Uydudan Yeraltı Görüntülenebilir mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kanije usta bunun la alakalı kısa bir eğitim videosu yayınlamıştı. Bu video ile bende işi az çok yapıyorum lakin yorumla kısmında eksikliklerim var fakat bakılan veriler ülkelerin paylaştığı genel verilerdir. Google dan alınan koordinatlar da 50-200 metre arası sapma oluyor. Bu işte net sonuç için Garmin Etrex 20 gps ile orada alan taraması yapıp o veriler işlendiği taktirde 3 metre sapma ile iyi sonuç alınır. Yoksa uydu çevirdir anten döndü gibi olaylar tamamen büyük şirketlerin yüksek meblalar karşılığı yaptığı işlerdir. Yada dünya çapında nam salmış bir hacker olmak lazım :)

Turko

Uzman
Devlet kanalında Şu anda, son gönderilen istihbarat amaçlı denilen uydu ile askeri amaçlı ve yeraltı görüntüleme işlemi yapılıyor. Yapan amcalar adam öldürüp hesap vermeyen mevkide amcalar. Gidin buraya bunu alın gelin tarzında konuşabilen istediği araziye istediği zaman girip işini gören hesap vermeyen mevkide insanlar. Son 2 yıldır Türkiye ve yakın çevresinin yeraltı haritası çıkarılıyor yakında her 5 km kareyi yeraltı maden işletme işi için kiraya verilecek. Koskoca uçak düşüyor bulamıyor lar diyen arkadaşlar olacaktır bu bulamadiklarini söyledikleri için biz bulunmadığını kabul görüyoruz . Dünya içinde yuvarlak dediler şahsen ben uzaya çıkıp görmedim ne derlerse onu kabul ediyoruz.

saftilki

Moderatör
Moderatör

burasının patika yolunuda buldum sayılır, yanılmıyorsam tabii,
kırmızı çizginin boylamında sur gibi kayalık var, ve o mavi yerde birçok kaynakla bakmama rağmen temel kalıntısı beliriyor,
ve artı tam o mavi yerdeki ağaçlar bodur kalmışlar

uydudan baktım yer duldum işte budur:3: öyle doğrudan yeraltını görüntüleme olayı şu an yokda belli başlı modelleme programları simulatörlerle arkilog'lar çok faydalanıyor,
ben o simulatörleri kullanamıyorum,

neydi defineciliğin altın kuralı ve 1. kural, araziyi iyi gözlemlemek iyi okumaktı,
yüzeysel olarak uydulardan faydalanmak şimdilik bu kadar kanımca,

bu resimde de 84 yılına dek eski bir yapıt, köyün yaşlıları biliyor ancak her kafadan bir ses çıkıyor, ne olduğu muamma, 85 yılı verilerinden bu yana tarla,
ancak 2. resimdeki yer, benim mıntıkam değil,

ya işte böyle uydu işi,

Son düzenleme:

jeolog

Co Admin
Co Admin

burasının patika yolunuda buldum sayılır, yanılmıyorsam tabii,
kırmızı çizginin boylamında sur gibi kayalık var, ve o mavi yerde birçok kaynakla bakmama rağmen temel kalıntısı beliriyor,
ve artı tam o mavi yerdeki ağaçlar bodur kalmışlar

uydudan baktım yer duldum işte budur:3: öyle doğrudan yeraltını görüntüleme olayı şu an yokda belli başlı modelleme programları simulatörlerle arkilog'lar çok faydalanıyor,
ben o simulatörleri kullanamıyorum,

neydi defineciliğin altın kuralı ve 1. kural, araziyi iyi gözlemlemek iyi okumaktı,
yüzeysel olarak uydulardan faydalanmak şimdilik bu kadar kanımca,

bu resimde de 84 yılına dek eski bir yapıt, köyün yaşlıları biliyor ancak her kafadan bir ses çıkıyor, ne olduğu muamma, 85 yılı verilerinden bu yana tarla,
ancak 2. resimdeki yer, benim mıntıkam değil,

ya işte böyle uydu işi,
Bu şekilde kullanım için uydular bize çok fayda sağlıyor, bitirme tezimi ben google maps test aşamasında iken bu görüntüleri kullanarak görsel bir şov (o dönem için geçerli malum kimse kullanmadığı için) şeklinde hazırlayıp sunmuştum. Uydu üzerinden topografya inceleyerek anomaliye rastladığınızı düşündüğünüz yerlere bakabilirsiniz. Gözünüzün alışması için de ülkemizde ya da dünyada, bilinen ve açığa çıkartılmış bir çok kalıntı ve kentleri inceleyip daha sonra gezip araştırabileceğinizi düşündüğünüz yerlerin uydu görüntülerini inceleyerek yakaladığınız yerlere gidip bakabilirsiniz. Yalnız 3-5m sapmalar mevcut oluyor bunun sebebi de çekilen uydu fotolarının birleştirilmesi sırasında meydana geliyor.

Ibrahım2

Bilgili Üye
Animasyon bunlar gerçekçi olalım ya yer altını goruntuleyecek çağda değiliz ilerde belki bulunur

CANADALI

Aktif Üye
Yani @CANADALI ustam sonuç itibarı ile uydu görüntüleme var mı yok mu?

Kardeşim uydu görüntüleme varmı diye soruyorsan konu açtım orda gözüküyor.
Ama şunu sormak istediğini var sayıyorum.Biz bir küp altını yada 1 kazan altını uydu ile bulabilirmiyiz dersen açıkça söylemek gerekirse zor derim.Uydular arkeolojik sit alanlarını mezar bölgelerini eski toprağa gömülü yerleri değişik arama metdoları ile yüzey şekillerine göre resimliyor.ama işte bir küp altını bulması için olduki bulacak diyelim mantıken işte verdiğim linkte adamlarda 14 adet uydu var misal ordan kiralayıp bana şu bölgede işte 500x500 metreyi net uydudan foto çekip verin desen acaba bulurmu yalan yok işte ben denemedim var desem yalan yok desem yalan.

Anca işte dediğim firma asıl uydu görüntüsü yapıyorya ora ile irtbat geçme yeri olduki geçtin yeri verdin adamlar baktı sanada detaylı orayı işledi verdi var dedi misal bu işlemide bedava yapacak halleri yok asıl mesele o görüntüyü fiyat bilmediğim için uçuk fiyat yazıyoruz. Misal 100.000 usd istediler çünkü özel sipariş iş yaptırıyorsun 5-10 bin usdye zannetmiyorum hadi 10.000 usd desen gene az para değil yaptırdın fos çıktı diyelim para ne oldu bir bardak soğuk iç olayı..

-Gelelim diğer sahte uyduculara yada çanak anten kullanıp uydu ya hükmediyoruz diyen vatandaşlara onlar zaten sanal alemde yaşadıkları için uydu görüntüsünün ne olduğunu bildiklerini sanmıyorum.
Helede maden petrol doğalgaz yada arkeolojide kullanılan uydu görüntüsünü bu zatlar google uydu sadece resim sanıyorlar işte orda zaten faka basıyorlar.
:207:

-Maden arkeoloji petrol doğalgaz gibi araştırmalarda adamlar normal senin dediğin görüntüleri değil infrared başta olmak üzere xray ve değişik olayları kullanıp onları işleyip işte sipariş edene rapor halinde veriyorlar.O işi isteyen maden petrol doğalgaz yada arkeoloji ekibide bilgileri alıp işine bakıyor ama iş gene neye geliyor o işin bedelini ödemeye.
:apologetic:

işine göre bence para isterler özet bu zamanında ben bir gerçek uydu fotoğrafı gördüm adamlar sipariş etmiş bir bölge gözünde canlandır resmen dağ gibi düşün uydu fotografı dağ etraf çevre ve dağ altında olan elmas madeni yerleri uzantıları vardı o resimde rengarenk 8-10 renk vardı.en az elams olan yer ile en yoğun yer resimde belirgindi.

-Yani şimdi google erath haritasını alıp burada define var he burada mezar var he burada ne var ordada havagazı var denecek olay değil…

-Zamanı gelincede açtığım konuda asıl uydu görüntüsü atar foto bu işte burada maden varmış deriz ama onuda iyice araştımak lazım.

-Not yalan yok dolay yok ben uyduya hükmetmiyorum yani uyduya giriş şifrem yok inanın dünyada kimsedede yoktur var diyeninide alnını karışlarım.Anca işte örnek linkteki şirket görünen hizmet veriyor yoksa bende var diyen yalan der.
Çünkü uyduya giren herkesin şifresi kendine özel olur ve kayıt altında olur ve uyduya yaptıracağı işte kayıt altında olur.ve işlemi şirket yönetimi yada devlet uydusu diyelim cia yada nsa yada rus gizli servis uydusu adam ordan ne iş yapsa adama sormazlarmı lan sen ne mok yedinde buraları uyduya tarattın diye..
:zuhaha::zuhaha:

hal böyle olunca elin israildeki benjamini uyduya girecek senin buraları tarayacak ve bizim mehmete verecek şurda 1 ton altın var şurda 5 adet lahit mezar var diyecek he yav he he diyip geçiştiricen bunlarıda bizim buradaki sanal uyducuları tanıyacak ve adamlar işi gücü yok buradan forumlardan millete iş yapıp para kazanacak.işte buna çok gülerim…
:zuhaha::zuhaha:
O teknolji elinde olan zaten merak etmeyin size bana ona şuna ihtiyacı yok adam görüyor biliyor işine göre geleni yapıyor özet bu…..

CANADALI

Aktif Üye
Ben @kanijeli ustama kendi yerimin koordinatını verdim birşey varsa onu bulurum demişti akabinde bir süre sonra dönüş yaptı senin orda hiçbirşey yok 2 tane kuyu var site içinde onlarda dedi bir hoca kuyudan bahsetmişti bu sebeple kuyular nerde koordinat alabilirmiyim dedim vermedi google koordinatı 3x50 mt yanılabilir dedi gps ile taranması gerek bunlarda maddi güç isteyen işler bu güçte ne sende var nede bende var dedi.Durumum şükür bozuk bu aralar bunu anlatmıştım ustama maddi gücüm olmadığını biliyordu neyse.İlk tarama için herhangi bir görüntü de vermedi kuyu koordinatıda vermedi yani bu benim uydu konusunda birebir yaşadığım başımdan geçen olay net söylemek gerekirse koordinatı verdiğimle kaldım ve bir sonuç elde edemedim oysa ustam çok iddialı idi.
Sana koordinat nasıl verecek kardeş.Adam bizzat uyduya girdide gördümüki sanıyorsun.İşte google erath renk değiştirip iş yapıyorlar gerçek uydu görüntüsü istiyorsan site linki verdim gir siteyi türkçeye çevir kendin araştır ama sözde çanak antenle iş yapanlardan medet umma..

kanije

Bilgili Üye
öncelikle kimseye birşey açıklama ve ispatlama yükümlülüğüm yok.
bu sitede sayısız arkadaşa yardım ettim.yardım edince iyi etmeyince kötü oluyor.bu sebepten ötürü kimse bana yazmasın.yardım da istemesin.
ben kendisine son derece alakalı davrandım ve yardım ettim.
ben kimseden ne bir menfaat sağladım nede birşey talep ettim.siteden bazı arkadaşlara makinamı bile gonderdim ve yer verdim.

kendisinin yeri samanlıkta iğne aramaktan daha beter.dedim ki kendisine,iki tane kuyu dışında birşey görünmüyor.kuyularda site içerisinde.büyük ihtimallede sitenin kuyuları.

ne diyeyim arkadaşa,git sitenin içine eş mi diyeyim?

konuyu bilmeden yanlış yapmış,yamuk yapmış vb gibi ithamlarda bulunmayalım.
bildiğimin zekatının zekatını veremeyecek adamlarla da kıyaslanmak istemem.

türkiyenin sayılı projelerinde haritalama yapıyorum.yaptım.

konu benim için kapanmıştır.

AmoRe

Aktif Üye
kanije siz bana alakalı davranmadınız yardımcı olmadınız demedimki neden bu tepki benim yazdıklarımda yanlış bişey varmı peki?Ben size kötü dedimmi?Başımdan geçeni olduğu gibi konuyla alakalı olduğu için örnek verdim.Samanlıkta iğne aramak olduğunu en başta biliyordunuz size herşeyi anlattım değilmi?Peki bana dedinizmiki amore biz bu işe başlamayalım bulunmaz bu, hayır demediniz varsa ben bulurum dediniz.Ayrıca minimum 20-30 kilo sarıdan bahsediyoruzki birçok yerde çıkacak mevladan fazla bir mevladır bu uydu illa tonlarımı buluyor ozaman hayır öyleyse neden dediğim gibi en başta biz neden baktık onuda anlamadım.Menfaat istemediniz doğrudur.Ama sonuç sizin dediğiniz gibi varsa ben bulurum şeklinde olmadı malesef.Ve bende yerimi paylaştığımla kaldım.Ne bir eksik ne bir fazla.

kanije

Bilgili Üye
ben sana bulurum demedim.varsa bulurum dedim.
baktığım grafiklerde görünmüyor dedim.

ben sana olmayan birşey için nasıl yalan konuşayım.yada seni ümide sürükleyeyim.

sen şartlanmışsın elinle gömmüş gibi ve hala iddaa ediyorsun olduğuna.

o zaman makina bulucaksın bakacaksın.

Son düzenleme:

saftilki

Moderatör
Moderatör
ya var ya şu ramazan ayında boşu boşuna birbirinizi kırıyorsunuz,
vardı yoktu derken,

şuan varmı yokmu tartışamam, emin olmadan eminmiş gibi konuşamam yalnız şunu iyi bilelim, biz sivil toplumla paylaşmazlar tartışmasız,
amma velakin bizim gençliği asla hafife almayınız,
bir akrabam vardı rahmetli oldu 2 yıl önce,
çocuk zevk için bile rus ordusunun resmii web sitesini hackledi, sırada israil vardı ama vade dolmuş ne yazıkki,

şimdi uydularını hacklesek bile uydunun donanımsal özelliği yoksa ne yapacanki? elinden ne gelir,

çok çok canlı izlersin geleni geçeni,
belki bir ay sonra belki daha yakın yeni uydular yola çıkacak, çok daha gelişmiş sensörleri ile hizmet verecekler,
ama o hizmetler yine bize ulaşmayacaktır, lakin katkısı olacaktır

sakat yerlerede girmeyin sakın ha, benim 3. duruşma yapılacak bilişim siber suçlardan, davacı abd nasıl oluyorsa bunuda gödük yani,

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaşlar en basitinden bir örnek insanın içini gösteren kamera varmı ? Bazılarına göre imkansız olması onun olmaması demek değildir. Bilmediğimiz şeyleri inkar etmek çok kolay olduğundan direkt yalanlamayı insan evladı olarak kabullenmiş durumdayız. Araştırmak veya öğrenmeye çalışmak istesek bu işlerin olabileceğini mantık çerçevesinde zaten görürüz. Bu yüzden artık birileri imkansız veya yapılamaz dediğinde direkt buna inanmaktansa kendi gerçeklerinizi araştırmayı seçiniz. Başkalarının sizleri kendi körlükleriyle kör etmessine müsade etmeyiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...