1. #1
  nik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Tecrübe Puanı
  49
  Mesajlar
  2.924

  2.000 yıllık Çin mezarında bulunan altın paralar, atın tüyleri
  2.000 yıllık Çin mezarında bulunan altın paralar, atın tüyleri

  ( 1 / 3 ) Bir arkeolog, yükselen küpleri, 17 Kasım 2015'te doğu Çin'in Jiangxi Eyaletinin başkenti Nanchang'da bulunan Batı Han Hanedanı'na (M.Ö. 206 - MS 24) dayanan bir aristokrat mezarında temizliyor. Salı günü Çinli arkeologlar, mezarın altın paraları ve kalkan şeklinde külçeler. Altın eşyalar - 25 altın tokmak ve 50 çok büyük altın para - bir Han Hanedanı mezarında şimdiye kadar bulunmuş en büyük altın eşya grubudur. (Xinhua / Wan Xiang)

  ( 2 / 3 ) Bir arkeolog, 17 Ocak 2015'te Doğu Çin'in Jiangxi Eyaletinin başkenti Nanchang'da bulunan Batı Han Hanedanı'na (MS 206 - MS 24) dayanan bir aristokrat mezarında altın kalemi ölçer. Çinli arkeologlar, Salı günü 75 altın parayı keşfettiler ve tomruk şeklindeki külçelerle mezarda. Altın eşyalar - 25 altın tokmak ve 50 çok büyük altın para - bir Han Hanedanı mezarında şimdiye kadar bulunmuş en büyük altın eşya grubudur. (Xinhua / Wan Xiang)

  ( 3 / 3 )
  Batı Han Hanedanı'na (MS 206 - MS 24) dayanan bir aristokrat mezarında bulunan altın paralar, 17 Kasım 2015 doğu Çin'in Jiangxi Eyaletinin başkenti Nanchang'da görülüyor. Salı günü Çinli arkeologlar 75 altın parayı ve toynakları keşfettiler. Türbelerdeki külçeleri. Altın eşyalar - 25 altın tokmak ve 50 çok büyük altın para - bir Han Hanedanı mezarında şimdiye kadar bulunmuş en büyük altın eşya grubudur. (Xinhua / Wan Xiang)

  HAYATTA EN DEĞERLİ HAZİNE SEVGİDIR.
  dadas_25, DİVANE, Feda, kazama, mayhem, uçmuş Bunu beğendi

 2. #2
  nik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Tecrübe Puanı
  49
  Mesajlar
  2.924
  SEMAHÖYÜK KÜP MEZARLARI

  [COLOR=#2B2B2B !important]Amerikan Bryn Mawr College tarafından yeri belirlenen ve Prof. Machteld Mellik tarafından 1963 yılından bu yana sürdürülen kazılarda, İ.Ö. 3. bin ortalarından 2. bin yılın başlarına tarihlenen Erken Bronz Çağı bir yerleşmenin varlığı belirlenmiştir. Hendeklerle çevrili dörtgen şeklinde bir saray ile çevresinde ev kalıntıları ve bunların batısında bugün Antalya Müzesi'nde sergilenen Küp Mezarlar (Pithos) ortaya çıkarılmıştır. Kazılarda çıkarılan diğer arkeolojik buluntular pithoslar, seramikler, bronz iğneler, aynalar, ağırşaklar, mühürler, genç kızlara ait bilezikler, gaga ağızlı testiler, kolyeler, mızrak uçları bugün Antalya Müzesi'nin en ilgi çeken eserlerini oluşturmaktadır.[/COLOR][COLOR=#2B2B2B !important][/COLOR]
  HAYATTA EN DEĞERLİ HAZİNE SEVGİDIR.
  dadas_25, DİVANE, kazama Bunu beğendi

 3. #3
  nik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Tecrübe Puanı
  49
  Mesajlar
  2.924
  这是8月26æ—¥åœ¨ç§˜é²é¦–éƒ½åˆ©é©¬é™„è¿‘ä¸€å¤„æ– °å‘现的古墓里拍摄的一具女性木乃伊“ 面具女士”
  “面具女士”被小心翼翼的抬出古墓
  “面具女士”据信已有1300年历史
  HAYATTA EN DEĞERLİ HAZİNE SEVGİDIR.
  dadas_25, DİVANE, kazama, mayhem, ragıp Bunu beğendi

 

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş