Yuvarlak oyma kare oyma yontma

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Kimse üstüne alınmasın .
Mezar işaretinde ölçüdür , metredir, adımdır hepsi hikaye .
Sevilen bir insan ölür , defnedilir (medeniyetin ölü gömme gelenekleri) ve sunu çanağı yapılır .Çanağın hikayesi mezarı ziyarete gelen kimseler tarafından meftaya şükran sunmak.Mantıken mezar için açılan sunağın mezarın kaç adım sonra olacağı , hangi tarafta olacağı tamamen defineci uydurmasıdır .İçinde murç izinin olması mezarın o yönde olması , kavisli olması mezarın o yönde olması gibi hurafeler tamamen uydurmadır ..Adam o çanağı yaparken sana neden mezarın nerde oldugunu belirtsin ki ?Zaten kırk yöntemle kapatıp saklamış sana birde ip ucumu verecek .Neden versin ? Hangi mantıkla ?

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Kimse üstüne alınmasın .
Sevilen bir insan ölür , defnedilir (medeniyetin ölü gömme gelenekleri) ve sunu çanağı yapılır .Çanağın hikayesi mezarı ziyarete gelen kimseler tarafından meftaya şükran sunmak.Mantıken mezar için açılan sunağın mezarın kaç adım sonra olacağı , hangi tarafta olacağı tamamen defineci uydurmasıdır .İçinde murç izinin olması mezarın o yönde olması , kavisli olması mezarın o yönde olması gibi hurafeler tamamen uydurmadır ..Adam o çanağı yaparken sana neden mezarın nerde oldugunu belirtsin ki ?Zaten kırk yöntemle kapatıp saklamış sana birde ip ucumu verecek .Neden versin ? Hangi mantıkla ?
Adam saklamıyorki ? :)
Biz anlayamıyoruz fakat meseleyi irdelediğimiz zaman bazı mezarların girişi neden doğudan neden batıdan neden güneyden.
Kafalarına göre hareket etmiyorlar.

Arabistanda bile çoğu mezarlıkda mezar taşı yoktur.
Ama türkiyede var.

serkancan

Aktif Üye
Kimse üstüne alınmasın .
Hocam,
Mezarları saklamıyorlar ki,
Benim şimdiye kadar hiç şaşmadı,
Mezar için kayanın verdiği yönde hep buldum.
Ben bu oyuklara hep,
Şimdi ki yaptıkları su çanakları misali baktım.
Önemli olan mezarın hangi tarafta yön vermiş o tarafını bulmak sonrası boşluk tespiti,

Tabiki bazı önemli mezae türleri hariç..

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Saklamıyolarda neden arıyosun o zaman ?
Bir taş üzerinde yazının cevrisidir ;

Burada bölgenin hakimi hükümdarı komutanı aziz xxx xxxx yatmakdadır.Kendisi aziz babamız ve kutsal anamızın yanına şanına yakışır şekilde uğurlanmıştır.Yakalandığı hastalığa çözüm bulunamadığından görevini bırakmış 21 atlı gladyo askeriyle büyük roma imparatorluğuna doğru yol almıştır.Fakat tanrının hediyesini bu kutsal yolda burada tatmıştır.Kendisine yakışan şekilde 6 falanca gladyo tarafından buraya konulmuş 7 gün boyunca sönmeyen ateşte yası tutulmuş edindiği malı rahat etmesi yanına bırakılmıştır.Hak ettiği şekilde hadis diyarına gitmesi için ritüel yerine getirilmiştir.
Aziz anısına bu taş yazılıp meryem anamızın cennetten çıkıp geldiği yoncada eline bırakılmıştır.

Bumu kahvane ???

Benim ne aradığım belli arkadaşım kuru kemikle koleksiyon yapmak isteyen varsa kendi bilir.