Sayfa 1/3 123 Son
 1. #1

  Manyetik Rüzgârların,Hedef ve Dünya Manyetik Alanına Etkileri

  *** Aktardıklarım kendi tecrübelerimdir ***

  Hedef Nedir ?

  Gömülü metallerde radyasyon birikimi vardır. Her atomun çekirdeğindeki elektriklenmiş partiküller titreşim hareketleri yaparlar. Atom her maddenin temel yapısıdır. Her atom değişik partiküllerden oluşmuştur. Her partikülün ağırlığı farklıdır. Bazıları negatif bazıları ise pozitiftir. Atomlardan da moleküller oluşur. Bu moleküller dönen kompleks elektron yapılarına sahiptir. Atom çekirdeği proton ve nötrona sahip olduğu gibi diğer partiküllere de sahiptir. Bu partiküller her maddenin atomunda farklıdır,değişiktir. Bu nedenle maddenin atom yapıları ayrı ayrıdır. Her madde ayrı değişik radyasyon maddesi yayar. Bu nedenle değişik frekanslar oluşur. Kısaca hedefin özellikleri bu diyebiliriz.

  Hedefin Manyetik Alanı  Hedefin manyetik alanı,her yönden yeryüzüne 45° lik açı ile çıkar. Bu açı genel olarak söylenebilir. 45° açıyı hale şeklinde düşünmek gerekir. Yani yüzeydeki 360° alana 45° açıyla etki eder.
  Açı ve yönler değişkenlere bağlı olarak değişebilir. Ağırlıklı kuzeye veya doğuya daha meyillidir gibi ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır.
  Tabiki her zaman 4 yönden de 45° açı oluşturmaz,oluşturamaz.Bunun bir çok sebepleri vardır. Bunlara değinecek olursak ;
  - Eğim
  - Derinlik
  - Büyüklük
  - Birden fazla hedefin olması ( 75 cm aralıklı olan iki küp v.b. )
  - Güneş Işınları
  - Manyetik Rüzgârlar


  Tespit edilen bir hedefin derinliğine bağlı olarak 30-90 cm hedef noktasından kayması çok olağandır. Bu kayma herhangi bir yöne doğru olabilir.
  Örneğin 2 m de tespit edilen bir hedefte işlem yapılma kararı verildiğinde , 50 cm kazıldıktan sonra tekrar hedef noktasına bakıldığında bir miktar hedefin yer değiştirildiği görülecektir. Hedef ne kadar büyük ve ne kadar derindeyse sapma o kadar fazla olacaktır.
  Başka bir örneği verecek olursak,4 m derinlikteki bir bakır bakraçın içindeki paraya ulaşmak için açılan 2*2 m ölçülerindeki çukurda, yaklaşık 2,5 m derinliğe ulaşıldığında ,hedef noktanızın,sizin açtığınız çukurun tam köşesinde kaldığınızı görürseniz şaşırmayınız. O yüzden her 50 cm derinlikte hedef noktası tekrar kontrol edilmeli ve işlem alanının yeri gerekiyorsa o tarafa yönlendirilmelidir.
  Yine hedefin boyutuna bağlı olmak kaydıyla, hedefe ortalama 1-1,5 m kala minimal sapmalarla manyetik alan sabitleşir ve hedefe ulaşırsınız.


  " Hedefin manyetik alanı,yeryüzündeki havaya girdiği zaman dikey olarak yükselmeye başlar. "

  Önemli Not: Hedef nesne,eğer sizin çubuklarınızdan daha yukarıda ise, asla sinyal alamazsınız. Neden ? Çünkü hedefin manyetik alanı yukarıya doğru yükseliyor..

  Hedef manyetik alanı, belirli bir açıyla yüzeye çıkarken,önüne taş geldi,horosan geldi,kil geldi gibi engellere bakarak yön değiştirmez. Yeryüzüne çıkmasına 1 m kala,5x5 m büyüklüğünde granit taşa denk gelip,hedef sinyali taşın bitimine 3-5 m ileriye gidip oradan yeryüzüne çıkmaz. Siz hedefi noktalarken,merkezden çıkan açılara göre noktalarsınız..

  İşlem esnasında her 50 cm de hedef yeri kontrol edildiğinde,olabilecek sapmalar tespit edilebilir ve gerekli değişiklikler gerçekleştirilir. Bu bilgiye sahipseniz gerekli tedbiri alırsınız.

  Asıl daha büyük bir sorununuz var. Ama farkında değilsiniz..

  Manyetik Rüzgârların, Hedef ve Dünya Manyetik Alanına Etkileri

  Hedef Tespiti Üzerine Etkileri

  Manyetik rüzgarların oluşturduğu problem gözardı edilirse büyük hatalara sebebiyet verebilir. Ya da çubuklarım bozuldu diye üzüntü içinde kendinizi kahredebilirsiniz de... Enerjim bitti sanırım bir terslik var bende diye kendinize de suçlayabilirsiniz. Aslında o esnadaki sorun bambaşkadır. Ve bu her çubuk kullanan ustanın başına muhakkak gelmiştir. Ya durumu farketmiştir ama anlamladıramamış ve kontrollerine devam ettiğinde sorun olmadığını ve bir anlık bir terslik diye ötelemiştir. Ya da ,belki de baktığım alanda herhangi bir hedef yok diye çekip gitmişte olabilir... Evet , belkide baktığınız bir çok yerde bir hedef vardı. Ama siz onu bulamadınız. Bulamamanızın özel bir sebebi var..


  Dünyanın manyetik alanı sanıldığı gibi ölmüş bir hastanın kalp çizgisi gibi dümdüz değildir. Bazı yorumlarda tam bu ifade ediliyordu. Tam düz olduğu zamanlarda tabiki vardır. Ama aslında dünyanın manyetik alanı her zaman hareketlidir. Stabil ASLA değildir.


  Normal koşullarda hedeflerin manyetik alan gücü ,dünyanın manyetik alanının gücünden her zaman fazladır. Ama cümle normal koşullarda diye başlıyor..


  Güneş patlamaları ; güneşte her zaman olan büyük patlamalar yani güneşin kütle kaybı v.b. durumları büyük bir hızla dünyaya doğru yol alır. Gelene kadar hem hız kaybeder hemde dünyamızı saran koruyucu tabakalar bu manyetik rüzgarları mümkün mertebe minimize etmeye çalışır. Yaşayan canlılara zararı olmayacak şekle büründürür ve hayat devam eder. Ancak bazı zamanlardaki oluşan büyük patlamaların oluşturduğu manyetik rüzgarlar,dünyanın manyetik alanının gücünü çok yükseltir. İşte o esnada bizim tespit etmeye çalıştığımız madenlerin manyetik alanlarının gücü,dünyanın manyetik alanının gücünden zayıf kaldığı için, ister alan taramayla,ister çubukla,ister bilmem neyle bakın, hedeften ASLA sinyal alamazsınız. Hiçbir hedeften,hiçbir şekilde sinyal alamazsınız...


  Testi basittir. Ayaklarınızın dibine el büyüklüğünde bir demir parçası atın yere. Ve normalde hangi çeşit çubukla üzerine geldiğinizde çarpı yapıyorsa o çubukları elinize alın ve 2 m geriden yürüyerek üzerine gidin. Çubuklar çarpı oldu mu ? Dünyanın manyetik alanı stabil,dengeli sorun yok. 1-5-10 ar dk lık aralıklarla devam edin, beni doğrulayacaksınız. O çubuklar bazen hiç tepki vermeyecek. Bazen de kapansam mı kapanmasam mı diye naz yapacak. Bazen benzini bitmiş gibi davranacak v.b. Emin olun bu durum kişinin enerjisiyle veya zihniyle alakalı bir durum değildir. Manyetik rüzgarların etkisi bazen 10 saniye sürer,bazen 1 dk,bazen 5 dk,bazen saatler.. 2 gün boyunca neredeyse hiç çalışamadığımı biliyorum. Haberlerde çok büyük güneş patlamaları oluyor şu bu haberleri duyuyorsanız bilin ki bir kaç hafta içinde bunların karşılığını arazide çalışırken göreceksiniz.

  100 m2 lik bir yer var. Gittiniz, bakacaksınız. Etrafınızda 5 tur attınız ve hiç sinyal alamadınız. Bir şey yok dediniz etrafınıza ve kendinize.. Tası tarağı toplayıp gittiniz muhtemelen bir sonraki yere.. Emin misiniz ? Attığınız 5 turda geçen 1-2 dk içinde ya manyetik rüzgarlar yüzünden dünyanın manyetik alanının gücü,hedeflerin manyetik alan güçlerinden yüksekse ? Peki ne yapacağız ?

  Çubuk çektiğimizde,önce ayaklarımızın ucuna bir demir parçası atıp,çubuklarımızın sorunsuz,istikrarlı ve güçlü çarpı yapıp yapmadığını kontrol edeceğiz. Sonra tur atacaksak atıp,sinyal negatif ise,test objesini tekrar kontrol edecek,obje pozitif ise ondan sonra burada bana göre bir şey yok demeliyiz..

  Ayrıca bu etki ile sadece ilk sinyali alırken karşılaşacağınızı sakın düşünmeyin. Sinyali almış ve hedefe doğru yürürken de o sinyaliniz kesilecek. Ve siz ilk başta hedefi geçtiğinizi zannedeceksiniz. Aslında hedefi geçmemiş olup,sadece manyetik rüzgarın etkisine maruz kaldınız..  Bunlar her zaman olacak. Ve bu durum çok nadir falan olmuyor. Çok sık ama güç etkisi kuvvetlenip,zayıflıyor. Bunu çözümleyemezsiniz. Aslolan , bunun farkında olup,bir hedefe doğru yürürken ve sinyal alırken,birden kesilen sinyali anlamlandıramamanın önüne geçmek. Acaba sinyal hedefi geçtiğim için mi kesti ? Hayali bir sinyal miydi de kesti ? Mineral miydi ? Yoksa hedef hala var aslında ama, dünyanın manyetik alanının gücü, hedefin manyetik alanının gücünün üzerine çıktığı için ve bu yüzden maden tespitinin imkansız hale geldiği için mi kesti ?


  Ya biraz bekleyip tekrar bakacağız. Ya da yanımızda tasıdığımız el kadar demir parçasını ayaklarımızın dibine atıp dünyanın manyetik alanını kontrol edeceğiz.


  Manyetik alanda sorun varsa,sinyalin kesilmesi çok normal diyeceğiz.

  Hedefin bizi atlatmasına izin vermeyeceğiz ..


  Saygılar..

  Konu Trakyalı81 tarafından (01.02.19 Saat 01:36 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  emeğinize sağlık, güzel bir yazı olmuş teşekkürler.

 3. #3
  Teşekkürler bilgi aktarımı için.
  Ülkene sahip çık başka TÜRKİYE yok

 4. #4
  sinyal 45 o açıyla açığa çıkar.bu tarafta kuzey dir diyen arkadaşlar buna ne der bilemiyorum.bu ifadeler gerçeği yansıtmamaktır gibi idddialı bir söz var.bu tartışılmalı.bununla ilgili bi arkadaşımız ana hedeften kuzeye 1.5 m kayınız demişti.öyle hatırlıyorum.

 5. #5
  Umarım bir gün emeklerimizin karşılığını alırız.

 6. #6
  Güneş patlamaları ; güneşte her zaman olan büyük patlamalar yani güneşin kütle kaybı v.b. durumları büyük bir hızla dünyaya doğru yol alır. Gelene kadar hem hız kaybeder hemde dünyamızı saran koruyucu tabakalar bu manyetik rüzgarları mümkün mertebe minimize etmeye çalışır. Yaşayan canlılara zararı olmayacak şekle büründürür ve hayat devam eder.
  Yaziyi okurken hep bu cumleleri aramistim.fazla detayina inmeden ozetle yazmissin tesekkur ederim.rabbim in yarattigi her seyde nice hikmetler gizli atmosfer faydali olana acik zararli olana kapali bir kapi gibi yaratilmis.

 7. #7
  Alıntı kabakburgiba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  sinyal 45 o açıyla açığa çıkar.bu tarafta kuzey dir diyen arkadaşlar buna ne der bilemiyorum.bu ifadeler gerçeği yansıtmamaktır gibi idddialı bir söz var.bu tartışılmalı.bununla ilgili bi arkadaşımız ana hedeften kuzeye 1.5 m kayınız demişti.öyle hatırlıyorum.
  Sayın [MENTION=4952]kabakburgiba[/MENTION]
  Yazdıklarım elbette şahsi araştırmalar üzerine edindiğim bilgilerin,pratikte test edilerek onayladıktan sonra yazıya dökülmüşlükleridir.
  Yeryüzünde noktalanan bir hedefin, 1,5 m kayabilmesi için, hedefin 7+ m derinliğe ulaşması gerekmektedir. Onun içinde ayrıca 180° düz bir zemin gerektirir. Ancak tecrübelerim , 0-1,5 m derinliğe kadar tolere edilebilir küçük sapmalar olduğu,1,5 m den sonra ortalama 30 cm sapma yapmaya başlayarak,derinlik arttıkça sapmanın arttığı yöndedir. Eğimli arazideki sapma,eğim açısına göre farklılık göstereceği müspettir.
  Ancak sapmanın her zaman kuzeye yöneldiğinin aksine ,bu sapmanın her yöne olabildiği defalarca kez doğrulanmıştır.
  Güneş ışınlarının hedefe vuruş açısından tutunda , daha birçok faktör buna etki etmektedir.
  Bilimsel bir yaklaşım ve tez sunulursa,elbetteki değerlendirilip,münazara edilebilir.
  Münazaralar, en verimli beyin fırtınaları olup, bir çok doğruya kendiliğinden ve toplu bir akıl gücüyle ulaşılan muazzam buluşmalardır...

 8. #8
  Alıntı Mushap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Güneş patlamaları ; güneşte her zaman olan büyük patlamalar yani güneşin kütle kaybı v.b. durumları büyük bir hızla dünyaya doğru yol alır. Gelene kadar hem hız kaybeder hemde dünyamızı saran koruyucu tabakalar bu manyetik rüzgarları mümkün mertebe minimize etmeye çalışır. Yaşayan canlılara zararı olmayacak şekle büründürür ve hayat devam eder.
  Yaziyi okurken hep bu cumleleri aramistim.fazla detayina inmeden ozetle yazmissin tesekkur ederim.rabbim in yarattigi her seyde nice hikmetler gizli atmosfer faydali olana acik zararli olana kapali bir kapi gibi yaratilmis.
  Sayın [MENTION=21410]Mushap[/MENTION]
  Ben teşekkür ederim. "Gezegenimizde ve yaratıcımızda tesadüfe asla yer yoktur" cümlesinin içeriğini,zaten nereye bakarsak görmüyor muyuz ?
  Saygılarımla..
  Mal bulanındır, Mushap Bunu beğendi

 9. #9
  Alıntı 28karayel28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Umarım bir gün emeklerimizin karşılığını alırız.
  Yüreğinde merhamet,adalet ve Allah korkusu olan her beşerin, kendisine hayr olabilecek her şeye kavuşması temennisiyle...

 10. #10
  amin kardeşim aminnnnn

 11. #11
  trakyalı 81 kardeşim.demekki sapmaların tek yöne olmadığınıda öğrenmiş olduk sayende.şunuda öğrendik.hedefe yaklaştıkça sapmalar dahada azalıyormuş. 7m de 1.5 baya bi sapma. hem trakyalı,hemide 81 dikkatimi çekti.
  Mal bulanındır, Trakyalı81 Bunu beğendi

 12. #12
  Alıntı kabakburgiba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  trakyalı 81 kardeşim.demekki sapmaların tek yöne olmadığınıda öğrenmiş olduk sayende.şunuda öğrendik.hedefe yaklaştıkça sapmalar dahada azalıyormuş. 7m de 1.5 baya bi sapma. hem trakyalı,hemide 81 dikkatimi çekti.
  Sayın [MENTION=4952]kabakburgiba[/MENTION]
  Hedefe yönelik işlem esnasında her 50 cm de yapılacak kontrol, hataların önüne geçer. Tırnaklı ile işlem yapılıyorsa çok daha dikkat etmek lazım. Hedef kaç metrede olursa olsun,takribi 1,5 m kala hedef noktası sabite yakın olur. Çoğu durumda da sabitleşir.
  Trakya + sayısal veriler (: Bildiğiniz gibi dünya küçük bir yer..
  Aliömer, Mal bulanındır Bunu beğendi

 13. #13
  Ay in etkisi olurmu gel git olayları gibi etkileri oluyor yerçekimi ile ilgili yinede araştırma yapmış olabilirsiniz diye soruyorum.
  Mal bulanındır, Trakyalı81 Bunu beğendi

 14. #14
  iyi niyetinizden asla şüphem yok fakat
  gönül isterdi ki bu denli iddaalı bir makalenin dayanak noktası bilimsel çalışma ve verilerle desteklensin
  mesela
  "Hedefin manyetik alanı,her yönden yeryüzüne 45° lik açı ile çıkar "
  nereden bir alıntıdır
  çokça kullanılr ama aslı astarı var mıdır ?
  Mal bulanındır, Trakyalı81 Bunu beğendi

 15. #15
  Yazdıklarınızın tamamı mantıklı ve çok faydalı çubuk konusunda tamamlayıcı olmuş bence, emeğinize sağlık, sadece şöyle bir deneyimim oldu o noktada bir şerh ile tümü kabulümdür. bahçede çubuk ile denemeler yaparken çubuğu altın ile tuttuğumda beni bir noktaya yöneltti mümkün olan her yönden uzaklaşarak denedim hep aynı noktaya götürdü, bitirdim çıktım balkona baktım alyansımı masaya bırakmışım o çubukların götürdüğü yer de balkonun tam altı idi. Bence küresel bir manyetik alan yayılımı olmalı.
  Mal bulanındır, Trakyalı81 Bunu beğendi

Sayfa 1/3 123 Son
 

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş