1. #1
  kazama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Tecrübe Puanı
  70
  Mesajlar
  4.717

  Fontanelle Mezarlığı Mağaraları

  NAPOLI, İTALYA  1656 veba'daki kafatasları ve II. Dünya Savaşı bombalamaları, eski ölüleri ilgilendiren bir kült tarafından birleştirildi.

  Avrupa'daki birçok ossuaries gibi, Cimitero Fontanelle, kilise metre ve kriptleri taşmaya başladığında ikincil bir mezar zemini olarak başladı. Diğer ossuaries'in aksine, isimsiz ölülerin kafataslarına sevgiyle bakılıyor, adlandırılıyor .
  Geçici olarak gömülü kalıntılar kasaba eteklerinde bu mağaraya boşaltılmak 1500'lü yıllarda Napoli'nin İspanyol işgali sırasında başladı, ancak 40.000 sakinlerinin büyük çoğunluğu 1656'daki yıkıcı salgın salgınından ve 1830'larda daha küçük kolera salgınından kaynaklandı. Ocak ayında 1656 salgın yaşadı ve Ağustos ayında yaklaşık 150.000 kişinin ya da Napoli nüfusunun yarısının öldüğü iddia edildi. Şehrin salgının etkilerinden kurtulması nesiller aldı ve kurbanlar neredeyse daima mezar işareti olmaksızın, çoğunlukla son ayinler olmaksızın, en kaotik koşullar altında öldüler ve öldüler (veya bir mağaraya atıldı).
  Gelenekte son derece Katolik halk ise, bu zavallı ruhlar bir afta yakalanmıştır. Fontanelle, her ne pahasına olursa olsun kaçınılması gereken perili bir yerdi, ancak istisna, salgın zamanlarında daha fazla ceset eklenmesiydi. Zaman geçtikçe, ossuary gelişigüzel yığılmış kemikleri ve bedenleri ile çok kalabalıklaştı; şiddetli bir yağış sırasında bir noktada şehir kafatası ve kemik seli altında kalmıştı.
  1872'de başlayan Peder Gaetano Barbati, isimsiz kalıntıların kataloglanması ve organizasyonu gibi muazzam bir göreve başladı. Taşınmış kaldılar, fakat raflara ve raflara, kutulara ya da kriptolara göre sıralanmışlardı. Kalanlar sıraya dizildiğinde, gönüllüler, çalışırken ölüler için dua ederdi, ölüler ile olağandışı bir ilişki başlıyordu. Ölü anonim kafataslara kendilerine bakan, genellikle ölülerden yana sohbet etmeye ya da iyilik isteyen kadınlar tarafından isim verilmiş, boş göz yuvalarına konan kağıtlara yazılan dileklerin yerini alıyordu.
  Bu "ölüler tarikatı" II. Dünya Savaşı'nın bombalamalarına kadar benzersiz bir Napoliten altkültürü olarak kendini gösterdi. Napoli, İtalya'nın en ağır bombalanmış şehriydi ve Fontanelle, şehrin diğer yeraltı alanlarıyla birlikte bir bomba barınağı olarak hizmet etti.
  Fontanelle, doğal mağaralar, tüf madenleri ve eski Yunan ve Roma tünellerinin bir birleşimidir. Vesuvius'un gölgesindeki Napoli, Campi Flegrei'de ya da mağaralar, termal yaylar ve kraterlerle dolu bölgeyi terk eden yoğun volkanik faaliyet alanlarından biri olan "Feiry Fields" da bulunuyor. Bölgedeki Erken Yunan sakinleri, yeryüzünün bir kısmını kendi mezar yerleri olarak kullanan yumuşak volkanik taşı oyarak oy kullandılar. Ardından gelen Romalılar genellikle modern Napoli'lerden ve çevredeki kırsal bölgelerden her türlü yeraltı alanına giren doğal mağara sistemleriyle bağlantılı tepelerden tüneller ve su kemeri ağları buldular.
  Savaşın ardından Fontanelle kültü, kafataslarına bakan ve kafataslarıyla konuşan, çiçekler ve ürünler sunan ve verilecek dileklerini isteyen kadının yüksekliğine ulaştı. Birçok kafatası iddia edildi ve şahsi şanslı cazibeler veya peygamberlik yazıları olarak bireyler tarafından ahşap nişlerde bulundu - en çok aranan servet, loto numaraları için bir hediye ile bir kafatası olduğunu söylüyor. Mezarlık ayrıca popüler bir yer haline getirildi ve ayrıca kara büyü dalında dolaşanlar için gece geçirecekti. Alanı kutsallaştırmak için küçük bir kilise olan Maria Santissima del Carmine mağaranın açılışının yakınında inşa edildi, ancak büyük oranda görmezden geldi.
  Bütün bunlar, Napoli Kardinali nihayetinde mezarlığın şanslı kafataslarıyla saplantılı saplantıyı sona erdirmek üzere 1969'da kapatılmasını emretti. Mezarlık, 2000-2004 yılları arasında yine yeniden başlatılan restorasyon çabaları ile kalıntıları sıralamak ve güçlendirmek için kapalı kaldı. mağaranın yapısı.
  Sınırları aştıktan sonra, şimdi rez
  ervasyon yaptırılıyor.
  Ekli Küçük Resimler Ekli Küçük Resimler Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 1.JPG
Görüntüleme: 218
Büyüklüğü: 90.6 KB (Kilobyte)
ID:	170980   Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 2.JPG
Görüntüleme: 235
Büyüklüğü: 149.0 KB (Kilobyte)
ID:	170981   Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 3.jpg
Görüntüleme: 224
Büyüklüğü: 114.5 KB (Kilobyte)
ID:	170982   Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 4.jpg
Görüntüleme: 235
Büyüklüğü: 96.4 KB (Kilobyte)
ID:	170983   Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 5.jpg
Görüntüleme: 226
Büyüklüğü: 172.6 KB (Kilobyte)
ID:	170984  

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 6.jpg
Görüntüleme: 212
Büyüklüğü: 113.7 KB (Kilobyte)
ID:	170986   Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 7.jpg
Görüntüleme: 228
Büyüklüğü: 80.4 KB (Kilobyte)
ID:	170987   Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 8.jpg
Görüntüleme: 227
Büyüklüğü: 195.6 KB (Kilobyte)
ID:	170988   Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 9.jpg
Görüntüleme: 222
Büyüklüğü: 97.3 KB (Kilobyte)
ID:	170989   Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 10.jpg
Görüntüleme: 228
Büyüklüğü: 151.1 KB (Kilobyte)
ID:	170990  


  bozoklu, dadas_25 Bunu beğendi

 

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş