Yani yine elle tutulup gözlegörülen bir şey yok ortada.
* Bir diğer konunuz "surfer" ile ilgili detaylı bilgi talep etmişsiniz vs..

Niye bunları yazdım?

Konuya yazdıklarınızı okudum. Kurduğunuz cümleleri anlamlandırmaya ve dayanak noktanız olup olmadığını değerlendirdim.
Bir şeyler var dediklerinizin altında "dolu" bir şey var mı diye irdeledim.
Sonra sizin nelere daha yakın olduğunuzu ve karakterinizle ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için profilinizi inceledim.

Mesela ben fiziği çok severim. Manyetik alan, enerji falan diye biri kelime ortaya attığında bilimsel makale bazlı etraflıca da tartışabilecek bilgi birikimine sahibim. Bu kelimeleri sizde sarfettiniz.
Ama neyi ifade ettiklerini ve kurduğunuz cümle içinde neyi anlamlandırmaya çalıştığınızı bilemeden ve dayanak noktanız olmadan. O yüzden irdelemeye gerek duymadım.

Sonuç olarak konu sahibi ortaya bir tez ileri sürmüş.
Ki bu tez, bilimsel verilerin ışığında kabul edilen ve bilimsel uygulamalardan haberdar olup yakinen takip eden kişilere göre; " ee ne var bunda? " denecek cinsten.

Siz oltacı olmayabilirsiniz. Art niyetiniz de olmayabilir.
Ama bir şeye inanıyorsanız sadece inanmanız yetmez. Bunu bilimsel veriler ile ispat ederek münazaraya devam etmelisiniz.

Aksi takdirde bu sarlatanliktan ceplerini dolduran üç kagitcilarin nemalanmasina katkı sağlarsınız.
Rast gelsin..
Ben bu site kuruldugu 1. Yildan itibaren vardim eskileri iyi bilirim banlandiktan sonra takilmadik hic bir sitede sadece buraya yilda iki kez uc kez.bakardim baska sitede bilmezdim epey bi aradan sonra takilmaya basladim . İsaret konularindan anlamzdim cunku sinif atlacak insanlari tanimadim ama 1. Yildan fazladir isaretlerin kendime gore olanlari anlayabiliyorum ama arazide yaptigi tilkileri anlamak kolay degil noktalam isi cok.basiy cubuk alan tarama sonrasi isarete bak ve cozmeye calis iyi isaretler aslinda kolay cozulut. Konu acmak cokta zor degil burda insanlar isaretden anlamiyor 100.90 . Yuzde onun icindeki kesimde sadece.tecrubeli bu isi bilenler. Bu alemlerde bulunmaz isi bilende 10 taneden birini cozer oda yine cubuk alan tarama ile olabilir sonrasi yine olcum iyi isaretler bole. Sizin yazilarinizi okuyorum bazen denk geldiginde zaten bakmiyorum sitede konulara bazen girip ilgimi cekenler varsa iste. Cubuklarla ve fizik mateketik uzerinde yazilarinizi gordum evet bende arastirdim cok 6 aydan fazladir acaba dedim cubuklari bu olumsuz alanlardan cikarmanin bir yolu.varmidir diye dusundum yada yeni bir sey bulabiliriyim dedim cubuklrla ilgili aklima geldi bi fikir ama sacmalik olur diye deneme yazi yazmadim . Surferdede bunu aradim cogu zaman . Bu isin tezi arazide belli oluyor.

Siva

Bilgili Üye
Ah be kardeşim sen rezistivite ile uyduyu hangi akla hizmet bir tutuyorsun. Her ikiside atıyor diyiyorsun ama ne attığını bile bilmiyorsun. Senin bu cevabın tüfekle sapanı bir tutmaktan farkı yoktur. Atmadan önce neyin nasıl çalıştığını, mantığını ve neler kullandığını bilmek gerekir. Rezistivite toprağa elektrik verip özdirencini ölçerek denk gelen veriye göre grafik çizer sana gerçeğe yakın veri verir. Ama uydu dünyaya senin görüp duyamayacağın boyutta ve şekilde sinyaller göndererek yansıma değerlerini okur ve referans değerlerinin bulunduğu kendi programlarını kullanarak verileri özel kullanıcılarıyla paylaşır. İleri düzey diye birşey yoktur kullanabilen, ulaşabilenler ve bu sisteme ulaşamayıp hayalini kuranlar vardır. Eeeee hal böyle olunca bu sistemi kullanabilen kişilerin kazandıkları paralarda onları define sektörüne sokmayacak kadar yüksektir.
Yanlis soyledim ozur emfi diyeyim ornek olarak . Uydudan yapilan sahtekarlar dolandiricilar icin bende bu ise yalan diyeyim baskada cozum yolu yok.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Okadar çok proje varki hayata geçen bir çoğunu takip ederim ve bu gibi şeyleri hadi canım yok daha neler dediğimiz meseleleri şuanda bir çoğu aktif ve kullanılıyor Ve biz bunları hayatımıza girdikce normalmiş gibi karşılıyoruz alıştırarak servis edildiği için böyle oluyor sanırım yadırgamadan sorgulamadan kabul etmiş bulunuyoruz . Konu içeriğine hala gelemedik çünki ne doğru düzgün gördüm nede tamamdır yaa çözülmüş bu iş diye bildim daha zamanı var sanırım uzun bir zaman gibide duruyor maden ve toprağımız buna uygun değil milyonlarca minareli henüz manuel olarak bile eliyemiyoruz kaldıki farklı açılardan farklı formülllerle olsun tabi bu benim fikrim . Kimi uzaya çıkıldı der kimi daha kimse çıkmadı der dünya düzmüş diyende var :) Arkadaşlar tartışmak demek kırmadan incidmedende olur laf lafı açar sohbet tadında farklı bir çok meselede konu içeriğinde paylaşılır. Bu işin bir sınırı var bu sınırı Ben gördüm sağolsun bu iş üzerine uğraş ve emek verenler detaylıca anlatdı noktayıda virgülüde koydular fakat ben hiç bir zaman bu detayları paylaşamıcam böyle bir konu açılmadı bu ortamı göremiyorum malesef hala :rolleyes:

Siva

Bilgili Üye
Okadar çok proje varki hayata geçen bir çoğunu takip ederim ve bu gibi şeyleri hadi canım yok daha neler dediğimiz meseleleri şuanda bir çoğu aktif ve kullanılıyor Ve biz bunları hayatımıza girdikce normalmiş gibi karşılıyoruz alıştırarak servis edildiği için böyle oluyor sanırım yadırgamadan sorgulamadan kabul etmiş bulunuyoruz . Konu içeriğine hala gelemedik çünki ne doğru düzgün gördüm nede tamamdır yaa çözülmüş bu iş diye bildim daha zamanı var sanırım uzun bir zaman gibide duruyor maden ve toprağımız buna uygun değil milyonlarca minareli henüz manuel olarak bile eliyemiyoruz kaldıki farklı açılardan farklı formülllerle olsun tabi bu benim fikrim . Kimi uzaya çıkıldı der kimi daha kimse çıkmadı der dünya düzmüş diyende var :) Arkadaşlar tartışmak demek kırmadan incidmedende olur laf lafı açar sohbet tadında farklı bir çok meselede konu içeriğinde paylaşılır. Bu işin bir sınırı var bu sınırı Ben gördüm sağolsun bu iş üzerine uğraş ve emek verenler detaylıca anlatdı noktayıda virgülüde koydular fakat ben hiç bir zaman bu detayları paylaşamıcam böyle bir konu açılmadı bu ortamı göremiyorum malesef hala :rolleyes:
Bilinmeyen o kadar sey varki kimse nokta koyamaz koyanda kendi zekasi kariyerine okumusluguna bakmasin lise mezunu bile onun bilmedigi seyleri kesfeder . Noktalari virgulleri paylasin bence aydinlasmis oluruz . Makinam olsa idi ozellikle adim basi atarak sinyal almayi farkli bir sekilde sasiriliacak bir sekilde veri almak isterdim mesala olurmuydu acaba bence olabilir ve daha kolay yakalanabilir belki .