Üyeler ve Yönetimdeki Arkadaşlara

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Sana ana avrat söveyim mi ?yoksa adam olup yorumunu duzeltecek misin ? Şu uslubunuzu düzeltin cok gerildim . bunu bide yüzüme söyleseydın o zaman görürdün karakterin kimde oldugunu !
Konu;
Siyasi tartismaya donduyse,
Tartismalar basladiysa
Kalpler kiriliyorsa
Amacindan uzaklasmissa
Vb.site kurallari disina cikilan her konu kilitlenir.
Bunun icin komisyon kurup onay alinmasina gerek yoktur.

Senin edeb disi yukarida yazdiklarin da bu isin delilidir. Size yazilanlar ve sizin yazdiklariniz ortada. Soylediginiz sozlerin ya farkinda degilsin yada bir algi olusturmanin derdindesin.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 ustam;
@Kafkaslı ustaya yapılan edepsizliği ben affetmek istemiyorum. Ya siz?
Bu dunya enteresan bir dunya.
@Kafkaslı hocamizin imtihani olmus bu kişi.
Ebu cehil gibi adabdan yoksun olanlara yapilacak en guzel ahlaki hocam gostermiş.

Bu tiplere fazla takilip zaman harcamaya gerek yok. Zaman zaman gelip, bu tarzda yazanlar hep olacaktir. Bu kisilere kardasim diyemeyiz, bizim kardaslarimiz boyle hakaret ve tehdit yazmazlar.

Burasi hastane degil, bizlerde doktor degiliz. Kapiyi kapatacagiz iceri girmeyecekler. Gitsinler tedavi olup gelsinler.

Kazan kulpundan
Adam sözunden tutulur.

120 bin peygamber gelmiş,
Hepisi de guzel ahlak icin gayret etmisler.

Biz;
Edeb Yâ Hû
tablosunun altinda buyuyen bir milletiz. Edeb, unutmamamiz gereken bir sorumlulugumuz. Unutmayalim diye bu tablo hep duvarlarimizda bize ikazci olmustur.

Edeb bir tâç imiş
Nuru Huda'dan.
Giy ol taci
Kurtul beladan.

Kim ne yapsa kendine yapiyor
Kendi heybesini dolduruyor.
Allah cc bize merhamet etsin.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu dunya enteresan bir dunya.
@Kafkaslı hocamizin imtihani olmus bu kişi.
Ebu cehil gibi adabdan yoksun olanlara yapilacak en guzel ahlaki hocam gostermiş.

Bu tiplere fazla takilip zaman harcamaya gerek yok. Zaman zaman gelip, bu tarzda yazanlar hep olacaktir. Bu kisilere kardasim diyemeyiz, bizim kardaslarimiz boyle hakaret ve tehdit yazmazlar.

Burasi hastane degil, bizlerde doktor degiliz. Kapiyi kapatacagiz iceri girmeyecekler. Gitsinler tedavi olup gelsinler.

Kazan kulpundan
Adam sözunden tutulur.

120 bin peygamber gelmiş,
Hepisi de guzel ahlak icin gayret etmisler.

Biz;
Edeb Yâ Hû
tablosunun altinda buyuyen bir milletiz. Edeb, unutmamamiz gereken bir sorumlulugumuz. Unutmayalim diye bu tablo hep duvarlarimizda bize ikazci olmustur.

Edeb bir tâç imiş
Nuru Huda'dan.
Giy ol taci
Kurtul beladan.

Kim ne yapsa kendine yapiyor
Kendi heybesini dolduruyor.
Allah cc bize merhamet etsin.
Ne güzel özetlemişsin üstadim değerli dostum
Sagol gönlu güzel insan ALLAH CC senden razi olsun inşallah

Helios

Member
Ben 4 senelik hesabi hicbir kufur ve hakaret etmedigi halde usulsuzce,haksizca engellenen erhan48 hesabinin sahibiyim.yorumlara baktigimda benim hakarete ugradigim su götürmez bir gercek.bu haksızlık düzeltılene kadar emeği gecenlere hakkımı helal etmıyorum.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Ben 4 senelik hesabi hicbir kufur ve hakaret etmedigi halde usulsuzce,haksizca engellenen erhan48 hesabinin sahibiyim.yorumlara baktigimda benim hakarete ugradigim su götürmez bir gercek.bu haksızlık düzeltılene kadar emeği gecenlere hakkımı helal etmıyorum.
15 Haziran 2020'de 10 gun sureli erisim engeli almissiniz, fakat devaminda "Sana ana avrat söveyim mi ?yoksa adam olup yorumunu duzeltecek misin ?" diye mevzuya devam etmissiniz. Engeliniz kalici olarak degistirilmis. Hak ve helallik bir durum gorunmuyor.

Helios

Member
15 Haziran 2020'de 10 gun sureli erisim engeli almissiniz, fakat devaminda "Sana ana avrat söveyim mi ?yoksa adam olup yorumunu duzeltecek misin ?" diye mevzuya devam etmissiniz. Engeliniz kalici olarak degistirilmis. Hak ve helallik bir durum gorunmuyor.
Pekı bu uyarı barındıran yorumum hangı kavgaya ve tartısmaya teşvik edici yoruma ithafen yazılmış gördün mü ?ki zaten kufur bile etmemişim .sadece bana yazılan hakaret içeren yorum ve yorum sahıbını uyarmısım.hakaretı baslatan baskası engellenen ben.bu yuzden engellemede emegı gecenler hakkıma girmiştir.bende bu sıte de yorum yapıp konu actım.azda olsa uyelere emegım ,yararım olmuştur.

Ledun

Bilgili Üye
Pekı bu uyarı barındıran yorumum hangı kavgaya ve tartısmaya teşvik edici yoruma ithafen yazılmış gördün mü ?ki zaten kufur bile etmemişim .sadece bana yazılan hakaret içeren yorum ve yorum sahıbını uyarmısım.hakaretı baslatan baskası engellenen ben.bu yuzden engellemede emegı gecenler hakkıma girmiştir.bende bu sıte de yorum yapıp konu actım.azda olsa uyelere emegım ,yararım olmuştur.
Hepimize güzel bir kıssa yazayum:
Bilge adama genç gelir.
Mutlu olmanın çaresi nedir? Diye sorar.
Bilge adam:
Cahillerden uzaklaş yeter, der.
Bunun üzerine o genç:
Sadece cahillerden uzaklaşmakla mutlu olmak mümkün olamaz deyince,
Bilge adam:
Haklisin Evlâdım, der.

Ben, ben, ben diyenlerin hepsi güzel ahlaktan mahrum kaldı.
Allahu Tealadan af isteyen kul
Başka birisini affetmekten imtina ediyorsa, davasını sürdürmekten geri kalmıyorsa, Firavunun yolunda gidiyor demektir. Bunu anlayanlar kurtulur. Anlamayanlar helâk olur.
Merhametsiz olana
Merhamet edilmeyeceği
İlahi bir kaidedir.
Allah cc cümlemize hikmet sahibi olmayı nasip eylesin, amin.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Ben size neden kalici engel aldiginizi belirttim. Eger engelinizin kalkmasini istiyorsaniz bunu talep etmeniz yeterlidir, uygun gorulurse zaten engel kaldirilir. Fakat siz helallik ile mevzuyu vuruyorsunuz. Bilemedim. Ustte belirttigim cumleniz, bana veya bir baska yoneticiye olsaydi karsilikli bir tartismada oldugunuzu dusunurdum, fakat siz bu cumleyi @Kafkaslı ustamiza sarfetmissiniz ki hak hukuk ve helallik konularinda kendisi ince eler sık dokur. Bence once özür dilemeniz ardindan da engelinizin kaldirilmasini kendisinden talep edebilirsiniz.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Ben bu konunun kaynağına kadar okudum. Hiç bir admin yada mod kendi canı istediği için hiç bir konuyu kilitlemez yada kimseyi zevk için yada kendi egosunu tatmin etmek için banlamaz.
Size gelince
Helios
Yada eski niki ile erhan 48 diyelim. Hakikaten o sözleri kime sarf etseniz sizi kim olursa olsun bende dahil banlar idim. Ben hiç bir kimseyi daha önce banlamadım. Bu gerçeği önce kabullen. Size ustamız ağır bir hakaret de bulunmamış af edersiniz onurunuzu incitecek bir söz de bulunmamış. Aksine siz o tehdit vari ve kötü sözleri kullanmışsınız. O sözleri buraya kopyalamak bile ayıbıma gitti doğrusu. Ayrıca Define sitelerinde yorum yapan ustaların özelliklerini ve sanal değil de gerçek dünyaları hakkında bir bilginiz varmı. Siz bir anlık öfke ile ustamızı tanımadan ön yargılı davranmışsınız. Gerçekten yakışık almamış söyledikleriniz.

Bilmiyorum yaşınız kaç belki benden büyük belkide küçüksünüz. Ben 61 yaşındayım. Eğer sizden büyük isem size bir büyüğünüzün tavsiyesi olarak dinleyin sözlerimi lütfen.
Sakın ha size bir ağır itham olarak algılamayın dediklerimi.
Bende mod olduğum halde ban yedim. Ama şöyle düşününce evet benim de kusurum var idi.
Önce iğneyi kendimize sonra çuvaldızı başkasına. Biz müslümanlar nefsimize hakim olmalıyız. Biliyorsunuzki en büyük savaş nefsimiz ile yapılan savaşdır. Nefisleri asla öldüremeyiz sadece islah edebiliriz. Ve görüyorum ki sizde nefsinize uyarak değerli bir din kardeşinizi incitmişsiniz. Kafkaslı ustamız kinci bir insan değildir. Af etmenin yüce ALLAH cc ye ait olduğunu bizlerden daha iyi bilir.
Sadece kırılan kalbini almak yeterlidir. Ben onun güzel gönlünün ve terbiyesi altında olan nefsinin ona galip gelmeyeceğini çok iyi bilirim. Biz din kardeşleri olarak karşılıklı hoş görü ile bir birimize yaklaşalım hele. Ne demişler denizler durulmaz dalgalnmadan değilmi. Yapacağınız tek şey o kırılan kalbi almakdır. Hepsi bu . Sabır ile koruk helva olurmuş. Sizlerde bizlerde birer beşeriz tabikide gün gelir şaşarız. Lakin doğruyu görüp o yöne gitmeyide biliriz. Yüce ALLAH cc cümlemizi hidayete eriştirsin. Onun katında makbul kullardan eylesin cümlemizi. Yüce ALLAHA emanet olunuz cümleten herkese saygılar sevgiler