1. #1
  Y2J - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Y2J
  Kıdemli Üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  121
  Tecrübe Puanı
  12
  Rep Derecesi: **

  Çubukla Define Keşfi (Havas)

  Birinci Terkip

  Bir nar veya fındık ağacının yanına gidilir ve bir buçuk karış kadar bir çatal çubuk seçilir.O kısım elle tutulur ve 7 defa Enam suresinin 59.Ayeti kerimesi olan şu Ayet:

  Bismillâhirrahmânirrahîm.Ve ındehü mefâtihul ğaybi lâ ya’lemühâ illâ hüve ve ya’lemü mâ fil berri vel bahri ve mâ teskutu min verakatin illâ ya’lemühâ ve lâ habbetin fî zulümâtil ardı ve lâ ratbin ve lâ yâbisin illâ fî kitâbin mübîn.okunur.

  Yedinciyi bitirdikten sonra bir tahra ile tutmakta olduğun dal bir vuruşta yerinden koparılır.Çatalın tek taraflı ucu dikkatle birbıçakla kazınır ve beyazlatılır.Birer çizgi ile dört kısma bölünür.

  Birinci kısma Besmele-i şerif, ikinci kısma selamun kavlen mir rabbir rahim, üçüncü kısma Ayetel kursi, dördüncü kısma yasini şerifin son iki Ayeti kerimesi yazılır.Yazdıktan sonra o günkü cumadan başlayarak çubuğu kalın bir şeyle sarıp güneş ışığı göstermeden bir minbere konur.Üzerine 3 hutbe okunmak üzere minberde bırakılır.Üçüncü hafta çubuk minberden alınır.Çubuk kullanılır hale gelmiştir.Define zan olunan yerde çubuğun iki çatalından iki elle tutularak araştırma yapılır.Define olan yerde çubuk harekete gelir ve yere doğru eğilir.

  İkinci Terkip

  Uzunluğu dirsekten parmak ucuna kadar olan iki tane Gül çubuğu kes.Çubukların ucunu birbirine geçecek şekilde kertikleyip, üzerlerine şu Ayeti Kerimeleri yaz:

  Bismillahirrahmanirrahim.Maracel bahreyni yelte- kıyan.Beynehüma berzahun la yebğıyan.

  Yazdıktan sonra, şüpheli mekana gidip kertikleri birleştirerek, Ayetel Kürsi yi devamlı okuyarak mekanın içinde yürümeye başla.Hazinenin üzerine geldiğinde çubuklar yere doğru eğilirler.Sen bilki! Hazine oradadır.Ayetel Kürsi nin yerine Sure-i İhlası veya Sure-i Yasini “Fi imamim mübin” e kadar okursun.

  Terkipler tamdır. Bunu paylaşmamın sebebi Menderes ustamın çubuklarla (çubuğun tarihi ile ilgili) ilgili bir yazısında çubukların üzerine majik sözler okunuyordu. Bu kısmı görünce eski eserlerde bir bakayım dedim. Buna benzer uygulamalar bizim gizli ilimler kültüründe var mı diye. Evet böyle uygulamalar var. Hemde azımsanmayacak sayıda.

  Günümüzde çubukla ister metal olsun ister agaç olsun; sarıkızı bulma ihtimali çok çok düşük. Ben çubukla sarıkız bulunduğunu duymadım. Çubuklar daha çok boşluklar için. Çubuklarla yapılan majikal işlemlerin tarihi baya eski. Ben çubukla bulunan sarıkızların daha çok çubuga yapılan işlemlerle alakalı düşünüyorum.

  Konu Y2J tarafından (10.06.19 Saat 20:39 ) değiştirilmiştir.
  Mhmt82, Mushap Bunu beğendi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş