1. #1
  psh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  psh
  Bilgili Üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  326
  Tecrübe Puanı
  7
  Rep Derecesi: **

  define cüce cinler ve bilinmesi gerekenler.!

  -84433987-leprechaunjpg

  Konu başlığında görüldüğü gibi cüce cin boyları çok uzun olmayan define bekçisi olarak bilinen cin türüdür, bunların bir diğer adı da lebrikondur. Gerçekte defineyi her cin beklemez bunlarda tıpkı insanlar gibi ırk ırk ayrıdır, insanların nasıl mala mülke düşkünü olan varsa cinlerdeki durumda aynıdır. Boyları kısa sevimli görünmelerine rağmen mala mülke düşkün tamahkar oldukları kesindir. normalde çok zararsız olan bu tür cinler iş hazineye gelince çeşitli kılıklara girerek insanları korkutup bölgeden uzaklaştırabilir. Ortalama 85 – 95 cm boyunda her kılığa girebilen türlerdendir, kazı esnasında normalden daha büyük yılan olabildikleri gibi en çok kurbağa şekline girerek insanları hazine olan yerden uzaklaştıracak farklı yöntemlere başvurur. eski çağ insanları ise bu cinlerin tuatha soyundan geldiklerine inanmışlar ayrıca bu cinleri yakalayan kişiler serbest bırakma karşılığı bildiği bütün define yerlerini söyletebilir.

  Eski Dönemlerde Anlatılan Cüce Cin Hikayeleri

  1850 lerde kayalara resmedilen bu cüce cinler o dönemdeki hikayelere göre çiftçinin biri bu cini yakalamış ve hazinenin yerini söylemesi için tehdit etmiş zorda kalan cüce cin hazinenin düz arazide kanarya otunun altında olduğunu söylemiş, çiftçi gösterdiği kanarya otuna bir kırmızı kurdele bağlar daha sonra küreği eline almak için cini bırakır, bıraktığı cin bir anda kayıp olmuştur telaşlanan çiftçi daha sonra cini bırakıp hazineyi kazmaya karar verir, bir bakarki her taraf kanarya otu ile dolu, hazinenin yerini kaybettiğini düşünürken kırmızı kurdele bağladığı otu bulur ve hazineyi alır.

  Başka bir hikayeye göre genç bir kızın yanına gelen cüce cin ona hazine olduğunu bu hazineyi kendisine vereceğini söyler, genç kız bu teklifi kabul ettikten sonra yola koyulurlar, genç kız arkasına baktığında cüce cini takip eden fakat ona dokunamayan arı sürüsünü görür ve hazineyi almadan geri döner
  Definecilikte Cin ve Cinlerin Koruduğu Gömüler
  Definecilikte cin olayı, genelde çok değerli bazı hazinelerin gizlendiği defineleri korumak amacıyla büyü yapılarak bu defineler cinlerin tasallut ettirilmesinden kaynaklanmaktadır. Cinler de insanlar gibi nefsani yaratıklardır. Onlar da altın, mücevher, elmas gibi değerli eşyalara karşı sahiplenme eğilimindedirler. Ayrıca kimi cin tayfası, bu hazineleri insanlara karşı korumakta ve gömüyü çıkaranlara kötülük yaparak cin çarpması denilen olayın vuku bulmasına neden olabilmektedir. Cinler ışık hızında hareket kabiliyetine sahip oldukları için aynı anda birden fazla yerde olan olaylara şahit olabilmekte ve biz insanların bilebileceğinden çok daha fazla bilgiye sahip olabilmektedir. Eskiden defineciler define yerlerini bulabilmek için Cinci hocalar tabir edilen medyumlar aracılığıyla Cinlerden define yeri öğrenme çalışmaları yaparlardı. Günümüzde de bu tür araştırmalar yapan kişilerin olduğunu biliyoruz. Ancak Cinlerin çoğu zaman yanlış bilgi vermesi nedeniyle bu tür define yerleri ipuçları yanlış çıkabilmektedir.

  Definelerde bulunan cinler çoğu zaman kötü niyetli ve kafir cinlerdir. Bu nedenle büyülü veya tılsımlı definlerde abdestli gitmekte ve bolca Nas – Felak surelerini okumakta fayda vardır. Kimi eski define ustaları gömü çıkarmaya giderken yanlarında okuyucu adını verdikleri imanı dini bütün birisini götürürler ve define çıkarma işlemi boyunca ona Ayetel Kürsi, Nas ve Felak gibi sureler ve ayetler okuturlardı. Günümüzde bizler maneviyatımızı da kaybetmenin etkisiyle bu tür şeylere inanmak istemiyoruz ve tedbirsiz davranıyoruz. Cinlerin koruduğu defineleri bilemeyeceğimiz için en iyisi baştan tedbirli davranmaktır.


Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş