yardım ve öneri

Mansur

Member
@BulursamKader25 ,@Trakyalı81 ve sitede ki değerli Ustalarım.
Çubuklar ile 4x5 ebatında bir oda buldum. derinlik 4m. duvarlar 50cm. içinde birbirine yakın iki noktada altin sinyali alıyorum.sinyalin biri ayrıca bir boşluğun içinde. fakat altının sinyal verdiği yerde olmayacağı ile ilgili yazilariniz beni cidden düşündürüyor. oda olduğundan Allahu alem %99 eminim. fakat sinyal için kafam karıştı, başka metal tesbiti de yok.
ne yapmamı önerirsiniz?
(Not: Bu oda ve bilgiler Farklı çubuklar ile farklı zamanlarda defalarca teyit edildi. Ayrıca odadan uzaklastigimda sadece boşluk sinyali alıyorum, metal görmüyor, sadece odanın içine girdiğimde altin sinyali alıyorum.) Değerli yorumlarınızı bekliyorum inşaallah. .

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Çubuklar ile 4x5 ebatında bir oda buldum. derinlik 4m. duvarlar 50cm. içinde birbirine yakın iki noktada altin sinyali alıyorum.sinyalin biri ayrıca bir boşluğun içinde. fakat altının sinyal verdiği yerde olmayacağı ile ilgili yazilariniz beni cidden düşündürüyor. oda olduğundan Allahu alem %99 eminim. fakat sinyal için kafam karıştı, başka metal tesbiti de yok.
ne yapmamı önerirsiniz?
(Not: Bu oda ve bilgiler Farklı çubuklar ile farklı zamanlarda defalarca teyit edildi. Ayrıca odadan uzaklastigimda sadece boşluk sinyali alıyorum, metal görmüyor, sadece odanın içine girdiğimde altin sinyali alıyorum.) Değerli yorumlarınızı bekliyorum inşaallah. .
Sinyal aldığın yere mudahale işlem yap bakalim ne kaybedersin mübarek

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
%99 emin olduğum her yere şahsen işlem yaparım.
Yalın cubuk ile sarikiz olan yerde hiçbir zaman boşluğun sinyalini alamadım. Eksiklik bende olabilir.
Rast gelsin..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Olculer normalin disinda.
Eger bu olcude ve duvar kalinliginda burada oda varsa, yaninda en az buna yakin 2 oda daha olmali. Yek basina boyle bir yapi olmaz.
Yaninda baska odalar var mi?
Yoksa tespitinizde hatalar var demektir.

Altin sinyali de mineralin sinyalidir.
Altin yoktur oda da.
Boslugu netlestirin, metale bakmadan.

Mansur

Member
Olculer normalin disinda.
Eger bu olcude ve duvar kalinliginda burada oda varsa, yaninda en az buna yakin 2 oda daha olmali. Yek basina boyle bir yapi olmaz.
Yaninda baska odalar var mi?
Yoksa tespitinizde hatalar var demektir.

Altin sinyali de mineralin sinyalidir.
Altin yoktur oda da.
Boslugu netlestirin, metale bakmadan.
Değerli Ustam, bu oda yi net teyit edebiliyorum, odanın arka tarafında başka bir oda ihtimali var ancak orayı neyapsam netlestiremiyorum. Çubuklar ikinci,belki üçüncü odada kontrolden çıkıyor. içine girdiğimde çubuklar direk birinci odaya dönüyor.

hagayret74

Member
ne yapmamı önerirsiniz?
Ustam slm aleyküm peki odanın etrafında dolgu var mıdır işareteni aldın mı?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Değerli Ustam, bu oda yi net teyit edebiliyorum, odanın arka tarafında başka bir oda ihtimali var ancak orayı neyapsam netlestiremiyorum. Çubuklar ikinci,belki üçüncü odada kontrolden çıkıyor. içine girdiğimde çubuklar direk birinci odaya dönüyor.
Net ve en az masrafli yontem;
Buraya karot atilip tespit dogru mu bakmak lazim. En gec yarim saatte anlasilir.

Mansur

Member
%99 emin olduğum her yere şahsen işlem yaparım.
Yalın cubuk ile sarikiz olan yerde hiçbir zaman boşluğun sinyalini alamadım. Eksiklik bende olabilir.
Rast gelsin..
Estağfirullah Ustam, görüşleriniz benim için çok değerlidir. Tamda bu noktada sizi teyid eden bir bilgiyi açıklamak istiyorum. bulunduğu gibi kapağı açıldıktan sonra (bazı nedenlerden dolayi) işlem yapılmadan terk edilen bir zemin altı oda biliyorum. ve orada sarı olduğuna kesin inanılıyor.ama müdahale edilemiyor. inanirmisiniz odanın etrafında ve üstünde dolaşıyorum çubuklar boşluk göstermiyor. bundan dolayı şimdi icinde sarı sinyali aldigim odadan da şüpheye düşüyorum...