Yilan isareti ve odasi

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
@Emre48 .Ekli dosyayı görüntüle 261661Ekli dosyayı görüntüle 261661

Sevgili kardeşim bende bu resmi inceledim ve bunun bir yılan motifi olduğu kanısındayım .Tabiki bu benim görüşüm. Diğer kardeşlerimizin fikirlerinede saygı duyarım. Şimdi Yılan bildiğiniz gibi yer altı ile ilgilidir . Yani bize yer altındakinden bahseder bu bir kapalı mağara bir in yığmalar yada mezarlar olabilir.
Yılan kilise mensubudur. Sen şimdi biraz bu işaretin çevresini anlatki konuyu ona göre yorumlayalım Bu işaretin yakınında ne var kilisemi değirmenmi Eski maşatlıkmı Çeşmeyemi kuyuyamı yakın Kilise yolu üstündemi bu yılan bunun yakınında sergen kayalık varmı.. Eski kuru duvarıma gider . Burada güneşleniyor ise Deliği yakınındamı. Eski kaleye mi bakar. Sonra bu işaretin üstüne bir ip koy. Aynı onun gibi . O ipi ölç öyle baktığı yönde çıkan santme göre adımla ne var bak. Yılan bir şeyi koruma altına almış bunu bulmak gerek. Çevredeki bu yılan şekli yapan dereyi ve yolu ara.

Emre48

Yeni Üye
@Emre48 .Ekli dosyayı görüntüle 261661Ekli dosyayı görüntüle 261661

Sevgili kardeşim bende bu resmi inceledim ve bunun bir yılan motifi olduğu kanısındayım .Tabiki bu benim görüşüm. Diğer kardeşlerimizin fikirlerinede saygı duyarım. Şimdi Yılan bildiğiniz gibi yer altı ile ilgilidir . Yani bize yer altındakinden bahseder bu bir kapalı mağara bir in yığmalar yada mezarlar olabilir.
Yılan kilise mensubudur. Sen şimdi biraz bu işaretin çevresini anlatki konuyu ona göre yorumlayalım Bu işaretin yakınında ne var kilisemi değirmenmi Eski maşatlıkmı Çeşmeyemi kuyuyamı yakın Kilise yolu üstündemi bu yılan bunun yakınında sergen kayalık varmı.. Eski kuru duvarıma gider . Burada güneşleniyor ise Deliği yakınındamı. Eski kaleye mi bakar. Sonra bu işaretin üstüne bir ip koy. Aynı onun gibi . O ipi ölç öyle baktığı yönde çıkan santme göre adımla ne var bak. Yılan bir şeyi koruma altına almış bunu bulmak gerek. Çevredeki bu yılan şekli yapan dereyi ve yolu ara.
Abi güzel yorumunuz için teşekkür ederim, ben mugla fethiyede oturuyorum bu isaretin bulunduğu yerde merkeze yakın dağa doğru çıkarken manzarada. Kayanın yüzü doğuya bakıyor güney doğu tarafında 70 mt ilerisinde 2 dere birleşiyor. Bati tarafında kaya mezarlari ve yığma lar mecvut eski lidya filan çoğu yaşantının bulunduğu bir yer . Cubuk ile boşluk testi yaptım yilanin baktığı yönde oda gösteriyor 4 mt kadar uzunlamasına. Ve kuyruğu fotoğrafta tam net belli olmuyor ama gözle görünen de kuyruğunda kesik var ucu gözükmüyor ve kuyruk tarafının uç kısmı tunel gibi daralip toprağın altina gidiyor. Bu fotoğrafı 3.4 ay önce çektim aklıma gelmemişti paylaşmak, yoksa bayaga bi fotograf cekerdim]

Bu kaya kırılmış başkası gelip malı alamassın diye sen bau kayaya yakın değilde kaya çevresinde 500 mt karelik alanda araştırmanı yap

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
@kaynak ..

Sevgili ustam merhaba .
Özür dilerim amma ben sizin yorumlarınıza her hangi bir atıfta bulunuyormuyum.
((((Çizgi eklemeyelim inşallah))) demişsiniz .Sevgili ustam ben gördüğüme bakarım konu sahibi kardeşimizin taktirine kalmış. Kimseyede şurasını şöyle yap burayı böyle kz demem. Niçin böyle bir şeye gereksinim hissettiğinizi anlayamadım doğrusu sevgili ustam. Belki siz çok büyük bir işaret çözücü olabilirsiniz yada ölçümlerden çok iyi anlayabilirsiniz. Lakin önce kimseyi kırmamayı düşünmelisiniz. Ben bir konu hakkında kafama göre yorum yapmam. Yılların birikimi ile hareket ederim. Ha diyebilirsiniz her şeyi bilirmisin tabiki bilemem. Bizim yaptığımız sadece bir yorum ve tahmin. Orada o işi yapan kişi yada kişler ile beraber değildik. Bir şey gizleyen kişinin öz düşüncesini bilemeyiz. O onu yapan kişinin planıdır ve tabiki buyrun işte aradığın burada demez. Belkide af edersin çok Küfür yediğim de oluyordur . Neden der iseniz yanlış yönlendirme yapınca. Tabiki inanın hiç kimseyi ben şahsım adına boş yere uğraştırmak istemem Bunun vebaline giremem. Ancak bir kişiyi yönlendiririm aradığım bir ip ucu bulur isem ozaman tamam işte burası derim oda kesin olacak diye bir şey yok. Yer kesindir lakin atı alan üsküdarı geçmiş olabilir. Bu yüzdendirki size kırıldım. Halbuki benim az çok yorumlarımdan kişiliğimi çözmeniz gerekli. Gerek yaşım itibarı ile gerk ise insanlara olan yaklaşımım ile beni anlamanız lazım. Şimdi yine soruyorum Niçin böyle bir şey belirttiniz?? Eğer sizden büyük isem bir ağabeyin gibi soruyorum çünki ben hepinizi bir kardeş im gibi görüyorum. Benim yaşım 60. Sizi kıracak bir şeymi yaptım. Ben bu resmi öyle yorumladım bumu hatam.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Mrh

Kim olursa olsun aynı tepkimi bir şekil verirdim.
Var olan bir çizgi ( işaret/sembol ) istediğiniz gibi yorum yapabilirsiniz.
Buna kimse müdehal etmez.
Olmayan bir cizgiyi yorumun içine katarak bu budur dediğiniz zaman ben kendimden şüphe ederim
Neden?

Buraya üye olan arkadaşlar zevk olsun diye olmazlar.
Bir umuttur deyip araştırma yaparlar.
Eksik kalan taraflarında varsa araştırır soruştururlar.
Yorumcular ise" ben istediğim gibi yaparım / yazarım" derken karşındaki kişide düşünmek zorundadır.

Örneğin: Oda var denildiği zaman vatandaşda oraya bodoslama dalsa ve istenmeyen sonuçlara gebe kalsa "odada yoksa"
Sorumluluk bilinci önemli olsa gerek.

Makina Teknikerlik zamanımda usta bana tokat attı:)
İçten içe ona kızdım hatta şiddet düşündüydüm.
Taki birgün parmağımı makinaya kaptırana denk.
O zaman jeton düştü.
Kıssadan hisse.

Biz size ne tokat attık nede saygısızlık ettik.

İyi görelim iyi düşünelim yorumlarımıza özen katalım.
Yarın bende olmayan biz cizgiye yorum yaparsam sizde aynı uyarı bana yaparsınız sıkıntı yok.

Bak sevgili Moderötörüm sizin ile ağız dalaşına girecek değilim o çizgiyi oraya bende eklemedim sadece benim gördüğümü yansıttım.
(((((
Makina Teknikerlik zamanımda usta bana tokat attı:)
İçten içe ona kızdım hatta şiddet düşündüydüm.
Taki birgün parmağımı makinaya kaptırana denk.
O zaman jeton düştü.)))))

Bu kısas yakışık almamış ustam.
Ben ders verilecek birisi değilim. Ben bu hayattan gereken dersleri çok iyi aldım ve alamya devam ediyorum

Bak bende sana bir kıssadan mesaj vereyim .
İki küçük çocuk camiye namaz kılmaya gitmişler tam abdest alacakları sırada bakmışlarki yaşlı bir amca yanlış abdest alıyor. Amma adama gidipte yanlış abdest alıyorsun diyememişler ve bunun bir yolunu düşünmüşler bulmuşlar. Amcaya amca biz abdest almayı yeni öğreniyoruz şurada bir abdest alalımda nerede hata yapıyor isek sen bize söyle demişler güzelce abdestlerini almışlar. Onları seyreden ihtiyar yaptığı yanlışı görmüş ve gençlere Allah razı olsun bana yanlışımı gösterdiniz diye duacı olmuş .İşte sevgili kaynak ustam her şeyin bir uslubu vardır.
Sizde lütfen kırıcı olmayın . Ne demiş aşık yunus emre ...Cennet mekan

"Bir kez gönül yıktın ise,
Bu kıldığın namaz değil.
Yetmiş iki millet dahi,
Elin, yüzün yumaz değil."

Evet sevgili ustam buradaki yazdığım sözler sizi inşallah kırmaz. Eğer sizi kırdım ise şimdiden özür dilerim . Çünki insanları üzmeyi kırmayı sevmeyen biryimdir. Hakkınız var ise helal edin. Böyle durumlar beni gerçekten üzüyor

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Merhaba ustalar ,
Esas olan "konu sahibi" arkadaşın konusunun dağılmaması ve ona yardımcı olabilmek esastır.
Lütfen olması gerekeni sağlayalım.
Ben ikinizden de küçüğüm .
Demek ki ikinize de nazım geçer.

Bilindiği üzere tecrübeli/ tecrübesi, doğru/ yanlış herkes istediği yorumu yapar ve bu kişiyi bağlar. Konu sahibi kale alır almaz onun bileceği iştir.
Daha ötesi de bir başka kişiyi bağlamamalıdır.
Hoş sohbetler ..

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ne işareti usta sizce kafası gözü var kuyruguda oyugun icine dogru
Kalenin konumu belki kuzeydoğu gibimi, iki suyun birleştiği dediğiniz, biri çeşme pınarmı, altta şelale yapıyorsa orada biraz geniş oyma olmalı. Patika yol işaretin az önündenmi geçer, güney doğuya yönelirsen seni hafif tümsekli bir yeremi götürür, orada yapı kalıntıları varmı,ilaretin yanında durursanız aşşağıda ana dere görünmezmi. Bunlara cevap verebilirseniz işaretin belirsizliğide ortadan kalmış olur. Selametle kal

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Alani, Fotograflama Nasil Olmali konusunu okuyarak, guzelce resimleyiniz.
Buldum dedigin oda ve tuneli de foto uzerinde guzelce ciziniz.
Birde, yilani guzelce yikayin, golgeyi nazari dikkate alarak kurumaya yakin fotograflayiniz. Murc izleri vardir saginda veya solunda bunlari da gormemiz lazim. Gerisi kolay insallah..

yuans

Aktif Üye
Beyler bırakın şu benzetmeleri, gökyüzündeki bulutlarda deve, aslan hatta yazıların yazdığını görenler var.
Azıcık iyi bakın lütfen, bildiğiniz Yağ sıkma taşı ya da su çıkartma taşı. Taşı birisi devirmiş altında birşey var diye.

Oda konusuna gelince, odayı gösteren gerçek bir işaretin olması gerekir. Yoksa ülkemizin her yeri köstebek yuvası.

Selametle..