Edit

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Radyoaktif bir ışıma olmadan kapalı bir alandan görüntü alınamaz kanaatindeyim
Bunu yapacak benim aklımın kestiği
İkili çubukların dilini çözmek fizik kanunlarına göre doğadaki maddelere entegrasyonunu belirlemek ve otokontrolünle istediğin, aradığın maddeye entegre edebilmek.
Entegre (y)

Siva

Bilgili Üye
Z degeri yukseklik diyorsunuz. Kendi agzinizla soyluyorsunuz. Y Ü K S E K L İ K... Her telefon icin bu degeri olcecek bir uygulama bulabilirsiniz.
Evinizin icinde ayakta durdugunuzda ayaklarinizin degdigi yuzey degeri 0 (sifir). Yani hem x koordinati hem de ye koordinati sifirdir (0,0). Eger yukseklikte eklersek bu noktaya Buna da Z deriz. 3 boyutlu duzlem icin noktalarimiz olusur o zaman durum matematiksel olarak su sekilde gosterilir. (X=0, Y=0, Z=0)
Eger ilk durduguniz noktadan ileri 1metre giderseniz X=1 ve Y=0 ve Z=0
Eger ilk durduguniz noktadan geri 1metre giderseniz X=-1 ve Y=0 ve Z=0
Eger ilk durdugunuz noktadan saga 1 metre giderseniz X=0 ve Y=1 ve Z=0
Eger ilk durdugunuz noktadan sola 1 metre giderseniz X=0 ve Y=-1 ve Z=0
Eger bir merdiven alip ilk durdugunuz yerden 1 badamak (1 metre olsun) yukari cikarsaniz o zaman X=0, Y=0, Z=1 olur.
Simdi evinizde odanin ortasindasiniz yukaridaki hareketlerin hepsini rahatlikla yapabilirsiniz. Size desem ki odanin ortasinda durdugunuz noktadan ayaklarinizin bastigi yerden asagi dogru 1 basamak inin. Inemezsiniz. Yani tum hareket gozun gorebildigi yere kadar. Uydu da goz gibidir. Gorebildigini olcer. Yer altini goremez. Goremedigi bir alan icin veri veremez.
Ileri duzey kullanici nedir arkadas... Marvel dunyasindan mi gelmis.
Attiginiz bu mesajla goygoy yapip eglendiginizi dusunuyorsunuz, ben sıkılmadan binlerce kez yazarim uyaririm eglencelikte olurum yeri geldiginde hic de gocunmam.
Oyle aksam paylasirim, ozelde paylasirim, ruyanda paylasirim, sahada paylasirim yok, gun gelir dolandiriciliktan yakalandiginda mahkemede paylasirsin...
Simdi uydu yu bir makina olarak dusunun sonucta oda adim basi atiyor bur resiztivide makinasi gibi . Simdi enlem ve boylamla yeri buluyoruz geriye yukseklik kaliyor bunu ben bulmuyorum uydu diyoki bak burasi su enlemde su boylamda Suranin noktasidir ama benim ozelliklerime bak zaaflarimvar cok uzaklardan gidecegin yere goturuyorum seni ayri benden birde yukseklik verisi alabilirsin diyor sana yer altini gostermiyorum yer ustunden insanin goremedigi dalga boylarini yer altinda olan tum olumlu olumsuz ne varsa yuzeye yansidigi icin benden aldigin yukseklik ile bunu anlayabilursin ve benden aldigin yukseklik ile azda olsa yeraltina nufuz etme sansinda var yani yuzeyde gormediginiz gokkusagi renglerini gibi sana bunu ben ( reng olarak veririm) (...... ) tam nokta veremem sana diyor alana yakinim daha iyisi daha iyi uydular. )))))) calis diyor kolay degil bu is . Ben ileri duzey bir kullanici olmadim daha neyse.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Simdi uydu yu bir makina olarak dusunun sonucta oda adim basi atiyor bur resiztivide makinasi gibi . Simdi enlem ve boylamla yeri buluyoruz geriye yukseklik kaliyor bunu ben bulmuyorum uydu diyoki bak burasi su enlemde su boylamda Suranin noktasidir ama benim ozelliklerime bak zaaflarimvar cok uzaklardan gidecegin yere goturuyorum seni ayri benden birde yukseklik verisi alabilirsin diyor sana yer altini gostermiyorum yer ustunden insanin goremedigi dalga boylarini yer altinda olan tum olumlu olumsuz ne varsa yuzeye yansidigi icin benden aldigin yukseklik ile bunu anlayabilursin ve benden aldigin yukseklik ile azda olsa yeraltina nufuz etme sansinda var yani yuzeyde gormediginiz gokkusagi renglerini gibi sana bunu ben ( reng olarak veririm) (...... ) tam nokta veremem sana diyor alana yakinim daha iyisi daha iyi uydular. )))))) calis diyor kolay degil bu is . Ben ileri duzey bir kullanici olmadim daha neyse.
Sacmalamak istediginizde uyduyla diyaloga girin o sizi daha iyi olanina yonlendirsin rengarenk bir ortam icerisinde kopmak serbest. Ileri duzey kullanicilar icin halusinasyon serbest...

Siva

Bilgili Üye
Ben sahtekar uyducu dolandirici savunmadim hic bir zaman onlarin cezasini Allah vericek . Kisaca sunu soylemek istiyorum . Cok yontem var coguda tutarsiz bu iste zaten insanlarda bir turlu yol alamiyorlar sikintilari cok. Simdi benim arazide bir isaretim var ve.ben bundan bir olcu cikarttim 30 ustu diyeyim.metre. ve daha once iyi bir xubuk kullanici bir dayiyi goturmustuk 2018 ekim ayi eline aldi cubuklari farkli bir kac yer gosterdi en son bir yer buldu tam gidicektin ve 4 lu cubuk tuttu sonra eline altini bakti yine gosterdi ve alan taramasini cikartti oda dondu noktaladi sonra bir kayaya bakti.ve dedi bu oda mezar isareti ve ben baktim hakiketen belli olmayan elle yapildigini anladim ve burada bir sey olduna kaanat getirdim ve kav ay sonra olcu cikarttim ve aldim olcuyu diger isaretten tuttum ve dedim bu cubuk ve alan taramanin yerine goturcekmi emin ol tam ustune bucuk.metrede almistim ve iyice inandim sonra bu uydu.meretine basladik 2019 da ))) ve degisik calismalar yapiyorum buyuk ozellikle emin olun o noktayi.veriyor arti bir yer daha veriyor orayi henuz noktalmadim ama resim aticam . Yani bir sekilde ufak da olsa dogrulugu var o ufak pay calismaya gore buyur. Bende inanmazdim ama sonrasi gordum ama zor olumsuz alanlarda bile goruntu veriyor is baska boyutlara cozmek arazi ve ekip bilgi beyin emek zaman isi sonuc olarak ekip ve ekipman malzeme ile ulasabilir kisiye gore .

kabakburgiba

Operatör
Uydudan alinan yukseklik z degeridir bu deger ile veri alinir. Bir makina mantigi ile aynidir calisma sekli aynidir eksikleri coktur yaniltabilit olmayan yerde bir sey gozukur. Evet uydunun ile bir sey bulunabilir yanliz ileri duzey kullanicilr icin gecerli . 100 20 ile alinan goruntuleri cozebilen ilerler. Cok zor bir is ama size sunu net soyleyebilirimki bulunur net . İster inan ister kadir inanir :): aksama bir foto aticam bakalim ne diyceksiniz .
@Ustam merhaba, nasılsın

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Ben sahtekar uyducu dolandirici savunmadim hic bir zaman onlarin cezasini Allah vericek . Kisaca sunu soylemek istiyorum . Cok yontem var coguda tutarsiz bu iste zaten insanlarda bir turlu yol alamiyorlar sikintilari cok. Simdi benim arazide bir isaretim var ve.ben bundan bir olcu cikarttim 30 ustu diyeyim.metre. ve daha once iyi bir xubuk kullanici bir dayiyi goturmustuk 2018 ekim ayi eline aldi cubuklari farkli bir kac yer gosterdi en son bir yer buldu tam gidicektin ve 4 lu cubuk tuttu sonra eline altini bakti yine gosterdi ve alan taramasini cikartti oda dondu noktaladi sonra bir kayaya bakti.ve dedi bu oda mezar isareti ve ben baktim hakiketen belli olmayan elle yapildigini anladim ve burada bir sey olduna kaanat getirdim ve kav ay sonra olcu cikarttim ve aldim olcuyu diger isaretten tuttum ve dedim bu cubuk ve alan taramanin yerine goturcekmi emin ol tam ustune bucuk.metrede almistim ve iyice inandim sonra bu uydu.meretine basladik 2019 da ))) ve degisik calismalar yapiyorum buyuk ozellikle emin olun o noktayi.veriyor arti bir yer daha veriyor orayi henuz noktalmadim ama resim aticam . Yani bir sekilde ufak da olsa dogrulugu var o ufak pay calismaya gore buyur. Bende inanmazdim ama sonrasi gordum ama zor olumsuz alanlarda bile goruntu veriyor is baska boyutlara cozmek arazi ve ekip bilgi beyin emek zaman isi sonuc olarak ekip ve ekipman malzeme ile ulasabilir kisiye gore .
Ustam selamlar yorumlarınız için teşekkürler.Konumuz.çubuk ve cihazlar değil.İnsanlar yol alamıyor demişsiniz yol alamamalarının sebebi olmayan birşeyin peşinde koşmak olabilirmi acaba ?

Uydu üzerinden belirli yapı kalıntılarını vs zaten görüntüleme mümkündür..Anlatmak ve ispat istediğim konu evdeki bilgisayarınızdan google maps açıp maps üzerinden almış olduğunuz görsel ile görselin içinde zemin altında bulunan mezarı odayı tüneli lahiti ve odaların içindeki objeleri çeşitli programlarla uydu üzerinden görebiliyormusunuz ?

Bize lazım olan konumuzun içerisinde aradığımız cevap uydu üzerinden çeşitli programlar ile zeminaltı görüntüleme yapılması ustam.Görsel destekli açıklamalar ve cevaplar daha sağlıklı olur.

Son düzenleme:

Siva

Bilgili Üye
Ustam selamlar yorumlarınız için teşekkürler.Konumuz.çubuk ve cihazlar değil.İnsanlar yol alamıyor demişsiniz yol alamamalarının sebebi olmayan birşeyin peşinde koşmak olabilirmi acaba ?

Uydu üzerinden belirli yapı kalıntılarını vs zaten görüntüleme mümkündür..Anlatmak ve ispat istediğim konu evdeki bilgisayarınızdan google maps açıp maps üzerinden almış olduğunuz görsel ile görselin içinde zemin altında bulunan mezarı odayı tüneli lahiti ve odaların içindeki objeleri çeşitli programlarla uydu üzerinden görebiliyormusunuz ?

Bize lazım olan konumuzun içerisinde aradığımız cevap uydu üzerinden çeşitli programlar ile zeminaltı görüntüleme yapılması ustam.Görsel destekli açıklamalar ve cevaplar daha sağlıklı olur.
Aleykum selam eyvallah ustam. İnsanlarin yol alamamasinin sebebi farkli yerin goruntusunu ciktida gormek buna bende dahilim. Simdi alinan yukseklik uydulara gore degisyor ucretsizi var ucretlisi var zaten alinan yukseklik elle dahi girsen sanal veri bile alabiliyorsun enlem ve boylamla adim.basinin yuksekligini bazen bende dusunuyorum sanalmi bu is ama o adim basinin verdigi yuksekliyi uydunun yuzeye dogru vurdugu an verdigi sayisal rakam burda yere ne kadar nufuz etti diyelim 50 santim yada 5 metre veyahut 10 santim burda uydunun verdigi yukseklik yere carpinca gozle gorulmeyen dalga boylarini yada orda cikan bir enerjinin yukseklige yansimasi ornek bir makina bile adim basi atarken dugmeye basip yere sinyal gondererek rakamsal z degeri aliyor simdi uyduda aynisini yapiyor rakamsal z degeri biz bunu deniz seviyesinden yukseklik olarak algiliyoruz ama uydu sana bunu kafasina gore vermiyor topraga bir sinyal gondriyor ve rakamsal veri olusuyor uyduda bir makina ve trilyonluk iste sikinti cok uzaktan algilamasi ne kadar dogru rakamsal yukseklik aldi dunyayi kendi kutlesinden buyukmu gordu yada kucukmu gordu bir suru sey var uydudan uyduya gore degisir bu dogruluklar. Bu isin surferle yapilmasida ayri bir deert . Aldigin goruntude metal olayi belirsiz belli olsa cok yol alinir . Zemin altimi diyelim ustumu diyelim yada yuzeye yansiyan manyetik alanin yukseklik verisine yansimasimi diyelim bir sekilde yansiyor ama diyorum zor bir is kolay degil duzgun bir ayari yok her ayara gore sekil.veriyor arazide teyit etmek sart . Bunu ben degil maden muhendisi harita muhendisi ve diger merak salan okumus insanlarimiz yapiyor ve onayliyor bu olaya birde burdan bakin bu okumus degerli abilerimiz kardeslerimiz neden ugrasiyor hic sordunuzmu . Ve isi cozen niceleri bu alemlerde yok yada sessiz konusmuyorlar.bilgi vermiyolar . Yani zor kisacasi ama isi bilen goturur guzel yerde. Resim atarim ama bi anlami yok bir sey ifade etmez inanmak lazim .tskler

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Aleykum selam eyvallah ustam. İnsanlarin yol alamamasinin sebebi farkli yerin goruntusunu ciktida gormek buna bende dahilim. Simdi alinan yukseklik uydulara gore degisyor ucretsizi var ucretlisi var zaten alinan yukseklik elle dahi girsen sanal veri bile alabiliyorsun enlem ve boylamla adim.basinin yuksekligini bazen bende dusunuyorum sanalmi bu is ama o adim basinin verdigi yuksekliyi uydunun yuzeye dogru vurdugu an verdigi sayisal rakam burda yere ne kadar nufuz etti diyelim 50 santim yada 5 metre veyahut 10 santim burda uydunun verdigi yukseklik yere carpinca gozle gorulmeyen dalga boylarini yada orda cikan bir enerjinin yukseklige yansimasi ornek bir makina bile adim basi atarken dugmeye basip yere sinyal gondererek rakamsal z degeri aliyor simdi uyduda aynisini yapiyor rakamsal z degeri biz bunu deniz seviyesinden yukseklik olarak algiliyoruz ama uydu sana bunu kafasina gore vermiyor topraga bir sinyal gondriyor ve rakamsal veri olusuyor uyduda bir makina ve trilyonluk iste sikinti cok uzaktan algilamasi ne kadar dogru rakamsal yukseklik aldi dunyayi kendi kutlesinden buyukmu gordu yada kucukmu gordu bir suru sey var uydudan uyduya gore degisir bu dogruluklar. Bu isin surferle yapilmasida ayri bir deert . Aldigin goruntude metal olayi belirsiz belli olsa cok yol alinir . Zemin altimi diyelim ustumu diyelim yada yuzeye yansiyan manyetik alanin yukseklik verisine yansimasimi diyelim bir sekilde yansiyor ama diyorum zor bir is kolay degil duzgun bir ayari yok her ayara gore sekil.veriyor arazide teyit etmek sart . Bunu ben degil maden muhendisi harita muhendisi ve diger merak salan okumus insanlarimiz yapiyor ve onayliyor bu olaya birde burdan bakin bu okumus degerli abilerimiz kardeslerimiz neden ugrasiyor hic sordunuzmu . Ve isi cozen niceleri bu alemlerde yok yada sessiz konusmuyorlar.bilgi vermiyolar . Yani zor kisacasi ama isi bilen goturur guzel yerde. Resim atarim ama bi anlami yok bir sey ifade etmez inanmak lazim .tskler
Ustam ben sistemin nasıl işlediğini çok iyi biliyorum.2 sene önce. x bir program aldım rus yazılım.Artı türkiyeye ait uydu veya google maps kullanmadım.Farklı ülkelere ait uydu ve bu uydu üzerinden istediğim verileri kullandım..Ücretli istediğim koordinat bilgilerini yurt dışından aldım.Denedim araştırdım 3D grafikleri kullandım arazi için ama yerin altını öyle görme falan yok yani.Sadece yüzeyde kalan yapı kalntılarını görebildik.Veya net bir şekilde tümülüsler höyükler.Bana yerin altı lazım.

Anlattıklarınız bana sadece hikaye gibi geliyor.Kesinlikle uydu üzerinden veri alma toprağın altını görme olayı yoktur..Yüzeysel cihaz destekli çalışma şart yerin altındakileri görmek için.Maden mühendisi prof. jeolog başta olmak üzere birçok insanlarla bu konu hakkında konuştum.Sonuç sıfır konuştukça ve daha fazla alanında uzman kişilerle bu muhabbeti yaptıkça komik duruma düştüm yani..Neden biliyormusunuz hepsinin verdiği cevap aynı.Yüzeysel cihaz desteği almadan yerin altındakileri göremessin oldu.

Veya size şöyle birşey söyleyebilirim bu işi ben yapıyorum uydu üzerinden verdiğin koordinatlarla istediğin bölgedeki yerin altında bulunan oda mezarları,tünelleri,ve bunların içindekileri sana gösteririm diyen kim varsa bu işin bedelini ödemeye hazırım..

Arkeolojik çalışmalarda bile yeraltı görüntü ve veri almak için yüzeysel cihaz desteği alıyorlar.Bu kişiler devlet kademesindeki kişiler gizli veya herkezin ulaşımına kapalı bu sisteme ulaşabilirler.
[ Böyle bir sistem varsa ] Neden uydu ile bu işleri çözmeyip her yıl milyonlarca parayı kazı çalışmaları için harcayıp 100 lerce kişiyle bu işleri yapıyorlar.Uydu ile anlattığınız gibi bu işler kolay olsa heryıl milyonlarca para devletin kasasında kalır.Yorumunuz için teşekkürler ama istediğim cevaplar değil.Teşekkürler iyi forumlar.​

Son düzenleme:

Lee

Aktif Üye
ya beyin bedava :) . Bu programın senin çektiğin resmin veya uydudan baktırıp aldığın görüntü yüzeysel olucak yani ev , boş arazi , tarla olucak resminde ee bunu bunu programa atıp,bu resmindeki yerin altını bana göster mi diyeceksin ? diyelim ki resmi attın bu bilgisayardaki surfer veya herhangi program bu resimdeki olan yere bana bu resmin altındakiler göster dedin ışınlanıp , analiz edip , geri bilgisayara gelip sana sonucu oda sayısı vs.. şurda altın şurda gümüş mü var diyecek var mı böyle yapay zeka ? :) böyle bişeyin olması için önce ışınlanma, ışınlandıktan sonra analiz edip , sonuçları sana sunması gerekir. düşünebilir bilgisayar yapay zekanın olması gerekir. ama bizim adamlar yapay değil sivri zekalı :) kim takılır oltaya diye yemi atıyorlar , ve bu kadar yazılanlardan sonra da o atmış olduğu oltaya illaki birileri takılıyor olasılıklar .100 kişden 1 kişi bile gelse oltaya o adama yetiyor.

Siva

Bilgili Üye
Sadece enlem boylam yukseklik degil hersey baska metodlarda var bundan baska.